Honeybee Gardens Bay Rum

Bay Rum zaslužuje svoju posebnu sekciju ;-)
Kukuzovac
Shaveta

Honeybee Gardens Bay Rum

Post by Kukuzovac » 11 Sep 2013, 10:46

Danas sam malo lunjao po iHerbs stranici u potrazi za nekim ASom. Naletio sam na ovaj koji je jako jeftin, a po pisanjima na B&B jako dobar. Narucio sam 1. Postarina je 4$, tako da sve skupa ispada oko 10$. Ali to nije sve!:) S ovim kodom dobijete 5$ popusta na manje narudzbe do 40$, za iznad popust je 10$. Tako da me AS s postarinom dosao oko 5$. Vidit cemo kakav je.

Kod je MMF760

A link je http://www.iherb.com/Honeybee-Gardens-H ... 0-ml/25266

Ima ju jos par mirisa ovog branda.

Slice, koje je tvoje misljenje?
Shave like you mean it!
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Honeybee Gardens Bay Rum

Post by Slice » 11 Sep 2013, 21:26

To bi bila ova linija AS-ova: http://www.honeybeegardens.com/product/for-men/mas.html. Lijep sastav! Nedavno sam u jednoj raspravi "opomenut" jer sam iz vida izgubio fotosenzitivnost lavande (koju ovaj AS sadrži). Imaj to na umu, poglavito ukoliko izlaziš van nakon aplikacije AS-ova koji u sastavu imaju mnogo eteričnih ulja, pored onog lavande!
Moja preporuka je stavljati na lice nešto što možeš jesti, kao što je je to organski karite maslac. Za one koji imaju jako suhu kožu, kao i za one koji joj žele vratiti vlagu i dodatno je žaštititi, smatram da su najbolje lanolinske podloge.
Čestitke na odličnoj kupnji i javi dojmove! :D :thumbs:
U svakom slučaju podržavam proizvode Honeybee Gardensa jer je riječ o kompaniji koja zadovoljava cruelty free. :jazavac:
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 27 Sep 2013, 13:21

Evo danas mi je došao AS. Miris se osjećao kroz zatvorenu kutiju, kroz bočicu s oblijepljenim čepom u plastičnoj kesici s zatvaračem pa vi sad vidite. Miris je prekrasan! Topal, prirodan i primamljiv. Bočica je plastična s metalnim čepom. U paketu su još došli i iHerb velika stylus olovka za smartphone i lizalica koja je odmah platila svoje :)

Nisam ga još probao. Večeras pada test pa javim dojmove.

Sviđaju mi se sastojci: SD alcohol 40, witch hazel, aloe vera, yarrow, calendula chamomile, elder flower bay rose, peppermint, lavender, lemon, essential oils.
Shave like you mean it!
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 29 Sep 2013, 15:18

Evo da napokon javim dojmove. AS je korišten u petak ali nisam imao vremena da do sada napišem nešto.

Brijanje je bilo klasično za mene, 3 prolaza, WTG i 2 XTG u suprotnim smjerovima. Poslije toga umivanje hladnom vodom. Nanio sam AS i bilo je peckanja ali sasvim normalno. Kao i sa svim drugim ASovima koje imam, malo čak i manje. Nikakve iritacije nije bilo, nikakvog crvenila. Za isušivanje ne znam jer sam poslije njega stavio Pavlovićevu mast.
Što se tiće postojanosti mirisa, obrijao sam se u 17 sati, bio vani do 4h ujutro i još sam ga mogao osjetiti. Rijetko koji parfem mi se do sada mogao nositi s ovim.

Svima toplo preporučam i cijena je jako povoljna!

Mislim da ću ubrzo naručit još 1 bočicu Bay Ruma da ne nestane zajedno s Key Lime verziom da isprobam.
Shave like you mean it!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 29 Sep 2013, 15:22

Premda sam ti preporučio Pavlovićevu, mislim da bi bilo dobro da koji put probaš samo aplicirati HBG jer ćeš tako bolje znati kakav mu je učinak! Osobno kad iziritiram lice, a to je sada uglavnom kad radim neke testove, nakon lanolinske podloge (JGL ili Pavlovićeva) lice se vrlo brzo oporavi.
Dakle, Kuki, probaj bez Žike i onda reci kako je prošlo! Nadam se da će mi Ancre dati uzorak tog Bay Ruma pa ću i ja probati! :D
Last edited by Slice on 29 Sep 2013, 15:24, edited 1 time in total.
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 29 Sep 2013, 15:24

Znam znam, moram ga samog isprobati. Pavlovića sam stavio za svaki slučaj jer sam žurio, a nisam htio riskirati. Danas ću ga isprobati bez ičega poslije sigurnog brijanja s Speickom :D
Shave like you mean it!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 29 Sep 2013, 15:26

Nema do Žike, ako želiš lijepu kožu koja ne izgleda kao pustinja! Javi kako je prošlo samo s HGB-om!
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 29 Sep 2013, 15:31

Nema problema! Ako probaš HGB, onda ga molim te usporedi s Dominicom.
Shave like you mean it!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 29 Sep 2013, 15:40

Naravno! I da, ukoliko nisi, pretoči u bočicu s rapršivačem i apliciraj na taj način! O tome smo već pisali na forumu i mislim da takav način apliciranja ima prednosti u odnosu na uobičajeni način.
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 29 Sep 2013, 15:47

Mislio sam to napraviti, ali mi se HGB čini malo uljastim i ne treba ga puno da se razmaže po cijelom licu. Na vrhu ima mali čepić s rupicom pa nema problema s izlijevanjem.
Shave like you mean it!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 29 Sep 2013, 15:53

Mislim da ne bi trebalo biti problema jer znam da ih naftas nije imao s Ogallalom iz raspršivača. No, HGB ima puno više toga u sebi pa je opet najbolje primijeniti metodu pokušaja i pogreške...
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 29 Sep 2013, 19:37

Evo obavljen i test isušivanja. Brijanje sa Speickom (čudo njemačko!!), ista tehnika u 3 prolaza. Umivanje hladnom vodom i onda HGB.
Rezultat: Blago peckanje s nikakvim isušivanjem! Slice i Ancre nadam se da ćete i vi ovo moći potvrditi.
Shave like you mean it!
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 29 Sep 2013, 20:28

Ipak postoji blago isusivanje. Ništa strašno, samo osjećam blagu zategnutost lica i to je sve. I dalje bolje nego iti jedan AS koji sam do sada probao.
Shave like you mean it!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 29 Sep 2013, 20:47

Bez obzira o kojem je tipu kože riječ, proizvodi koji sadrže alkohol će imati sličan učinak. Ono što sam ja primjetio kod Dominice je taj poseban osjećaj koji pruža i pored toga vrlo blagotvorno utječe na kožu, a to nije bio i slučaj kod ostalih alkoholnih AS-ova koje sam upotrebljavao prije nje. Vjerujem da bi i HGB trebao imati dobar učinak na kožu, baš kao i Dominica.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 12 Oct 2013, 10:36

Kukuzovac wrote:Evo obavljen i test isušivanja. Brijanje sa Speickom (čudo njemačko!!), ista tehnika u 3 prolaza. Umivanje hladnom vodom i onda HGB.
Rezultat: Blago peckanje s nikakvim isušivanjem! Slice i Ancre nadam se da ćete i vi ovo moći potvrditi.
Jučer mi je Ancre dao HGB i aplicirao sam ga nekoliko sati poslije Mennena iz raspršivača, baš kao što se to može, neovisno o brijanju raditi i s Dominicom. Osjetio sam zanemarivo peckanje i zanemarivo isušivanje i zategnutost s obzirom na ostale AS-ove koje sam imao priliku probati. Nakon toga sam ga u određenim vremenskim intervalima još dva puta raspršio po licu kao što se to radi s temalnom vodom.
Miris mi odgovara, poseban je i rekao bih nekako kompleksan i odgovara mi što se ne vucara dugo. Za prvi bih dojam rekao da je ovo kvalitetan AS, no nema mi neku "žestinu" koju bi alkoholni AS trebao imati. Što se tiče post shave feelinga, on mi je prosječan i prije svega sam zadovoljan što nema nekog pretjeranog isušivanja i zategnutosti. No, u mojoj se knjizi ovaj Bay Rum ne može mjeriti s Dominicom koja mi daje nevjerojatan osjećaj nakon što prođe onaj početni efekt "toplog vjetra."
Post Reply

Return to “Bay Rum sekcija”