Absolute beginner

Sve o brijanju britvicom
Likvor
Shaveta

Re: Absolute beginner

Post by Likvor » 17 Oct 2015, 11:44

@Beco

Nije li možda bolje da čovjek prvo proba staviti aloe veru ili biobazin losion?
Aloe vera odlično djeluje na lice(kožu općenito) i ima kupiti od Afrodite losion koji je, barem za moje lice, vrlo djelotvoran. Kao i biobaza.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 17 Oct 2015, 12:11

Po meni ne.
Sve je to dodatna nadogradnja na alkoholni AS.
Jedino što valja a da nema alkohola je Thayers witch hazel ali ni to se nemože mjeriti s alkoholnim AS-om, uostalom zeleni Proraso ima u sebi witch hazel kao sastojak
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 17 Oct 2015, 12:35

Pa nek proba i jednu i drugu kombinaciju.
Ne bu ga ubilo :)
Uostalom kaj paše tebi i meni, ne znači da će biti dobro za njega.

A uvijek ostaje i da griješi pri brijanju(sama tehnika, priprema za brijanje) pa dati malo vremena dok se ne uhoda.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 17 Oct 2015, 12:57

1. Zbog nekih se savjeta može dobiti dojam da balzami u sebi nemaju alkohol, a to dakako nije točno jer nisu svi balzami bezalkoholni!

2. Balzami jednako tako mogu zaštiti i dezinficirati kožu i ne bih izravno povezivao pojavu akni s uporabom balzama: dakle to je samo nagađanje koje se može pokazati ispravnim, ali nije to kategorički sud!

3. Meni je Biobaza u većini slučajeva mnogo bolje smirila i zaštitila kožu nego što to čini većina alkoholnih AS-ova!

4. Što se tiče alkoholnih AS-ova, u tom slučaju preporučam neki koji u sastavu ima glicerin ili je poznat kao AS koji ne isušuje kožu. Upravo se zbog inicijalnog isušivanja kože mogu javiti problemi jer se šalje signal žlijezdama i tada one povećano izlučuju masnoću!

5. Neka onaj koji ima problema eksperimentira jer će jedino na taj način doći do valjanog rješenja za sebe!
Brk
Mach III

Post by Brk » 18 Oct 2015, 18:16

Evo danas skoro pa 100% BBS :headband:

Doduše, trebalo mi je pola sata!! WTG, XTGL, XTGR, ATG1, ATG2, ATGM i svejedno nisam uspio 100% :D Nisam imao živaca više hahaha

Akne nisu od AS niti od balzama, jednostavno su od nutelle ;-)
Majest
Britva

Post by Majest » 18 Oct 2015, 20:49

Auu, nadam se da lice nece poludit za par dana kad dlake krenu rast :) meni nije problem ATG, ali za 2-3 dana su problemi :D
Brk
Mach III

Post by Brk » 18 Oct 2015, 22:10

U kom smislu? I zašto tek drugi-treći dan? :D
Majest
Britva

Post by Majest » 19 Oct 2015, 12:35

Brk wrote:U kom smislu? I zašto tek drugi-treći dan? :D
Da se ne shvatimo krivo, na nekim dijelovima mogu proci ATG, ali na vecini on izazove urastanje dlaka i nelagodu koja ostavi tragove par tjedana (crvenilo i pristici). Ne bi te htio prestrasiti, ali pomalo s ATG, dok nades odgovarajuci hardware i software mozes ponovo probati ako sad nece biti ok. No, mozda uopce nemas osjetljivu kozu i neces imati problema s tim :thumbs:
Brk
Mach III

Post by Brk » 27 Oct 2015, 17:25

Danas ubacio novu lamicu - Rapira Lux. Mrrrrvicu je manje oštra od Gillette Platinuma, al taman toliko da se ne porežem. Baš me zanima koliko brijanja (po 4 prolaza) će mi izdržat u odnosu na pet s GP.
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”