Dominica Bay Rum i Ogallala Bay Rum

Bay Rum zaslužuje svoju posebnu sekciju ;-)
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Dominica Bay Rum i Ogallala Bay Rum

Post by Slice » 26 Sep 2013, 11:11

Pa gdje kupuješ Dominicu? Sada je kupnja ipak malo otežana zbog poštarine... Inače odličan AS, meni osobno ipak za posebne prilike jer imam suhu kožu koja ne trpi svakodnevnu aplikaciju. Znam da si hvalio Dominicu na forumu. Koje je tvoje mišljenje s obzirom na Dominica vs Ogallala?
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 26 Sep 2013, 12:03

Da, da... Reci nam, reci gdje kupuješ Dominicu? Kako stvari stoje morat ću opet 50$ za jednu Dominicu i Ogallala Cologne. Prije je bilo 40$.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 26 Sep 2013, 12:05

I ne samo to, nego ukoliko već naručujemo Ogallalu, to možemo zajedno kako bismo povoljnije prošli! Zato od nedavno i imamo podforum "Grupna kupovina."
Yakuza
DE

Post by Yakuza » 26 Sep 2013, 13:22

Kupujem ju na Classic shaving , a kaj se tiće usporedbe, oba su mi odlična, ali mi je Dominica draža jer je "čišća" , odnosno manje masna od Ogallale koja ima jako puno esencijalnih ulja i nedaje tako svjež osjećaj kao Dominica.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 26 Sep 2013, 14:35

A i više peče od Ogallale.

Slice, mislim da bi ti Ogallala možda i više odgovarala. Zaboravi na neki masni osjećaj. Efekt je isti, ali Dominica više peče.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 26 Sep 2013, 14:37

Pa koliko točno posto alkohola Ogallala ima u sebi? Za Dominicu znam da ima 55,5%. Ne znam jesu li naveli taj podatak na boci od Ogallale...
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 27 Sep 2013, 11:17

Ekipa, daj nek netko tko ima Ogallalu provjeri koliki je postotak alkohola. Ja sam svoju prebacio u raspršivač pa nemam mogućnost provjeriti.

Cijela stvar me zanima jer Ogallala AS nezamjetno pecka za razliku od Dominice. Mislim da je Dominica kolonjska, jer postoji Ogallala Cologne, za koju vjerujem da više peče.
nemar
DE

Post by nemar » 27 Sep 2013, 17:07

Na boci ne piše, samo piše alcohol bez udjela! a negdje sam naletio na podatak da Ogallala ima mali udio alkohola, 5%.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 27 Sep 2013, 17:18

I mislio sam tako. Zato ću naručiti kolonjsku pa neka prži.

@Slice

Možda bi nas dva trebali naručiti Dominicu i Ogallala Cologne sa CS-a. Običnu Ogallalu ti ja dam.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 27 Sep 2013, 19:29

nemar wrote:Na boci ne piše, samo piše alcohol bez udjela! a negdje sam naletio na podatak da Ogallala ima mali udio alkohola, 5%.
Mislim da Ogallala ipak sadrži više alkohola, ali... :?
naftas wrote:@Slice

Možda bi nas dva trebali naručiti Dominicu i Ogallala Cologne sa CS-a. Običnu Ogallalu ti ja dam.
Čekam sad da mi Ancre da uzorak HBG Bay Ruma, a i probat ću Ogallalu kad mi ti doneseš uzorak pa ću onda procijeniti. Ako mi je Ogallala bolja, onda je bolje naručiti izravno od njih jer u tom bi slučaju Dominica otišla u drugi plan. Ako Ogallala stvarno ima manji udio alkohola, onda bi mi mogla i više odgovarati!
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 01 Oct 2013, 18:49

Javili su mi iz Ogallale da im Bay Rum sadrži 5% alkohola. Za kolonjsku mi ništa nisu rekli. Loša vijest, smradovi ne šalju Bay Rumove preko bare.

Eto zašto CS toliko cijeni slanje.
nemar
DE

Post by nemar » 04 Oct 2013, 10:32

naftas wrote:Javili su mi iz Ogallale da im Bay Rum sadrži 5% alkohola. Za kolonjsku mi ništa nisu rekli. Loša vijest, smradovi ne šalju Bay Rumove preko bare.
5% :thumbs:
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 18 Jan 2014, 10:39

Već neko vrijeme imam Ogallala Bay Rum Cologne Special Reserve Double Strength. Sve ono dobro što sam rekao o običnoj Ogallala Bay Rum, u ovom slučaju pada u vodu. Ovo je jednostavno prežestoka stvar. Toliko grije da imam dojam da joj je kapsaicin aktivni sastojak (ekstrakt ljute papričice koji se koristi u Deep Heat proizvodima i onim Tiger flasterima). Međutim, nije tako. Razlog ovog pečenja je ogromni udio eteričnih ulja, koja jako hlape i smrzavaju područje (nešto kao smrzavanje bradavica tekućim dušikom). Iz tog razloga se, nakon aplikacije Bay Ruma, čini da je peckanje drugačije, jer ono to uistinu i jest, jer nije riječ o grijanju, već o hlađenju.

A sada jedna anegdota unazad mjesec i nešto. Bio sam na terenu (4 tjedna radim, pa sam 4 tjedna doma) i došao taj priželjkivani zadnji dan smjene. Ujutro se ustanem i u 06:30 odem na postrojenje predati posljednji izvještaj (10-ak minuta vožnje od kampa gdje spavamo) i onda odmah idemo natrag, jer u 9 već putujemo busom prema aerodromu u Tirani. Jedan od kolega (karabaja) je ostao u kampu jer nema potrebe ići na toranj zadnji dan. Pošto je zaružio večer prije, nije se stigao obrijati pa je to ostavio za ujutro. Na pola prošlog turnusa mu usfalio AS pa sam ga pošpricao Ogallala Bay Rumom (običnim AS-om, ne Cologne, niti pakleni SRDS) i lik nije do kraja turnusa stao oduševljeno komentirati Ogallalu. Od mirisa, osjećaja na koži... Čovjek se zaljubio. Inače, ima stvarno jaku bradu i brije se gotovim pjenama, gelovima i jednokratnim britvicama WTG+ATG... :cekic: ... I onda je uvijek iziritiran i sheban i cvili kad nanese alkoholni AS. Vjerojatno mu je zbog toga brijanje gnjavaža. I gospon na pol ATG-a shvati da nema AS. Kamp prazan jer smo svi otišli na toranj i nema kog zatražiti. I majstor od očaja uđe u moju sobu i iz ormara dohvati Ogallalu SRDS upakiranu u istu onakvu bočicu s raspršivačem u kakvoj je bila i obična (ja sam ih na početku turnusa zamjenio jer mi je SRDS bila u dolasku, pa se obična selila na policu kod kuće). Naljepnica je bila drugačija, ali on nije obratio pažnju. I sada slijedi zanimljiv dio. Nakon što se pošteno ogulio, i još k tome dobro obrisao lice, dograbi Cologne SRDS i bez da ju je protresao, našprica se ko pomahnitali bik (kakva mina... :lol: )! I još onda napravi najgoru moguću stvar, krene je ispirati s hladnom vodom - i, naravno, da mu je bilo još gore!

Vratimo se mi u kamp, a on užasnutog lica dotrčava i viče:"Koji je ovo k...c?! Pa mislio sam da me moždani opalio! Mislio sam da će mi se odvojiti sloj kože od lica! Usnice su mi još odrvenjene! Kako ću sad doma! Tako mi i treba, kad uzimam stvari bez pitanja!

I ja ga pustim da se još malo kiseli i pati, jer sam shvatio da se uopće nije pogledao u ogledalo. Tada sam se smilovao, pozvao ga do ogledala da vidi našto liči. Pajdo dobro nije pao u nesvijest. Lice mu je bilo hidratizirano, zaglađeno, bez ikakvog crvenila ili iritacije. On opipava lice, gleda se iz različitih kuteva i kaže:"Ovo nije moguće! Ovo je super!" Mislim da mu je tad postalo jasno ono, kad žene kažu da trpe za ljepotu.

Koliko god SRDS Cologne bila žestoka, nekoliko minuta nakon aplikacije i trpljenja, rezultati su iznimni po svakom pitanju, a isušivanju ni traga. No, kao što rekoh, za moje pojmove je ipak prežestoka. Ostalo mi je još oko 90ml u bočici s raspršivačem, pa ako netko želi ("uto", ti ne jerbo imaš) rado ću mu je pokloniti na kavi, polovicom veljače kad se vratim. Ako vas bude više, ravnomjerno ću rasporediti u 30ml bočice sa raspršivačem.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 18 Jan 2014, 12:10

@naftas
Zabavna priča, uživao sam čitajući! No, prijeđimo sad na posao... Ergo, Ogallalu i SR i običnu, ne bih preporučio! Ogallalu SR jednostavno ne treba nanositi na kožu! Tko želi odličan Bay Rum, preporučam mu Dominicu, koja je po mom mišljenju najbolji alkoholni AS koji sam upotrebljavao. Također bih tu uvrstio i Pitralonov Classic, premda sam ipak malo više naklonjen Dominici zbog sastava i odličnog osjećaja koji mi je pružala, poglavito ljeti.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 18 Jan 2014, 12:21

nemar wrote:
naftas wrote:Javili su mi iz Ogallale da im Bay Rum sadrži 5% alkohola. Za kolonjsku mi ništa nisu rekli. Loša vijest, smradovi ne šalju Bay Rumove preko bare.
5% :thumbs:
Pivica
Post Reply

Return to “Bay Rum sekcija”