Priprema brijanja DE britvicom

Sve o brijanju britvicom
Jere
Kamisori

Priprema brijanja DE britvicom

Post by Jere » 10 Feb 2010, 14:52

Moj problem je slijedeci...
Prije brijanja se otusiram u vrucoj vodi ili par minuta umivam lice u istoj dok se cetka moci. Potom pripremim pijenu pa se jos par puta umijem vrucom vodom, nanesem pjenu i krenem sa brijanjem. Pjenu nanesem odjednom na citavo lice no dok obrijem lijevu stranu na desnoj mi je lice vec poprilicno suho.
Probao sam raditi pjenu sa vise vode ali mi ne pomaze. Cini mi se da sta je vise vode da mi lice bude vise isuseno.
Istina, izgeda da zadnje vrijeme trpaju nesto u vodu koja lagano smrdi ali iz vodovoda tvrde da je sve u redu i da je voda ispravna.

Krema koju koristim za pjenu je obicna Niveina iz DM-a.

Ima li tko kakav savjet?

Inace, DE britvica koju koristim je nekakva katastrofa sa Gillete lamicama ali vec sam ulovio mot i vise se kasapim. Prvom prilikom cu naruciti nesto kvalitetnije ali ne cini mi se da je problem u britvici.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 10 Feb 2010, 17:12

Pa napjeni ponovo drugu stranu ako se suši. Kad je jako topla pjena, zna se raspadati. Nivea je dobra krema i ne bi trebalo biti problema sa njom barem 10ak minuta. A i ja volim malo promuljati kremu u zdjelici (ako ju koristim) prije drugog pass-a.. Koliko ti treba da se obriješ?
King
Naučnik brijač

Post by King » 10 Feb 2010, 20:53

Prema ovome što si napisao čini mi se da imaš problem pri izradi pjene, a koji se odnosi na to da stavljaš previše kreme, i to kompeziraš dodatkom vode koji nema nekog učinka, dobiješ pjenu koja nije postojana i koja se suši (klasična pogreška). Također mislim da bi trebao duže pustiti četku da se natopi u vrućoj vodi.
Eto da previše ne dužim, pokušaj radit pjenu s manjom količinom kreme (otprilike veličina lješnjaka ili ako ti je lakše cca 1 cm kad je istisneš iz tube). Četkom dobro "razbij" kremu bez dodavanja vode, kad vidiš da je krema potpuno razbijena dodaj vode ali jako malo, ja to radim tako da pustim vruću vodu iz slavine i samo četkom dotaknem mlaz pa nastavi miješati, ponovi tako par puta i mislim da ćeš dobit kvalitetnu pjenu koja se neće sušiti. Prilikom izrade stisni malo četku o rubove posude i dno posude kako bi se i krema u četki još bolje razbila. Slažem se s ovim što je Napoleon napisao da možeš stavit kremu ponovo ako se osuši, no mislim da to nije baš najbolja ideja jer ako se pjena suši znači da pjena nije kvalitetna i neće ti pružiti kvalitetno brijanje kao krema po kojoj žilet klizi, kvalitetna krema.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 10 Feb 2010, 21:14

Potpisujem sve što je Kig napisao. Niveina krema je odlična i vjerojatno je problem u previše kreme. Nije napisano gdje radiš pjenu. Osobno preferiram izradu pjene u posudi na način da dok se umivam vruća voda pada u posudu u kojoj se natapa četka. Nakon toga izlijem vodu iz posude, a četku ocijedim čvrstim pritiskom četke o stijenku posude i onda lagano otresem. Na taj način dobijem optimalnu količinu vode za pjenu bez ikakvog naknadnog dolijevanja vode. Ovo se odnosi na Tabacov sapun, ali radio sam i sa Niveinom kremom i stvar kod mene funkcionira besprijekorno. Vjerujem da je česta greška što ljudi stavljaju previše kreme ili sapuna što uzrokuje previše suhu pjenu, odnosno ne postojanu pjenu.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 10 Feb 2010, 23:10

Nisam rekao da doda još kreme na drugom pass-u već da malo četkom izmiksa već postojeću prije nanošenja. :wink:
Jere
Kamisori

Post by Jere » 11 Feb 2010, 09:12

Pjenu radim u metalnoj posudi ali četku ne ocijedim potpuno nego ostavim malo vise vode u njoj. Miješam kakvih 2-3 minute dok ne postane kremasta. Količina koju dobijem je puna četka i još toliko u posudi ali po ovome sta pišete, mislim da bi se moglo radit o previše kreme.
Moja reakcija na sušenje kože tokom brijanja je bila dodavanje kreme, a sad ću probat sa oduzimanjem. :)
Doduše, uvijek sam se držao tog "lješnjaka" samo šta su zadnje vrijeme lješnjaci malo bolje rodili. :D

Hvala na savjetima!

Sad kad malo savladam pjenu i idući tjedan kad naručim novi "The Barber Pole" i paketic "Feathera" to će bit fešta od brijanja! :D
King
Naučnik brijač

Post by King » 11 Feb 2010, 09:29

Nadam se da smo ti bili od pomoći, kao što je Praskaton rekao dobro stisni četku nakon što se namoči i malo je otresi, time ćeš dobit optimalnu količinu vode u četki.
Prilikom izrade pjene negdje pri sredini postupka stisni četku o rub posude par puta za redom, pokupi vrhom četke onu pjenu koja je pri tom iz četke izašla i nastavi miješat, ponovi postupak u kraćim intervalima, vodu pokušaj dodat na način kako sam ti prije objasnio.
Barber Pole+Feather...hm...s obzirom da imam i Barber Pole i Feathere ne bih ti preporučio tu kombinaciju zajedno, Barber Pole je izrazito težak brijač i u kombinaciji s Featherom nije za svakodnevno brijanje.
Barber Pole se odlično slaže s Derby žiletima i gotovo sa svim manje agresivnim žiletima, odličan je u kombinaciji s Bolzano žiletima. Meni su se Feather žileti pokazali odlični u kombinaciji s klasičnim HD-om tj. Merkurom 34 i s Merkur Open Comb brijačem.
Jere
Kamisori

Post by Jere » 11 Feb 2010, 13:59

Kao što sam već negdje napisao, vrhunska ste ekipa i vidim da uvijek rado pomazete savjetima i iskustvima pa tako vjerujem da će i meni, ovo šta ste napisali, bit od pomoći.

Inače, za Barber Pole + Feather sam se odlucio iz nekoliko razloga.
Jedan od razloga je što volim pretjerivati. :) Koliko sam pročitao, Feather su najoštrije lamice pa me odmah intrigira da to probam, a računam ako sam se mogao brijati sa ovim čime se sada brijem, ova kombinacija ne može biti lošija. :D

Evo sad vidim da na classicshaving.com ponovo imaju Merku HD, ako je to to http://tinyurl.com/7ep3l pa cu narucit njega i paketic Feathera za probu.

Inace, na Amazonu ima zanimljivih velikih pakiranja Feather i Derby lamica što bi moglo biti interesantno za nekakve grupne ili "doživotne" kupovine.

http://tinyurl.com/yzsmohb
http://tinyurl.com/yer6opo
ili
http://tinyurl.com/ybkg4fm
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 11 Feb 2010, 14:59

kig1976 wrote:.
.
. Meni su se Feather žileti pokazali odlični u kombinaciji s klasičnim HD-om tj. Merkurom 34 i s Merkur Open Comb brijačem.
Ja pak open comb (hoćemo izmisliti po naški naziv:?) modele mogu koristiti samo da derby-ima :lol: Svakom paše nešto drugo! :wink:

Slobodno koristi Feathere ali nemoj stiskati, nek ti samo težina Barber pole-a reže dlaku.
King
Naučnik brijač

Post by King » 11 Feb 2010, 15:34

[quote:d41b27d568="Jere"]Kao što sam već negdje napisao, vrhunska ste ekipa i vidim da uvijek rado pomazete savjetima i iskustvima pa tako vjerujem da će i meni, ovo šta ste napisali, bit od pomoći.

Inače, za Barber Pole + Feather sam se odlucio iz nekoliko razloga.
Jedan od razloga je što volim pretjerivati. :) Koliko sam pročitao, Feather su najoštrije lamice pa me odmah intrigira da to probam, a računam ako sam se mogao brijati sa ovim čime se sada brijem, ova kombinacija ne može biti lošija. :D

Evo sad vidim da na classicshaving.com ponovo imaju Merku HD, ako je to to http://tinyurl.com/7ep3l pa cu narucit njega i paketic Feathera za probu.

Inace, na Amazonu ima zanimljivih velikih pakiranja Feather i Derby lamica što bi moglo biti interesantno za nekakve grupne ili "doživotne" kupovine.

http://tinyurl.com/yzsmohb
http://tinyurl.com/yer6opo
ili
http://tinyurl.com/ybkg4fm[/quote]

Ovako, po ovome što pišeš vidim da si jako sličan meni, i ja volim izazove (to što si ti napisao pretjerivanje ja zovem izazov), pa ako već voliš izazove onda bolje naruči Slant sa Featherom pa da vidiš što znači agresivnost kod brijanja...skužiš da si se izrezao tek kad opereš pjenu s lica :lol: , no kad stekneš iskustvo onda je Slant uz klasičnu britvu, po meni jedino što ti može pružiti savršeno brijanje.
No isto tako taj izazov može uzrokovati kontra efekt pa da ti se dogodi da se obriješ jednom s tom kombinacijom i nikad više, već se vratiš starim navikama.
Zato bi moja preporuka bila da kupiš ovaj Merkur HD, čiji si link poslao, čak ga možeš kupit preko classicshaving.com, ja sam s njima dosta radio i odlični su, kupi paket-dva Feathera i stekni iskustvo. Poslije je lako kupit ostale brijače ukoliko financije dopuštaju, a budi siguran da ćeš kupit sigurno još kojega, jer smo svi mi pokupovali pola interneta :lol:, i svi imamo po par brijača, par britvi itd.itd....
Osim toga ovaj Merkur je ipak "must have" i zato ga je najbolje kupiti prvoga, to je model s kojim se uspoređuju svi ostali brijači novijeg datuma, on je polazišna točka, ja imam zlatnog i mogu ti reći da je prelijep, no možda ti više preferiraš boju kroma, to su ipak ukusi i tu ti ne mogu ništa sugerirat.
Jere
Kamisori

Post by Jere » 12 Feb 2010, 11:14

Trenutno si ne mogu priuštiti financijske egzibicije jer za 2 mjeseca postajem ponosni tata pa moram biti oprezan sa financijama, a pošto trenutno nemam brijač onda moram igrati na sigurnu kartu. :)

Odluka je pala na Merkur HD sa paketićem Feathera od 10 komada i to je to za sada. Kad se moja obitelj ponovo financijski stabilizira onda je plan ulovit se izazova zvanog britva! Britva je konačan cilj, a svjestan sam da će s vremenom bit još toga. :D

Inače, jučer sam isprobao novi način izrade pjene i bili ste u pravu. Previše kreme i previše vode je bio uzrok prebrzog isušivanja kože. Ovaj put sam napravio dosta kompaktniju pjenu i rezultat je bio puno bolji nego prije.

Uspiu, ovo je brijač koji trenutno koristim. :(

Image

Image

No, koliko god nespretan i loš bio, s vremenom sam ulovio ruku i sad je brijanje sasvim ugodno. Nekidan sam napravio eksperiment sa MACH3 i razlika je više nego očita. Nakon brijanja MACH-om, koža postane "hrapava" odnosno pojave se malene izbočine oko svake dlake kao da dlaka napinje kožu da izađe van. Kada se obrijem sa DE braječem, kože bude savršeno glatka.
Jedva čekam nove igračke!! :D
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 12 Feb 2010, 12:50

Jesi već naručio merkura?
Ako ne, javljam se kao dobrovoljac da ti pošaljem Gillette rocket za početak a ti za ušteđenu lovu kupi još pelena :lol:

Bez uvrede, ali ovo je stvarno smeće od brijača! Ako bi gledao broj na Gillette adjustable brijačima, koji su 1-10, ovo bi bez pretjerivanja bio 25.
Ako se sa ovim briješ i dobar ti je, mislim da će ti većina brijača biti preblagi, osim možda merkur visiona koji dođe kao i njegova težina u zlatu za kojeg pričaju da je jedan od najagresivnijih brijača koji postoje :x
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 Feb 2010, 12:53

Ne znam točno koji je ovo brijač, to će napoleon sigurno znati, ali po obliku glave čini mi se jako agresivan, naime britvica je dosta izložena, na prvi pogled čini mi se kao da je donji dio glave previše savijen prema dršci brijača, no kao što rekoh nemam pojma o čemu se radi Napoleon će sigurno objasnit da li je tu sve OK i zašto je toliko savijen prema dršci.
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 Feb 2010, 12:56

[quote:51204be55e="kig1976"]Ne znam točno koji je ovo brijač, to će napoleon sigurno znati, ali po obliku glave čini mi se jako agresivan, naime britvica je dosta izložena, na prvi pogled čini mi se kao da je donji dio glave previše savijen prema dršci brijača, no kao što rekoh nemam pojma o čemu se radi Napoleon će sigurno objasnit da li je tu sve OK i zašto je toliko savijen prema dršci.[/quote]

Nisam ni skužio da je Napoleon već dao svoj sud o gore pokazanom brijaču, s obzirom da ne znam koji je model nisam želio ništa više kazati, ali vidim da je Napoleon napisao točno ono što sam i ja mislio. Nije mi jasno kako si se uspio brijat s "tom stvari" pa to je agresivnije od britve pod kutem od 90 stupnjeva :lol:
King
Naučnik brijač

Post by King » 12 Feb 2010, 13:00

Evo još sam jednom pogledao slike brijača, ej svaka čast kad si se s ovim uspio brijat...još sa suhom pjenom :lol:
Napoleon daj reci koji je ovo model brijača, čini mi se kao da gornja ploča u glavi nije orginal ili je pak sve orginal, samo ne znam za koga je onda ovo proizvedeno.
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”