RazoRock Plissoft Synthetic Shaving Brush

Likvor
Shaveta

Re: RazoRock Plissoft Synthetic Shaving Brush

Post by Likvor » 23 Sep 2016, 11:02

007 wrote:@likvor Javi kakav ti je. I mene zanima!

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Da ti tu odgovorim da ne zaspemamo origigi topic.
Sačekaj da dođem doma za izradu pjene u posudi i FL.
Ali na prvu, jak backbone a jako mekan. Na suho na ruci, kao da ima štapić u sredini :)
Sredina je dosta čvrsta, mislim da bi moglo biti problema s facelatheringom ali se nadam da griješim i da će ipak biti bolje IRL. Ne čini mi se da ima rupa gdje fale dlake, dlake su ravnomjerno raspoređene(metoda mjerenja - oko s astigmatizmom :D)
Prolaskom ruke preko dlaka samo su dvije ispale.
Čvor je jako dobro postavljen u dršku, usudio bih se konstatirati da nije bofl roba kako su neki dobili(nagnuti čvor, neravnomjerne dlake itd)
Nije toliko masivan koliko mi se činilo na slikama, ručka je stvarno dobra, jako fino obrađena. Težina je za mene odlična, tj malo je teži, ali dobar balans tako da mi nekako prirodno leži u ruci. Što i je najbitnije, da je osječaj prirodan kad ga zgrabiš za brijanje. Nema ni jedne ogrebotine.

Na opip, blizu baze dlaka, jako je tvrd, kako mi je ovo prva sintetika nisam siguran je li to standard ili ne. Kao da su dodali još malo dlaka da naprave gušće.
Zasada nemam neke zamjerke.
007
Student brijanja

Post by 007 » 23 Sep 2016, 11:07

Ja imam njihovu Plissofticu od 24mm, onu običnu, i super sam zadovoljan s njom. Ova mi se čini kao zgodna kombinacija s njom.
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 23 Sep 2016, 11:10

007 wrote:Ja imam njihovu Plissofticu od 24mm, onu običnu, i super sam zadovoljan s njom. Ova mi se čini kao zgodna kombinacija s njom.
Kakav je backbone na 24mm? Da li je tvrda dlaka na opip kod ručke?
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 23 Sep 2016, 19:33

Evo oprao ga i isprobao.
1. Pjena s kremom Palmolive u zdjelici - iznenađen sam što je zadržavanje vode zapravo jako dobro, puno više nego što kruže priče po netu.
Pjena se vrlo lako i vrlo brzo napravi(standardna količina kreme, otprilike kao badem). Pjene je dovoljno za 5 nanosa na lice (tu sam 5 puta nanosio i 5 puta prao facu dok se nisam opametio i s sapunom farbao podlakticu, puno lakše oprati :D)

2. Sapun Tabac facelathering - mislio sam da će ovaj jači backbone u sredini biti problematičan ali se minimalno osjeti prilikom facelatheringa.
Vrlo dobar osječaj na licu, jako je lako izraditi pjenu, i fino se napuni tako da je 1 prijelaz po licu i 4 podlaktice dok je 5 prijelaz na podlaktici(ukupno 6) bio neadekvatan jer se koža nazirala. Tu sam skužio da su otpale 4 dlačice, s kremom nisam primjetio da je ijedna otpala, ali moguće da je.

Uglavnom , za proječnog korisnika(ie mene) koji želi jednostavnost, lakoću upotrebe i fan je većih čvorova i malo težih brusheva, ovo je vrlo isplativa kupovina. Meni vrlo dobar, razmišljam da i manjeg uzmem.

U usporedbi s Proraso svinjom(Omega 10049), čiji čvor je 26mm, ima mrvicu ugodniji backbone ali nećemo uspoređivati kralja životinja i neku tam plastiku :D
markony
Mach III

Post by markony » 14 Oct 2016, 19:13

Koliko ih svi hvalite,opasno se razmišljam o nabavci jedne.
Trenutno mi se najviše svidja ona od 187gr sa hromiranom drškom,ali im je shipping preveliki.
Ona od $10 dok dodje do mene izađe skoro $30 I zna da putuje po mesec dana.
A,za iste pare na G&C Fine četkica sa istim sintetičkim čvorom dođe do mene za 5-6 dana.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 14 Oct 2016, 19:21

Mrzim cekat, kao i svi.. inace bi propali oni po soping centrima sto prodaju maskice za mobitele za 50 kn, a u kini su 1$

Sent from my Le X820 using Tapatalk
Beco
Kamisori

Post by Beco » 14 Oct 2016, 19:42

markony
Mach III

Post by markony » 14 Oct 2016, 20:52

Hvala na info...nisam imao pojma za to.
markony
Mach III

Post by markony » 19 Oct 2016, 09:31

Hi Marko

Our system is an off the shelf solution and shows a full list of Countries by default, we are unable to control this. We only ship to member countries of the EU.

Regards
Stuart

Toliko o porucivanju iz UK.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 19 Oct 2016, 10:48

Nažalost je tome tako...
Ako imaš nekoga preko koga možeš to odraditi, to bi ti možda bila najbolja solucija.
Ja gotovo sve uzimam iz zemalja EU i tu problema nema, ali znam da sam se isto zezao sa određenim prodavačima dok Hrvatska nije postala punopravna članica EU.
morr
Kamisori

Post by morr » 19 Oct 2016, 12:55

markony wrote:Hi Marko

Our system is an off the shelf solution and shows a full list of Countries by default, we are unable to control this. We only ship to member countries of the EU.

Regards
Stuart

Toliko o porucivanju iz UK.
A zašto ne bi pokušao s Maggard Razors? Jest da je iz US, ali shipping za četkicu je cca 4$.

Image
Također, ovog mjeseca je 5$ popusta na sve narudžbe iznad 35$ uz kod: 5OCT35
markony
Mach III

Post by markony » 19 Oct 2016, 13:39

Hvala,pogledacu.
U krajnjem slucaju cu poruciti preko Italian Barber-a, I finito.
Beco
Kamisori

Post by Beco » 19 Oct 2016, 16:51

S ovako niskim shippingom maggard postaje najbolja trgovina za proizvode iz USA.
Četkice ionako imaju isti čvor
markony
Mach III

Post by markony » 19 Oct 2016, 17:56

I to sto kazes Beco...isti je cvor,a da li se zove Roka ili Magard meni je svejedno.
morr
Kamisori

Post by morr » 19 Oct 2016, 18:24

Meni Maggard ionako ima ljepše modele, a i bolje se odnose prema kupcima tako da bolje njih podržati.
Post Reply

Return to “Četke od sintetičke dlake”