Što sam kupio - ožujak 2016.

Locked
njava
Mach III

Re: Što sam kupio - ožujak 2016.

Post by njava » 28 Mar 2016, 11:54

Adept wrote:@njava
Fenomenalan comeback na forum - dobro nam se vratio nakon skoro pet godina izbivanja :thumbs:
@Adept: Ma s vremena na vrijeme malo lurkam, havarija s merkurom me potakla da se malo aktiviram :D

@miha: Ma savršen je, evo već tri tjedna ga vozim i ide ko nevreme... Pozlata na tvom Aristrokatu je originalna?

@Beco: S poštarinom ukupno 105$, još sam poštaru platio oko 250 kn (mislim da je to bio samo PDV bez carine). Je puno, al ovakvo nešto ciljam već par godina - lik stavlja Gun Kote (coating za pištolje) na brijače, takvo nešto do sada nisam vidio al fakat mu je pun pogodak.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 28 Mar 2016, 11:58

Imam prijatelja koji koristi taj gun kote, a ako je netko zainteresiran.....
Beco
Kamisori

Post by Beco » 28 Mar 2016, 12:56

@arguson ča se čeka za review Parkera 26c?
olly
Student brijanja

Post by olly » 28 Mar 2016, 13:42

njava wrote:Isti sapun sam i ja uzeo prije nekoliko godina. Odličan miris no nikako se ne pjeni. Možda je sada promijenio recept - javi rezultate!
Eto, baš sam se obrijao. Potaknut tvojim lošim iskustvom, da se sapun ne pjeni, stavio sam 15 minuta prije brijanja na sapun par kapi vode.

Već posle drugog prolaza četkicom pjena je eksplodirala i odjednom dobio sam punu zdjelicu pjene.

Sapun nije parfumiran, zato nema nekog značajnog mirisa.

Budući, da sam prvi put pravio pjenu s tim sapunom, malo sam promašio količinu vode, iako sam četkicu skoro potpuno stisnuo i riješio je vode. Nažalost, nisam je otresao, pa je u dlakama ostalo još dosta vode, da ju je za taj sapun bilo previše.

Pjena je zbog toga bila malo vodenasta i puna mjehurića, ali na moje veliko zadovoljstvo, natpoprećno klizava. Stoga mogu taj sapun direktno usporediti sa mojim top sapunom Green Mountain Soap, jer je klizavost tolika, da se sapun čak poslije brijanja teško opere vodom iz lica.

Što se mene tiče, to je super sapun i nije mi žao jer sam ga kupio i to za svega 5€.
njava
Mach III

Post by njava » 28 Mar 2016, 15:29

olly wrote:
njava wrote:Isti sapun sam i ja uzeo prije nekoliko godina. Odličan miris no nikako se ne pjeni. Možda je sada promijenio recept - javi rezultate!
Eto, baš sam se obrijao. Potaknut tvojim lošim iskustvom, da se sapun ne pjeni, stavio sam 15 minuta prije brijanja na sapun par kapi vode.

Već posle drugog prolaza četkicom pjena je eksplodirala i odjednom dobio sam punu zdjelicu pjene.

Sapun nije parfumiran, zato nema nekog značajnog mirisa.

Budući, da sam prvi put pravio pjenu s tim sapunom, malo sam promašio količinu vode, iako sam četkicu skoro potpuno stisnuo i riješio je vode. Nažalost, nisam je otresao, pa je u dlakama ostalo još dosta vode, da ju je za taj sapun bilo previše.

Pjena je zbog toga bila malo vodenasta i puna mjehurića, ali na moje veliko zadovoljstvo, natpoprećno klizava. Stoga mogu taj sapun direktno usporediti sa mojim top sapunom Green Mountain Soap, jer je klizavost tolika, da se sapun čak poslije brijanja teško opere vodom iz lica.

Što se mene tiče, to je super sapun i nije mi žao jer sam ga kupio i to za svega 5€.
To mu je bila jedina mana. Morao bih stalno nanositi pjenu jer je brzo nestajala, bila je puna mjehurića bilo da ga s malo ili puno vode pjenio. Na kraju sam ga naribao, rastopio i pomiješao sa malo bijelog Proraso sapuna, od onda je pjena držala :D. Izgleda da je proizvođač dodao glicerin u priču, tada ga nije bilo. Sad kad se sjetim, sapun sam kupio u paketu od 3 sapuna, taj za brijanje, witch hazel i carbolic. Ova druga dva nisu bili za brijanje ali su bili fenomenalni, stvarno preporucujem.
miha
Kamisori

Post by miha » 28 Mar 2016, 16:34

njava wrote: @miha: Ma savršen je, evo već tri tjedna ga vozim i ide ko nevreme... Pozlata na tvom Aristrokatu je originalna?
je :)
arguson
Kamisori

Post by arguson » 29 Mar 2016, 11:10

Beco wrote:@arguson ča se čeka za review Parkera 26c?
Ma ništa samo dotični brijač :cekic:
Švercer sapuna i Ralon entuzijast.
boun
Shaveta

Post by boun » 29 Mar 2016, 20:23

Image

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Beco
Kamisori

Post by Beco » 29 Mar 2016, 20:29

arguson wrote:
Beco wrote:@arguson ča se čeka za review Parkera 26c?
Ma ništa samo dotični brijač :cekic:
Mislio sam da je stigao kad si stavio sliku
arguson
Kamisori

Post by arguson » 30 Mar 2016, 10:04

Mislio sam i ja stavti kada stigne ali je bila idealna prilika za bocnuti Prasketa
Švercer sapuna i Ralon entuzijast.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 30 Mar 2016, 11:38

arguson wrote:Mislio sam i ja stavti kada stigne ali je bila idealna prilika za bocnuti Prasketa

Prasketa je najbolje bocnuti rebrom...
... može čak i neke suicidalne srne ukoliko nema odojka ili jaretine (janjetinu ne preferiram, ali može proć)... :D
Locked

Return to “2016. g.”