RazoRock Plissoft Synthetic Shaving Brush

Adept
Steven Hawking brijanja

RazoRock Plissoft Synthetic Shaving Brush

Post by Adept » 29 Dec 2015, 16:49

Samo da velim - stigla iz USA.
Na prvi pogled, onako... nasuho, radi se o naizgled uistinu kvalitetno napravljenoj četkici izuzetno ugodnih vrhova i vrlo izgledne crne akrilne drške u chubby stilu sa RazorRock logom otisnutim u bijeloj boji na dnu drške.
Ovo je bulb-shape četka osjetne težine i ozbiljnih dimenzija čiji su vrhovi osjetno mekši na dodir od FS Finest Chubby četke, a što me uistinu poprilično ugodno iznenadilo, te usporedivog backbonea (malko slabijeg).
Više o samoj četkici možete pogledati i pročitati ovdje.

Par fotki - close up usporedba sa FS Finest Chubby četkom:

Image

Image

Image

Image

Napominjem kako je meni ovo prva sintetska četka te kako nemam iskustva uspoređivanja sa drugim sintetskim četkama - o tome će više Slice.
Nakon što je probam onako za istač, napisat ću par riječi - ovo je bila onako "nasuho-trčeča" usporedba sa FS-om ;)
Sve u svemu, za 10 dolara - ovo mi, ovako na prvu, izgleda kao ozbiljan best buy među sintetskim četkicama.
Majest
Britva

Re: RazoRock Plissoft Synthetic Shaving Brush

Post by Majest » 29 Dec 2015, 17:24

Znači onda je vjerovatno i Slice-u stigla, ajde baš me zanima što će on reći :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 31 Dec 2015, 10:28

Izvrstan Performer!

Evo, palo je i prvo brijanje prije par minuta.
Četka se, prilikom namakanja, lagano i brzo napuni impresivnom količinom vode i treba je lijepo protresti te se riješiti viška vode.
Koristio sam TOBS-ovu kremu od grejpa koja je sama po sebi jedna od najboljih krema koje sam ikada koristio, a koristio sam ih poprilično. Nakon svega par laganih "svirlova" po kremi, krenuo sam odmah na izradu pjene na licu.
Ono što se odmah osjeti jest činjenica kako ova četka ima izraženije jači backbone od 2mm jačeg FS Finest Chubby čvora. Vrhovi ove četke su IZUZETNO ugodni i podatni, a sama četka daje jedan "zdravi" backbone i savršeno masira lice prilikom izrade pjene.
Obzirom na činjenicu kako se prvi put srećem sa sintetičkom četkom, ova je kombinacija savršeno ugodnih&podatnih vrhova te, usudio bih se reći, veselo-oprugastog backbonea (koji fenomenalno masira lice) jednostavno rezultirala jednim uistinu novim i nadasve ugodnim iskustvom. Iliti, kraće - WOW :cheerlead
Toliko o tom novom, zanimljivom i vrlo ugodnom osjećaju na licu...
Vrlo kratko nakon početka izrade pjene na licu, ova je četka - opet na moje iznenađenje (iako bijah fer upozoren ;) ) jednostavno eksplodirala količinom pjene za koju skoro pa nisam znao kuda sa njom :mrgreen: Iako je ova TOBS-ova krema jednostavno fenomenalna, količina pjene koju sam dobio ovom četkom jest doslovno dvostruko veća od količine koju bih dobio sa 26mm jazavcem i to me jako veseli. Kvaliteta dobivene pjene te činjenica da za duplo manje vremena izrade iste čovjek dobije duplo više uz osjetno kvalitetniji lather - čini ovu četku, meni barem, vrlo ugodnim otkrićem.
Nakon brijanja, a bilo je pjene za obrijat jednu desetinu :smoke:, četka se vrlo lagano ispire. Nakon ispiranja četka se treba temeljito, ali nježno, otresti od viška vode; ja sam je nakon toga obrisao o čisti ručnik baš kao što to radim i sa svim svojim ostalim četkama. Začuđujuće brzo, vrhovi su četke (preciznije rečeno - ta gornja trečina četke) bili suhi u rekordnom vremenu. No - na jednu stvar treba obrtatiti pozornost: iako se gornja trećina četke osuši u rekordno kratkom vremenu, donje dvije trečine četke (koje istoj i daju taj zdravi "springi" feeling na licu) i dalje zadržavaju jednu nezanemarivu količinu vode koju sam i opet lagano protresao te četkicu, na kraju balade, ostavio visiti upside-down u držaću od FS Chubby.
Sve u svemu, ova četka predstavlja jedan izuzetno dobar spoj novog i tradicionalnog. To je doslovno mali monster od četke - jako je robusno građena i vrlo je elegantna sa tom spartanski jednostavnom crnom akrilnom drškom bez ikakvih nepotrebnih ukrasa&natpisa. Osjećaj na licu je, mani barem, nešto novo i izuzetno ugodno, a količina i kvaliteta izrađenog lathera je veća&kvalitetnija od onoga što dobijam sa jačim jazavčevim čvorom. Četka na sebe prima više vode i neusporedivo se brže suši od jazavca.
Iako bijah skeptičan prema sintetskim četkicama, u ovom sam slučaju oduševljen pošto svoju skeptičnost sada i ovdje mogu objesiti o klin.
Četku preporučuijem apsolutno svima - posebno početnicima, a koje će ova četka zasigurno razmaziti i sve će im druge četke biti pomalo blijede u usporedbi sa njom.
Ova četka pokazuje kako "novotarije" ipak mogu biti dobre i kvalitetne. Ne zaboravite kako ova četka košta manje od 10 dolara, a po performansama je osjetno kvalitetnija od svojih sestara sačinjenih od premium silvertip jazavca iz renomiranih kuća koje koštaju "nadesetineputa-bezobrazno-neopravdano" više od ove četke i koje sukladno svojoj sky-high cijeni, ručnom izradom i tradicionalnim materijalima zadržavaju taj špicerski image, iako su po performansama ispod nje - smiješno jeftinije, a po toliko stvari bolje, sintetske četke.
Gospodo - srdačna preporuka :thumbs:
DFay
Kamisori

Post by DFay » 02 Jan 2016, 21:01

Jedan jako dobar video što se tiče plissoft četke

Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 02 Jan 2016, 21:40

Četka je maksimalno pogođena - po svemu...
Ja se zaljubio u nju!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 08 Jan 2016, 23:20

S obzirom da je Adept već napisao iscrpnu recenziju s kojom se manje-više slažem, navest ću nekoliko prednosti i nedostataka ove četke i time sumirati moj dojam. Plissoft sam kupio jer sam smatrao da bi prema karakteristikama trebala biti bolja od Plissonke. Nisam pogriješio! :thumbs:

+ gust čvor s iznimno mekanim vlaknima
+ odličan backbone
+ robusna i masivna drška
+ cijena

- vidljivi tragovi od trenja drške s pakiranjem (u mom slučaju, ali i kod nekih drugih korisnika)
- drška mi nije toliko ergonomična kao ona od Plissonke
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 09 Jan 2016, 10:54

Ovo što je kod Slicea i Majesta - to da se vide tragovi na dršci - e pa, ako se dobro pogleda, vidi se i na mojoj...
No, to je definitivno previše tvrda smjesa da bi na njoj običan karton mogao ostaviti te i takve tragove - sigurno.
Po meni je to nešto što je nastalo na dva načina:
1 - na samoj proizvodnoj traci kada brdo kao-sardine-stisnutih drški "putuje" po proizvodnoj traci, ili
2 - prilikom tvorničkog hendlanja i grupnog pakiranja naguranog velikog broja tih drški koje nisu individualno zaštićene.
No, ja to moram stvarno zagledati kako bih vidio (a i gospodin sa onog videa dolje govori i istom nedostatku).
Osobno me to niti najmanje ne smeta - to je čisti znak manjka quality control-a, a što je obzirom na cijenu ove četke sasvim razumljivo.
Sve u svemu - ovo je zmaj od četke koja je, meni barem, detronizirala sve ostale i sa kojom mi je svako brijanje postalo još draže - te je, još jednom, sasvim sigurno mogu svima od srca preporučiti (a nisam ziher da si i ja neću uzeti još jednu - onu sa duljom drškom, pa sam miran godinama :wink ).
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 09 Jan 2016, 11:11

U navedenom je videu moguće vidjeti usporedbu sa Stirlingovom četkom koja je zaštićena u transportu. Pored toga je evidentno da se ljudi iz SAD-a ne žale na tragove, a čemu bi uzrok mogao biti transport koji je znatno drugačiji. Opet čini se da je slučaj koji navodi Adept vjerojatniji :geek:
mgros
DE

Post by mgros » 10 Jan 2016, 08:32

Adept wrote:..... (a nisam ziher da si i ja neću uzeti još jednu - onu sa duljom drškom, pa sam miran godinama :wink ).
to je ona po 12.99? Interesantno kako nje ima na stanju
DFay
Kamisori

Post by DFay » 10 Jan 2016, 11:01

mgros wrote:
Adept wrote:..... (a nisam ziher da si i ja neću uzeti još jednu - onu sa duljom drškom, pa sam miran godinama :wink ).
to je ona po 12.99? Interesantno kako nje ima na stanju
To ti je klasična navlakuša..pratim situaciju s tim četkama par mjeseci. Kad imaju na lageru četke sa kratkom drškom onda uglavnom nemaju sa dugom..vele obavijestit ćemo vas na email čim stigne , predbilježite se za obavijest bez ikakve obaveze...I obratno kad imaju sa dugom onda uglavnom nemaju sa kratkom...Tako da sa time kupce drže u napetosti bude li ih bilo ili nebude..Na taj način ih brže prodaju a ujedno vide po mailovima kolika je zainteresiranost za četke.....A i da znaju koliko da ih naruče od proizvođača.. Jer bez obzira na to što su to "njihove" četke imaju proizvođača koji ih proizvodi.....
E sad to je moja predpostavka koja možda drži vodu a možda i ne ...... :cekic:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 10 Jan 2016, 11:22

Najvjerovatnije ste u pravu, kolega DFay.
No, ono što se meni svidjelo jest upravo ta dulja drška - nekako mi je... zanimljiva, a mislim kako bi ergonomski bila vrlo ugodna.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Jan 2016, 12:52

Ipak mislim da je uz ovaj "klasični" Plissoft bolje uzeti Stirlingovu ili neku drugu sintetičku četku :geek:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 10 Jan 2016, 13:09

Stirling mi je ipak malo too much... prevelik čvor...
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 10 Jan 2016, 13:11

Sada ima stvarno sve više proizvođača koji upotrebljavaju jednaka vlakna u čvorovima s jednakim specifikacijama, a opet nude različite drške
007
Student brijanja

Post by 007 » 21 Jan 2016, 19:02

Upravo se vratila na Italian barber pa izvolte... Ja upravo pazario jednu... :headband:
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Post Reply

Return to “Četke od sintetičke dlake”