Vaša iskustva i prićice.

Sve o brijanju britvicom
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Vaša iskustva i prićice.

Post by Adept » 26 Nov 2013, 07:41

Izvrstan uvod Danko!
Drago mi je da si sa nama - došao si na pravo mjesto.
Britva veliš - jest, to je vrlo poseban ritual - sve što je vezano uz nju je ritual, ne samo brijanje - ima tu i stropanje, kamenje... Britva je ljubav i način života/razmišljanja. Ukoliko imaš koju - daj nam fotku pa da je svi vidimo, a ukoliko je nemaš - nabavit ćeš je pa ćeš nam onda pokazati fotku :wink:
Uživaj u forumu - čitamo se :thumbs:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 26 Nov 2013, 08:34

danko wrote: brijnje britvom je kult, početak dana kao u jogi pozdrav suncu!
Jako mi se sviđa ova usporedba... :thumbs:
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 26 Nov 2013, 13:16

danko wrote: sada u müleru samo wilkinson i to za bezobraznu cijenu od preko 30 kn za 5 komda!
ako se redovno brijem treba mi 10 mjesečno, a to je preko 700 kn godišnje, možda je to jedan od razloga što prelazim na britvu, mada mislim da ekonomski razlog nije najbitniji!
Daj čiča nemoj pisat' gluposti da se mladi ne odvrate od DE-a odmah u startu, a i da te ne bih uvrstio u Index! :D
U Mülleru imaju bezobraznu cijenu žileta od Wilkinsona i to je činjenica, ali zato iste možeš kupiti u Fripo-saanu i Frizer-priboru i to za devet, odnosno deset kuna. Pored žileta od Wilkinsona dostupni su i drugi samo je potrebno malo potražili ili pitati, a kupovina većine stvari vezane za ovaj hobi se ionako svodi na internet trgovine, stoga konkluzija koju izvodiš uopće nije valjana!
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 26 Nov 2013, 14:06

@Slice

:lol: :lol: :lol:
:thumbs: :thumbs: :thumbs:
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 26 Nov 2013, 15:06

Slice wrote:
danko wrote: sada u müleru samo wilkinson i to za bezobraznu cijenu od preko 30 kn za 5 komda!
ako se redovno brijem treba mi 10 mjesečno, a to je preko 700 kn godišnje, možda je to jedan od razloga što prelazim na britvu, mada mislim da ekonomski razlog nije najbitniji!
Daj čiča nemoj pisat' gluposti da se mladi ne odvrate od DE-a odmah u startu, a i da te ne bih uvrstio u Index! :D
U Mülleru imaju bezobraznu cijenu žileta od Wilkinsona i to je činjenica, ali zato iste možeš kupiti u Fripo-saanu i Frizer-priboru i to za devet, odnosno deset kuna. Pored žileta od Wilkinsona dostupni su i drugi samo je potrebno malo potražili ili pitati, a kupovina većine stvari vezane za ovaj hobi se ionako svodi na internet trgovine, stoga konkluzija koju izvodiš uopće nije valjana!
To si mogao i malo pristojnije formulirati.
gyges
DE

Post by gyges » 06 Feb 2014, 07:50

...pa da podjelim i ja svoje iskustvo...

Kupio sam HJM četkicu od jazavca ( mislim 69kn s stalkom) i Speick kremu za brijanje i samo mogu reći OMG pa kako sam se brijao bez toga. Slobodno se usudim reći da me loša pjena ( dobro i skupe MACH3 :lol: ) poslala na ovaj forum.

Jeftini brijač sa ebaya, nova feather lamica, pjenu sam mogao i duže praviti od 2 min. ali osjećaj brijanja je bio fantastičan.
WTG, 2 x XTG, ATG s mnogo popravaka. Krvi je bilo do koljena (naravno) jer sam se opustio, pritiskao... ali nakon hladne vode ostane jako malo ožiljaka ali puno crvenila. Ugodan osjećaj pod prstima, ali koža kao da je prošla pretjerani face lifting, zateže, malo peče. Imam samo alkoholne AS što nakon ovoga nije dolazilo u obzir, pa sam probao s raznim dermatološkim kremama no ništa nije pomoglo... 2 dana zateže i imam osjećaj kao da će mi koža puknuti svaki tren.

Jučer se ponovno obrijem samo ovaj puta probam pripremu s hladnom vodom. Znatno manje crvenila, ali brijač ne klizi pa nakon WTG nastavim s toplom vodom. Ovaj puta bez pritiskanja s željom da ne idem ATG. Ali je nakon drugog XTG bilo toliko brade pod prstima da sam morao ATG s puno manje popravaka ovaj put (mislim da mi se popravlja tehnika). Nakon brijanja opet hladna voda i opet osjećaj zatezanja...
Navečer mi slučajno pod ruke padne Johnsons baby oil, kakvo olakšanje, nestanu sve posljedice pokušaja BBS i slobdno mogu reći da sam imao DFS. Jutros prije posla odlučim se hrabro za addidas AS i ništa ne peče.

Danas bi trebao dobiti L'occitanovu Cade kremu poslije brijanja ( uranjeni rođendanski poklon), a EJ89L je naručen prije nekoliko dana ( pa gdje je ta Engleska i koliko im treba? :lol: ).

Bacio sam oko na zeleni Prorasso AS, ali na njihovim stranicama piše samo PRE, a ne kao na shaving.ie pre/post. Tu se spominjalo da ima razlike i da na to treba paziti.

Uglavno navukao sam se...

Have a nice shave!
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”