Priprema brijanja DE britvicom

Sve o brijanju britvicom
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 12 Feb 2010, 13:14

Ovako po izgledu ne bih znao koji je. Možda ako ima kakav naziv/ime/oznaku?
Ali od oka bi rekao da je neki "sovjetske" proizvodnje.
I meni se čini da je bottom plate sa guardom ili savinut (ali si mislim da bi se odlomio) ili je od drugog brijača.

U svakom slučaju, nitko te neće kriviti ako kupiš novi brijač
:lol:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 12 Feb 2010, 13:17

kig1976 wrote:
kig1976 wrote:... Nije mi jasno kako si se uspio brijat s "tom stvari" pa to je agresivnije od britve pod kutem od 90 stupnjeva :lol:
Zaslužuje jedan veliki pljesak!
Jere
Kamisori

Post by Jere » 12 Feb 2010, 14:27

napoleon: puno hvala ali kako mi je danas stigla placa odmah po uvidu u stanje računa sam naručio sa classicshaving.com Merkur HD i paketić od 10 Feathera.

Inače, potpuno sam svjestan koliko je loš brijač koji za sada koristim ali nevjerojatno je da mi je već postao veći užitak brijati se njime nego sa mach3.

Što se tiče brijača, užicao sam ga od punice koja ga je čuvala od svog oca dok ne nabavim nešto pristojno.
Donji dio glave i ručka su aluminijski. Donji dio glave je definitivno deformiran jer se vidi po pregibu na aluminiju da je isforsiran.
Sa donje strane je nekakav ugravirani logo na kojem piše "Solun". Nemam ni jednu fotku gdje se vidi logo ali ću ovaj vikend snimit pa šaljem u ponedjeljak.

P.S. Ne znam što se dešava ali moj post nekako završi u napoleon-ovom i kad šaljem iz Opere i Internet explorera. :?:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 12 Feb 2010, 14:35

I meni :lol:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 12 Feb 2010, 18:05

Ima samo ova soluna, Čehoslovačka.
Izgleda da je blade guard tako proizveden
http://www.collectorsencyclopedia.com/d ... dProd=1602

:shock:
Jere
Kamisori

Post by Jere » 15 Feb 2010, 08:36

To je to! Kad se malo bolje zapiljim u logo, vidi se da ima i slovo "a" ali je već izlizano pa je teško čitljivo.

Inače, našao sam još jednu dobitnu kombinaciju koja dodatno umanjuje moj problem. Naime, desna strana mi je očito daleko osjetljivija od lijeve, a kako sam ljevak, uvijek krenem brijati lijevu stranu pa desnu. Jučer sam odlučio promijeniti smjer pa sam krenuo od desne strane i očito koža bolje podnosi kad ju odmah napadnem. :) Doduše, sada je i pjena puno kvalitetnija otkako sam primijenio vaše savjete.
Jedva čekam da stigne Merkur HD i Feather-i pa da se napokon obrijem sa pravom britvicom i da umirovim ovu sjekiru. :D
Jere
Kamisori

Post by Jere » 22 Feb 2010, 12:19

Došao sam do novih "rezultata" pa eto, da ih podijelim sa vama.

Naime, problem isušivanja kože je nešto na čemu i dalje radim ali malo po malo dolazim do sve boljih rezultata. Konkretno, boljom pjenom i reorganizacijom brijanja sam postigao odličan pomak na bolje no sada sam došao do još jednog zapažanja.
Kada se brijem nakon tuširanja i dugog namakanja lica vodom, koža se izrazito brzo suši bez obzira na pjenu i brijanje nije toliko ugodno. No, kada se samo umijem vrućom vodom i malo temeljitije četkom nanesem pjenu na lice, koža reagira fantastično. Ponekad se, 20ak minuta do pola sata prije brijanja, namažem hidratantnom kremom ali nije nužno.

U svakom slučaju, čini mi se da moja koža jako loše reagira na vodu iz našeg vodovoda i izgleda da je to najveći problem.

Samo da napomenem, još mi nije stigao "paketić" pa se i dalje brijem onom sjekirom. :D
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 22 Feb 2010, 13:41

I ja sam zamijetio da mi je brijanje lošije nakon tuša. Zato se samo umijem prije nanesem pjenu.
Možda da si kupiš neki jeftini aftershave balzam pa ga koristiš kao preshave- fino ga utrljaš u bradu 10ak minuta prije brijanja/nanošenja pjene?
King
Naučnik brijač

Post by King » 22 Feb 2010, 13:54

U čemu je u biti problem brijanja nakon tuša.
Ja sam to isto primjetio u par navrata, ali sam sistemom eliminacije došao do slijedećeg zaključka.
Naime prilikom tuširanja koristi se dosta topla voda, nakon tuširanja pristupa se izradi pjene (ja je radim u posudi) i za to vrijeme se lice suši mnogo brže nego kad se samo umije prije tuširanja.
E tu sam zaključio da je potrebno prilikom izrade pjene svako toliko lice ponovo navlažiti mlakom vodom i ne dopustiti da se osuši.
Ovaj sistem mi funkcionira i brijanje je izvrsno nakon tuširanja.

Moji koraci za DE brijanje su slijedeći:

1. Tuširanje
2. Brisanje ručnikom svega osim lica
3. Izrada pjene u posudi (vlaženje lica mlakom vodom)
4. Nanošenje pjene na lice četkicom
5. Brijanje

A koraci za brijanje britvom:

1. Tuširanje
2. Brisanje ručnikom svega osim lica
3. Izrada pjene u posudici (vlaženje lica mlakom vodom)
4. Nanošenje pjene na lice četkicom
5. Utrljavanje pjene rukom u lice
6. Vrući ručnik 1-2 min dok se ne ohladi
7. Umivanje u mlakoj vodi
8. Castle Forbes preshave
9. Nanošenje pjene četkicom
10. Brijanje (britva nakon ovog klizi kao po loju)
Jere
Kamisori

Post by Jere » 22 Feb 2010, 14:13

napoleon: to sam probao sa Niveinim balzamom bez alkohola ali mi više paše Niveina hidratantna krema.

kig: i moja praksa je dok radim pjenu stalno pazit da je lice stalno mokro ali izgleda da to nije dovoljno.

Inače, uvjeti u kojima radim su katastrofalni. 8 sati dnevno provodim u skučenom uredu zajedno sa kolegom i zatrpani smo informatičkom opremom, a prozor mi je direktno na autobusnoj stanici tako da je zrak katastrofalan i nema svrhe od prozračivanja, a da ne govorim o buci dok je prozor otvoren. Jedini izvor zraka je klima uređaj. U glavnom, otkad sam u takvim uvjetima imam problema sa kožom općenito tako da pretpostavljam da je to uzrok problema. :(
King
Naučnik brijač

Post by King » 22 Feb 2010, 15:30

Po stranim forumima sam primjetio i da se preporuča prilikom tuširanja lice oprati u regeneratoru koji žene korište za kosu nakon šampona, nisam provao, ali ima logike jer regenerator omekšava dlaku.
Mr.Gentleman
Shaveta

Post by Mr.Gentleman » 24 Feb 2010, 10:20

[quote:78c464c117="kig1976"]Po stranim forumima sam primjetio i da se preporuča prilikom tuširanja lice oprati u regeneratoru koji žene korište za kosu nakon šampona, nisam provao, ali ima logike jer regenerator omekšava dlaku.[/quote]

probao!
Funkcionira! :D Ali, iskreno, ne preporučam, jer regenerator začepljuje pore kože i možeš očekivat prištiće! (ili je možda stvar u regeneratoru) :lol:
Prvi hrvatski blog o brijanju http://moja-brijacnica.blogspot.com
Frankly, my dear, I don't give a damn
AnArChY
BIC

Post by AnArChY » 10 Apr 2010, 11:51

[quote:0060bfd53c="napoleon"]Ima samo ova soluna, Čehoslovačka.
Izgleda da je blade guard tako proizveden
http://www.collectorsencyclopedia.com/d ... dProd=1602

:shock:[/quote]

kad se vec "Jere" hvali svojom sjekirom, da i ja predstavim svoj "pribor" :lol:

Image

Cetka u sredini i wilkinson "britivica" su kupljeni cisto da se vidi na sto to lici, dok cetka "gibbs" (?), ona kockasta crvena i "soluna" britivica su nesto djedovo....

Bez smijanja molim :D

Inace, sad sam se odlucio za kupnju Merkura HD, samo da sjednu neke pare 8)

p.s. da li je i vama zadnjih par postova "zgurato" desno, ili je to samo meni?
...offline...
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 10 Apr 2010, 12:26

Ova Gibbs četka je veprovina ili sintetika? Što se mene tiče, ja bi ju ostavio jer ovako čisto dobro izgleda. Jedino ako te kopka kako izgleda i "radi" jazavac... ali za brijanje ti je ova i više nego dosta. Vidim da je fino razrađena, mekano izgleda!
Samo HD i to je to!
AnArChY
BIC

Post by AnArChY » 10 Apr 2010, 12:31

[quote:b12347932b="napoleon"]Ova Gibbs četka je veprovina ili sintetika? Što se mene tiče, ja bi ju ostavio jer ovako čisto dobro izgleda. Jedino ako te kopka kako izgleda i "radi" jazavac... ali za brijanje ti je ova i više nego dosta. Vidim da je fino razrađena, mekano izgleda!
Samo HD i to je to![/quote]

sintetika je u pitanju :D
jup, samo moram do ZABA-e po Visa Electron International karticu (nikad je nisam podignuo), otvoriti PayPal i to je to :)
...offline...
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”