Usporedba sintetičkih čvorova

007
Student brijanja

Usporedba sintetičkih čvorova

Post by 007 » 11 Dec 2017, 10:29

Nedavno sam naletio na ovo pa ako će nekom pomoći kod odabira.

Image
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
pimple8
Student brijanja

Re: Usporedba sintetičkih čvorova

Post by pimple8 » 12 Dec 2017, 21:12

Zanimljivo kolega. Hvala na dijeljenju. Nisam uopće kužio te razlike između sint. četki dosad. Nije me bilo briga toliko da potražim, zato ovako grafika dodje super :)

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 06 Feb 2018, 09:32

SilkSmoke knot - nešto novo?
https://www.apshaveco.com/listing/58807 ... xtra-dense
''hybrid between the backbone of the tuxedo, with the face feel of the Cashmere''
pilgrim_23
BIC

Post by pilgrim_23 » 06 Mar 2018, 07:11

Da priupitam iskusnije kolege.
Za svinjicu i jazavca je preporučljivo četkicu staviti u vodu da se namače za vrijeme tuširanja, da dlake omekšaju.
Kod sintetike sam probao taj način, a probao sam i samo pod mlaz vruće vode i mislim da nema potrebe za namakanjem..

Da li ima potrebe namakati sintetičku četku?
morr
Kamisori

Post by morr » 06 Mar 2018, 07:55

pilgrim_23 wrote:
06 Mar 2018, 07:11
Da priupitam iskusnije kolege.
Za svinjicu i jazavca je preporučljivo četkicu staviti u vodu da se namače za vrijeme tuširanja, da dlake omekšaju.
Kod sintetike sam probao taj način, a probao sam i samo pod mlaz vruće vode i mislim da nema potrebe za namakanjem..

Da li ima potrebe namakati sintetičku četku?
Dobro si zaključio, za sintetiku nema potrebe za namakanjem, samo se navlaži vodom i spremna je.
Neki tvrde da ni jazavca ne treba namakati, no ja ga svejedno držim par minuta u mlakoji vodi.
Inače za sve četke treba izbjegavati vruću vodu jer može naškoditi ljepilu pa se četka krene linjati.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 06 Mar 2018, 15:03

Sad kad ponovno gledam ovu tablicu s početka - imam pitanje.
Naime, prema tablici Tuxedo/Maggard Black imaju dosta jak backbone a nisu baš mekane prema licu.
S druge strane Plissoft ima mali backbone ali je mekan.
Je li to generalno vrijedi?
Jer moja ''tuxedo'' četka je jako jako mekana, kao perce na licu i nema toliko snažni backbone, dok mi je ''plissoft'' style Stirling četka također mekana (osjetno manje od tuxeda) a ima opet jači backbone.. Negdje na pola puta između mekanog tuxeda i Omega S čvrste četke...
morr
Kamisori

Post by morr » 06 Mar 2018, 16:27

pimple8 wrote:
06 Mar 2018, 15:03
Sad kad ponovno gledam ovu tablicu s početka - imam pitanje.
Naime, prema tablici Tuxedo/Maggard Black imaju dosta jak backbone a nisu baš mekane prema licu.
S druge strane Plissoft ima mali backbone ali je mekan.
Je li to generalno vrijedi?
Jer moja ''tuxedo'' četka je jako jako mekana, kao perce na licu i nema toliko snažni backbone, dok mi je ''plissoft'' style Stirling četka također mekana (osjetno manje od tuxeda) a ima opet jači backbone.. Negdje na pola puta između mekanog tuxeda i Omega S čvrste četke...
Mene čudi što kažeš da Plissoft ima jač backbone od Tuxeda jer je generalni zaključak upravo suprotno. Pretpostavljam da tvoja im veći "glue bump" što doprinosi backboneu, ali i smanjuje stvarni loft pa time i splay.
Stirling uzima gotove četke od YaQi, a oni su uistinu imali varijacije u čvorovima, najviše baš zbog glue bumpa.

Inače, i mene neki navodi u gornjoj tablici zbunjuju, ali eto...
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 06 Mar 2018, 18:26

Mozda trebam probati i druge pa bi znao vise, ovako sam bio uvjeren da je tuxedo slabijeg backbona i meksi. Prema tablici ispada da ne bi trebao biti tako mekan a meni ne moze bit meksi......
Isto tako ja bi volio da ima jaci backbone kao i moja "plissoftica"....

Pojma nemam sto je glue bump...

morr
Kamisori

Post by morr » 06 Mar 2018, 18:47

pimple8 wrote:
06 Mar 2018, 18:26
Pojma nemam sto je glue bump... Image
Količina ljepila u čvoru. Ukoliko možeš osjetiti "kvrgu" ljepila pri dnu čvora, to je glue bump. Što ga više ima, više backbonea. Neki to nazivaju i "fake bacbone" jer je rezulatat višeg sloja ljepila u odnosu na same dlake/vlakna četke.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 06 Mar 2018, 22:00

Hmmm ne mogu reći da vidim/osjetim ljepilo pri dnu ali je četka jako gusta i nešto kraći loft pa možda zato taj jači bb. A možda je ovo normalni plissoft backbone ali je moj tuxedo toliko fleksibilan da mi se čini da je plissoft jači.... Nema druge nego kupit od tebe one 3 četke pa usporedjivat Image

Znači generalno je li tuxedo ima jaki backbone ili plissoft slabi ili oboje?

Je li tko na forumu već pisao objašnjenje svih tih termina, teško mi je prevest :)

morr
Kamisori

Post by morr » 06 Mar 2018, 22:17

pimple8 wrote:
06 Mar 2018, 22:00
Hmmm ne mogu reći da vidim/osjetim ljepilo pri dnu ali je četka jako gusta i nešto kraći loft pa možda zato taj jači bb. A možda je ovo normalni plissoft backbone ali je moj tuxedo toliko fleksibilan da mi se čini da je plissoft jači.... Nema druge nego kupit od tebe one 3 četke pa usporedjivat Image

Znači generalno je li tuxedo ima jaki backbone ili plissoft slabi ili oboje?

Je li tko na forumu već pisao objašnjenje svih tih termina, teško mi je prevest :)
Po meni Tuxedo ima "najprirodniji" backbone ili možda bolje rečeno najsličniji jazavcu, uz odličnu gustoću. S druge strane, Razorock BC Silvertip ima i jači backbone no preelastičan je i djeluje umjetno. Možda je i kod tebe sličan slučaj.

Čuj, tebi bih prvom predložio ono 30 mm jazavca, s obzirom kako se mučiš s potrošnjom one količine sapuna :skrbo
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 06 Mar 2018, 23:09

Hahaha čekaj da vidiš novu objavu u Što sam kupio :)

Definitivno znam premalo o četkama. I jazovcima i svinjama. Morao bi to nalo proć, čisto zbog benchmarka :)

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

G_man
DE

Post by G_man » 04 Apr 2018, 14:54

Imam i ja jedan komentar prema sintetičkih čvorova.

Ja imam na primjer Razorock Plissoft 24mm (zapravo 24x57 mm knot/loft) i Maggard synthetic 24mm (24x56 mm). A ima po mom osjetu Plissoft osjetljivo jači backbone (bez obzira da ima dalji loft). Tako da ima variacije i kot istih tipa čvorova.
morr
Kamisori

Post by morr » 04 Apr 2018, 14:57

G_man wrote:
04 Apr 2018, 14:54
Imam i ja jedan komentar prema sintetičkih čvorova.

Ja imam na primjer Razorock Plissoft 24mm (zapravo 24x57 mm knot/loft) i Maggard synthetic 24mm (24x56 mm). A ima po mom osjetu Plissoft osjetljivo jači backbone (bez obzira da ima dalji loft). Tako da ima variacije i kot istih tipa čvorova.
Koliki je glue bump? Vjerovatno je razlika u navedenome.
G_man
DE

Post by G_man » 04 Apr 2018, 22:25

U pravu si. Maggard ima cca. 1cm, dok RR ima cca. 1,3 - 1,5 cm. Nikad to nisam provjerio.
Post Reply

Return to “Četke od sintetičke dlake”