Brijanje pomoću hladne vode

Sve o brijanju britvicom
korijen
Student brijanja

Re: Brijanje pomoću hladne vode

Post by korijen » 06 Mar 2014, 11:15

ja ti vidim polemiku kao ono što narušava moj integritet, a moj integritet ti je paradigma jer ja sam sebi najveći autoritet za brijanje i nema većeg autoriteta od mene, a za mene.
mgros
DE

Post by mgros » 06 Mar 2014, 11:17

Sve je to meni sumljivo :cekic:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 06 Mar 2014, 11:55

korijen wrote:ja ti vidim polemiku kao ono što narušava moj integritet, a moj integritet ti je paradigma jer ja sam sebi najveći autoritet za brijanje i nema većeg autoriteta od mene, a za mene.
Izgleda da imamo nešto zajedničko.
Jesi i ti na Helexu? :D
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 06 Mar 2014, 12:05

Praskaton wrote: Izgleda da imamo nešto zajedničko.
Jesi i ti na Helexu? :D
:mrgreen: Normabel, sori.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 Mar 2014, 18:08

korijen wrote:ja ti vidim polemiku kao ono što narušava moj integritet, a moj integritet ti je paradigma jer ja sam sebi najveći autoritet za brijanje i nema većeg autoriteta od mene, a za mene.
:thumbs:
Dalton
DE

Post by Dalton » 06 Mar 2014, 21:21

Adept wrote:
Praskaton wrote:A kaj ti dojde ta polemika? :D
E sad bi ti reko što mi dojde :wink:
Dojde mu prijatno! :mrgreen:
Da me zena ne bije s teflonem, brijem se ziletom Grebonem! :)

Ralon - jer sve ostalo je za pickice! :)
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 07 Mar 2014, 12:12

Dalton wrote:
Adept wrote:
Praskaton wrote:A kaj ti dojde ta polemika? :D
E sad bi ti reko što mi dojde :wink:
Dojde mu prijatno! :mrgreen:
:D
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 12 Mar 2014, 18:31

Evo, da se i ja uključim u raspravu sa kojom, nazovimo, pametnom...

Svašta je već napisano o učincima jedne i druge pa da se ne ponavljam. Nažalost, nisam imao priliku služiti vojsku, jerbo nisam htio u civilku premetat starčeke da ne dobiju decubitus, već htjedoh ići u redovnu da vidim taj snajper koji mi je dodijeljen. Međutim, tu su razni malo stariji pajdaši i od većine sam čuo jednu te istu stvar, a to je da iako im je brijanje toplom vodom neusporedivo ugodnije, hladna voda im je učinila puno toga dobroga. Kako u vojsci nisu baš imali uvijek dostupnu toplu vodu, i nikad vremena za uživanje u brijanju, bili su prisiljeni koristiti hladnu vodu za brijanje. Prednosti su bile izostanak iritacije i drastičan popravak tena, a mane su bile neugoda i pokoja oderotina u slučaju da su koristili prehladnu vodu. Šta se dogodilo? Zbog prehladne vode im se koža pretjerano naježila i korijeni dlaka su se isto ispupčili. U toj situaciji se čovjek lako zanese na planu pritiska i eto sranja, a prištu koji se oderao ni traga. Zato što nije riječ o prištevima, već o folikulima.

Što se mene tiče, isprobao sam već uistinu masu kombinacija i idealan recept za brijanje u tri prolaza mi je mlaka voda, a samo popravci idu sa hladnom vodom. Tome je tako radi sljedećeg:

1. Pretopla voda - ugodno brijanje, ali često se događa da pahuljice lete po kupaoni zbog sušenja kreme (Speick je u ovome prvak!). U ovoj situaciji odmah ispirem lice i ponovno nanosim pjenu, jer je ovo velika zamka. Dok se briješ sve ok, a poslije sto problema.

2. Prehladna voda - da je krema ili sapun ili kombinacija oboje ne znam kakav performer po pitanju klizavosti, ta varijabla kod prehladne vode drastično pada! Kako sam korisnik DE-a, situaciju s britvom ostavljam znalcima da komentiraju. Koristio sam Parkera 90R, Barber Polea, Barleya, Malj i Grablje i svaki put ista priča. Žilet još nekako klizi, ali glava brijača non-stop zapinje i lijepi se, bez obzira na teksturu pjene. Ispiranje brijača zapunjenog dlakama i pjenom je također otežano i traje dvostruko duže. Moram se složiti s Kingom, kad je rekao da mu hladna voda služi za finalno ispiranje da bi se dlake podvukle pod kožu.

3. Mlaka voda - E, ovo je idealno. Kad se brijem mlakom vodom sve štima, bez obzira na kvalitetu pripreme.

Brijanje vrućom vodom je nekom možda brija, ali nije baš stvar za preporučiti. Čini mi se da ste zaboravili ili ne znate da pod vrućom vodom koža brže stari i vruća se voda ne preporuča za svakodnevnu uporabu niti kod tuširanja, a kamoli umivanja bilo koje vrste.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 12 Mar 2014, 18:58

e moj naftaš, bolje da ovo za vojsku nisi pisao...
uglavnom ja sam bio, i ? zahebi ti to da je hladna voda napravila toga dobroga, napravilo im je to kaj su svi oni koristili jednokratne britvice ili slučajno pokoji regrete :lol: 2 sranje (u ono vrijeme) brijač... kaj da ti velim. Dečki u vojsci ti nisu baš prepametni, nažalost, hormoni divljaju na sve strane, i onda to malo kaj se ih 'zauzda' vježbanjem po cijele dane i brijanjem svakodnevno pripisuju hladnoj vodi, kaj got! njima se lice oporavilo od svakodnevne higijene, brige za svoje lice, a ne hladna voda...

Ove diskusije hladna topla, pa gospodo, vjerujem da tu nema nekih 'dečeca', svi ste punoljetni, barem se nadam, i probajte, ako vam paše hladno, ok, super, ako toplo, opet super... hebe se vama kaj paše meni ili majstoru brijaču...

osobno, sam primjetio da mi po zimi paše topla voda, dok ljeti, ne baš, prije bih rekao više mlaćno-hladna, znači ne baš iz frižidera...

velim, lijepo je da raspravljate, ali hvala Bogu nismo svi isti, ali da je lijepo vidjeti što netko pokušava, je, nekad fali 'ideje', ali sad baš razvući više od toga što ste već razvukli :cekic: mislim da više ne treba... hladno, toplo, probajte i :amen:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Mar 2014, 21:20

@mrandersonneo2001
Ne znam zašto potenciraš ograničavanje rasprave i iznošenja mišljenja?! Ukoliko misliš da je rasprava o učincima temperature vode za brijanje irelevantna, onda se ne trebaš uključivati u raspravu i još k tome ostalima sugerirati da je "privode kraju"! Na mnogim je drugim forumima o klasičnom brijanju ovo što smo mi ovdje započeli i što dalje razmjenom mišljenja i iskustava činimo, samo početak. Stoga pozivam sve da probaju brijanje i toplom i hladnom vodom te podjele vlastita iskustva. Tome forum i služi!

@naftas
Lijepo si to sročio! Brijao sam se i vrućom, i toplom, i hladnom vodom. Najveće blagodati za kožu sam imao i imam zbog toga što se sada brijem isključivo hladnom vodom. Koža mi nikad nije izgledala bolje, nema crvenila niti iritacija bilo koje vrste, nakon brijanja nije osjetljiva i nema potrebe da "dolazi k sebi" nakon stresa prouzročenog opetovanim eksfoliranjem i odmaščivanjem toplom vodom. Također napominjem i da upotrebljavam vrlo oštre žilete u R41 te u pravilu radim dva prolaza i nikad ne radim izbrijavanje. Vrlo rijetko znam napraviti ATG, ali to je zanemarivo.
Nije da sada ovdje dogmatski zagovaram hladnu vodu, ali sam na vlastitoj koži osjetio ogromna poboljšanja i zato preporučam svakome da proba dulje vrijeme brijati se na taj način i bilježiti rezultate. Onima koji imaju zaista osjetljivu kožu, hladna će voda biti od velike pomoći!
mgros
DE

Post by mgros » 12 Mar 2014, 21:32

Kako definirati brijanje hladnom vodom? Prije brijanja umiti se par puta sa hladnom, napraviti pjenu hladnom vodom i na kraju isprazi hadnom?
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Mar 2014, 21:36

mgros wrote:Kako definirati brijanje hladnom vodom? Prije brijanja umiti se par puta sa hladnom, napraviti pjenu hladnom vodom i na kraju isprazi hadnom?
Tako je! Od početka do kraja brijanja se upotrebljava isključivo hladna voda: za umivanje; za izradu pjene; za finiširanje prije nanošenja AS-a.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 13 Mar 2014, 07:45

Po kojem kriteriju određujete da li je voda topla ili hladna, pošto to nije baš jasno. Moja klasifikacija bi bila sljedeća:

1. Vruća voda - temperatura je toliko visoka da umivanje u njoj graniči s mazohizmom
2. Topla voda - temperatura je u granicama ugodnog
3. Mlaka voda - voda je na sobnoj temperaturi cca 23-25°C
4. Hladna voda - voda je na temperaturi pogodnoj da bi pijenje osvježavalo
5. Ledena voda - temperatura vode je preniska za piće jer rezultira grloboljom, ali zato je dobra za završno ispiranje lica, i za nas koji volimo alum aplikaciju navedenog.

Čak bi se i brijao hladnom vodom da mi se, kako sam ranije naveo, glava brijača ne lijepi za lice i ne zapinje kod brijanja.

Kako vi, cijenjeni forumski kolege, rješavate ovaj problem? Na koji način zadržite klizavost softwarea kod izrade pjene hladnom vodom i brijanja koje slijedi?
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 13 Mar 2014, 12:10

naftas wrote:Čak bi se i brijao hladnom vodom da mi se, kako sam ranije naveo, glava brijača ne lijepi za lice i ne zapinje kod brijanja.
Kako vi, cijenjeni forumski kolege, rješavate ovaj problem? Na koji način zadržite klizavost softwarea kod izrade pjene hladnom vodom i brijanja koje slijedi?
Nikad mi se brijač nije lijepio za lice i nije zapinjao prilikom uporabe hladne vode. Što se tiče sotvera, on je klizav ili nije po sebi (per se :mrgreen: ), a pretopla ili vruća voda bi mogla stvoriti samo poteškoće s pjenom, baš kao što si to primijetio u slučaju Speicka. Dakako to je ovisno o sastavu pojedinog proizvoda. Potencijalni problem bi trebao potražiti u fazi preshave! Mnogi stavljaju različite "napitke" prije brijanja i na taj način već unaprijed eksfoliraju kožu i stvore određeni nepovoljni film za sapun ili kremu, zbog čega pjena ne prianja dobro na lice. Osobno ne upotrebljavam ništa prije samog brijanja osim hladne vode i na taj način je zapravo zadržan dio prirodnih masnoća s lica koje se posve ne uklanjaju prvom aplikacijom hladne vode niti eliminiraju sapunjanjem različitim proizvodima u fazi preshave.
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 13 Mar 2014, 14:02

A propos JNA, sjetio sam se lika iz Srbije, bio je visok oko metaripo i imao ku#ac do koljena. Bio je klasu stariji od neme. Onda bi čekao da dođe nova klasa, donio bi sjekiricu iz skladišta, svukao bi se gol, nasapunao lice (ne sjećam se čim) i glumio da se brije sa sjekirom :shock:

:lol: :lol:

tip je bio legenda.
koristio je naravno hladnu vodu. :lol:
Post Reply

Return to “Brijanje lamicom”