Moje brijanje:)

Sve o brijanju britvicom
Post Reply
Tribun
Mach III

Moje brijanje:)

Post by Tribun » 20 Apr 2010, 16:30

Moje brijanje Gillet Mahom 3 ide ovim redosljedom:

1.Umivanje lica toplom vodom.
2.Pripremanje četke i nanošenje Nivea kreme za brijanje na lice.
3.Brijanje niz dlaku dva puta.
4.Brijanje uz dlaku tri puta i naravno poslje toliko izbrijavanja još para da nisam obrijan jer imam užasno jaku bradu, a osjetljivu kožu.
5. Umivanje lica toplom vodom i nakon toga AS od Nivea i nakon pola sata umivanje Niveinim gelom za čišćenje lica ili kako li se več zove.

Eto to je moja storya.

Otvoren sam za sve savjete, prijedloge itd.
King
Naučnik brijač

Re: Moje brijanje:)

Post by King » 20 Apr 2010, 16:53

[quote:fde86bd76a="Tribun"]Moje brijanje Gillet Mahom 3 ide ovim redosljedom:
1.Umivanje lica toplom vodom.
2.Pripremanje četke i nanošenje Nivea kreme za brijanje na lice.
3.Brijanje niz dlaku dva puta.
4.Brijanje uz dlaku tri puta i naravno poslje toliko izbrijavanja još para da nisam obrijan jer imam užasno jaku bradu, a osjetljivu kožu.
5. Umivanje lica toplom vodom i nakon toga AS od Nivea i nakon pola sata umivanje Niveinim gelom za čišćenje lica ili kako li se več zove.
Eto to je moja storya.
Otvoren sam za sve savjete, prijedloge itd.[/quote]

Evo par dobronamjernih prijedloga koji će zasigurno poboljšati kvalitetu i užitak brijanja.
O Mach brijaču i svim sličnim brijačima općenito mišljene članova foruma je da je to jedna velika marketinška prevara koja se kosi sa svim načelima i pravilima brijanja. Nadam se da ćeš si priuštit jedan fini DE brijač i kvalitetne žilete u skoroj budućnosti.
Što se tiče konkretno tvog slučaja kao prvo preporučio bi tuširanje prilikom kojeg bi lice bilo puno bolje navlaženo nego kod samog umivanja, no uzimam u obzir da se netko određeni trenutak želi samo obrijat pa u tom slučaju ostaje ovo tvoje o samom umivanju lica u toploj vodi, no ukoliko se i tuširaš kada se briješ onda brijanje počni prakticirati nakon tuširanja.
Koliko vidim koristiš četku i to je u redu, ovom prilikom neću govoriti o vrstama četki, kremama i sapunima, kao i o izradi pjene pomoću četke. O tome ima dosta kvalitetnih informacije na forumu pa možeš sam malo pročitat ako se želiš informirat.
E sad dolazimo na ono bitno , a to je samo brijanje. Koliko vidim ti s Mach brijačem radiš 5 prolaza (2 niz dlaku i 3 uz dlaku). To je previše i to u biti govori koliko je brijač koji koristiš u biti smeće. Naime osnovno pravilo brijanja klasičnim načinom je da su 3 prolaza sasvim dovoljna i u ta tri prolaza lice mora biti kao "bebina guza" u nastavku BBS. Radi se o slijedećim prelazima: 1. prelaz je niz dlaku, 2. prelaz je poprečni (znači od uha prema nosu), 3. prelaz je uz dlaku i to bi bilo to. I naravno svaki od ovih prelaza radi se samo jednom, a ne kao što ti radiš (2 puta niz i 3 puta uz).
Nakon što je brijanje završeno lice se ispire u hladnoj vodi . između prolaza i ponovnog pjenjenja lice se ispire u malkoj vodi, no još jednom ponavljam nakon brijanja obavezno hladna voda. Naime hladna voda zatvara pore i ima blagotvoran učinak na iziritiranu kožu.
Nakon što se umiješ u hladnoj vodi lice možeš lagano posušit ručnikom i nanijeti slijedeće: ukoliko imaš osjećaj da je koža suha i zateže nanesi nekakav balzam (Nivea npr.) koji ne sadrži alkohol ili pak nekakav drugi proizvod za vlaženje kože (kod nas nije neki izbor, a više o stranim proizvodima možeš pročitati i na ovom forumu) ili pak pitati ukoliko te nešto zanima.
Ukoliko naneseš balzam on u sebi već sadrži miris i nema potrebe za klasičnim AS nakon toga, no ako se odlučiš za neko sredstvo koje vlaži kožu onda takva sredstva obično ili nemaju mirisa ili pak miris traje jako kratko pa nakon što miris ispari (10-ak min) možeš nanijeti nekakav alkoholni AS čisto radi mirisa.
Ovo pranje lica sa Nivea gelom za čišćenje nakon brijanja i nakon što naneseš AS mi nikako nije jasno, u biti to je postupak koji je potrebno napraviti prije samog brijanja (u fazi tuširanja ili prije umivanja lica toplom vodom), a nikako nakon brijanja.
Eto toliko od mene, nadam se da ćeš nešto od ovoga primjeniti, a pod broj 1 bi savjetovao nabavku DE brijača, jer pričati o kvalitetnom brijanju i uživanju prilikom brijanja s Mach brijačem je besmisleno.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 20 Apr 2010, 18:30

Opet sam zakasnio i nemam kaj dodati. Jedino da ne prelaziš preko istog mjesta a da prije toga nisi ponovo nanio pjenu.
Za početak bih ti preporučio da nabaviš četku i kremu, te se probaj sa tim brijati (+Mach3 kojeg imaš) koji tjedan.
Ako vidiš da ti nije problem provesti malo dulje vremena u kupaonici, razmisli i o kupnji DE (double edge- klasičnog) brijača.
Tribun
Mach III

Post by Tribun » 20 Apr 2010, 19:06

Ok hvala na sugestijama!
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 20 Apr 2010, 21:27

Sad sam pročitao da se briješ 2 puta tjedno. U svijetlu nove informacije, predlažem da često ispireš brijač, poslije svakog poteza!
King
Naučnik brijač

Post by King » 20 Apr 2010, 21:58

[quote:2248436e77="napoleon"]Sad sam pročitao da se briješ 2 puta tjedno. U svijetlu nove informacije, predlažem da često ispireš brijač, poslije svakog poteza![/quote]

Ma, Napoleon daj ne zavlači čovjeka, nego mu fino kaži da nabavi DE brijač i da se počne brijati kako spada.
Pa nećemo valjda početi podupirat Mach brijače.
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 20 Apr 2010, 22:05

kig1976 wrote:
napoleon wrote:Sad sam pročitao da se briješ 2 puta tjedno. U svijetlu nove informacije, predlažem da često ispireš brijač, poslije svakog poteza!
Ma, Napoleon daj ne zavlači čovjeka, nego mu fino kaži da nabavi DE brijač i da se počne brijati kako spada.
Pa nećemo valjda početi podupirat Mach brijače.
Nabavi DE brijač :lol:
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”