Izrada pjene

Sve o brijanju britvicom
monkeylord
Shaveta

Re: Izrada pjene

Post by monkeylord » 02 Oct 2015, 20:16

Chumba wrote:A da li materijal posude ima kakvog utjecaja na samu pjenu (keramika/plastika/metalna)?
Ja nisam skontao nikakvu razliku u izradi između plastike, metala i keramike, jedino što keramika duže drži toplinu ako ju ugriješ
markjo
DE

Post by markjo » 03 Oct 2015, 18:44

Chumba wrote:A da li materijal posude ima kakvog utjecaja na samu pjenu (keramika/plastika/metalna)?
TEORETSKI materijal ima utjecaja:
Kod metalne posude na dodirnoj površini posuda/krema-voda stvara se mala, skoro pa zanemariva količina slobodnih metalnih iona koji se mogu vezati na EDTA i slične molekule čime otežavaju izradu pjene.
Plastika je neutralna, a kod keramike bez glazure javlja se slična situacija kao kod metalnih (zbog aluminija), dok kod one s glazurom taj učinak je smanjen.

Sve ovo gore je toliko malo, da je zanemarivo.

Ono što sam ja primjetio je da se pjena (koristeći kreme) lakše izrađuje u keramičkoj posudi bez glazure nego u onoj s glazurom, a to povezujem sa neravninama u onoj bez glazure. Ima puno neravnina i veća je površina što omogućuje zraku bolje/brže prodiranje u kremu i samo stvaranje pjene.
olly
Student brijanja

Post by olly » 05 Oct 2015, 13:10

Ja sam počeo sa izradom pjene u posudi. Nema veze iz kojeg je materijala posuda, važno je samo to, da je promjer posude dovoljno velik, da se može kružiti četkicom i da je dno narebreno, da pruža otpor.

Poslije nekoliko mjeseci ustanovio sam, da je face lathering mnogo bolja metoda od latheringa u posudi i to zbog jedne stvari:

Kod face latheringa sapun se uvuče među dlake i na taj način legne na kožu. Dobijaš dvoje: klizav film sapuna direktno na koži i obilje pjene među dlakama.

Pjena, napravljena u posudi je previše voluminozna, da bi se mogla uvući među dlake, zato je klizavost loša, jer je koža pod dlakama doslovce suva.

Inače, ja upotrebljavam keramičku zdjelicu, ako mi već zapaše, da je upotrijebim:

Image

Ima sve, što treba: širinu, grubo dno, ne preveliku dubinu i ručku, da je možeš dobro držati.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 17 Oct 2015, 11:53

Uvijek FL iako je posuda dobra ako koristiš kreme za inicijalno mješanje da se krema stopi sa četkicom pa onda na licu napraviš pjenu
Brk
Mach III

Post by Brk » 18 Oct 2015, 18:17

Vi koji koristite Proraso sapun, radite li lather izravno u njegovoj posudici ili na licu?
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 18 Oct 2015, 20:33

Ja na licu.
Brk
Mach III

Post by Brk » 19 Oct 2015, 20:40

Evo ja sam nakon 4-5 puta u posudici danas napravio na licu i rezultat mi se čini puno bolji.
markjo
DE

Post by markjo » 20 Oct 2015, 20:16

Brk wrote:Vi koji koristite Proraso sapun, radite li lather izravno u njegovoj posudici ili na licu?
Sapun - uvijek FL
Krema - 50% radim FL, 50% posuda
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 21 Oct 2015, 11:44

Brk wrote:Vi koji koristite Proraso sapun, radite li lather izravno u njegovoj posudici ili na licu?
Isključivo na licu. Doduše od Prorasa koristim kremu, ali i nju izrađujem na licu. Sa Prorasom treba iati na umu da je jako žedan, pa su mogući problemi ukoliko se to zanemari....
Chumba
BIC

Post by Chumba » 21 Oct 2015, 14:09

Hmm, možda bi trebao probati koristiti sapun.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 22 Oct 2015, 11:00

Chumba wrote:Hmm, možda bi trebao probati koristiti sapun.
Toplo preporučam Tabac sapun, nećeš pogriješiti...
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 21 Nov 2015, 14:35

Beco wrote:Uvijek FL iako je posuda dobra ako koristiš kreme za inicijalno mješanje da se krema stopi sa četkicom pa onda na licu napraviš pjenu
Što bi drugim riječima značilo da je idealna posuda za izradu pjene vlastita ruka, a napose ako nemaš baš prostora u kupaoni.

Evo Vam recept za nepogrešiv lathering:

CENTIMETAR KREME NA MOKRI DLAN - ČETKICOM NAPRAVI PJENU NA DLANU - ODLOŽI ČETKU - RAZMAŽI PJENU NA OBJE RUKE I DOBRO PRSTIMA UTRLJAJ I UMASIRAJ PJENU U LICE, A OSTATAK S RUKU ISPERI - DOHVATI ČETKICU I DOVRŠI LATHERING NA LICU DA PJENA BUDE RAVNOMJERNA - UVIJEK PALI.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Chumba
BIC

Post by Chumba » 26 Nov 2015, 09:29

Zakaj mi nikad nije palo na pamet koristiti ruku kao posudu? :cekic:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 26 Nov 2015, 12:24

Chumba wrote:Zakaj mi nikad nije palo na pamet koristiti ruku kao posudu? :cekic:
Pod cijenu da Praske u svom umu to shvati, naravno, nepočudno i krajnje "iskrivljeno", ja ću ti reči samo ovo:
počni koristiti ruku, zakon stvar... a pjenu završi na licu. Razloga je podosta.
Osobno mislim da se dobra pjena ne treba samo "napiturati" na lice već da je se treba i "umasirati" u lice i dlaku, a kako bi oštrica onda napravila kvalitetan posao.
Najbolje su mi one reklame za, po našu malu zajednicu krajnje nepočudan proizvod, one kreme iz konzerve: lik si kao natapše licašce sa dvijeipol kapljice vode, onda iskenja tu kremu u dlan pa je onda krajnje nježno (ne dotičući uopče prstima kožu) nanese na lice i oda uzme multiblade-piece-of-shit pa udri u brijanje sa potezima od-uva-do-uva :lol
To je brijanje, a ne mi :ROFL
Dakle - koristi ruku, a završavaj na licu :skrbo

Aj sad Praske, da čujem i tebe...
:cheerlead
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 26 Nov 2015, 12:44

Adept wrote: Pod cijenu da Praske u svom umu to shvati, naravno, nepočudno i krajnje "iskrivljeno", ja ću ti reči samo ovo:
počni koristiti ruku, zakon stvar...

Dakle - koristi ruku, a završavaj na licu :skrbo

Aj sad Praske, da čujem i tebe...
:cheerlead
Nećeš razbojniče ovaj put :badboy
Ovog puta se ne dam navući na tvoje insinuacije i dvosmislenosti...
U biti si iskombinirao tehniku korištenja ruke koja je među iskusnijim brijačima poznata kao "tehnika Desanke Šakić" (jedna ugledna brijačica koja je donijela osmjeh na lice mnogijeh brijača) i završavanje po licu (a koja tehnika je dobra za brijačice koje imaju problem sa prištićima)...

Samo mi nije jasno kakve veze ove tehnike imaju sa brijanjem :oops:

DE brijačima, kada je svima koji se razumiju u problematiku jasno da su to tehnike koje se primjenjuju prilikom brijanja britvama.... :D
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”