Ogallala Bay Rum

Bay Rum zaslužuje svoju posebnu sekciju ;-)
King
Naučnik brijač

Ogallala Bay Rum

Post by King » 21 Jul 2010, 17:27

Image

Napokon u mojoj kolekciji i toliko hvaljeni Ogallala Bay Rum.
I na prvi pogled ili bolje rečeno prvi njuh ne bez razloga. Dominica i Carribean su mi odlični no Ogallala je priča za sebe.
S obzirom da sam se danas već obrijao, a iskreno nisam ni očekivao da će ovo stići tako brzo s obzirom da je poslano najjeftinijom poštom (stiglo je za 10 dana) Ogallala će svoju funkciju kao AS pričekati do sutra.
Osnovni sastojci su Witch Hazel (ekstrakt hamamelisa o kojem je već bilo govora na forumu), alkohol i ulje Bay Ruma.
Što se tiče mirisa mogu reći da je izrazito intezivan (herbalni) i za razliku od Domenice i Carribean Bay Ruma traje mnogo duže. Nisam mogao odoljeti pa sam ga malo protrljao po dlanovima (prije otprilike sat i pol i miris se još uvijek intezivno osjeća). Također se s vremenom osjećaju različite note mirisa (nemojte me pitati koje jer stvarno nemam pojma no u početku je to bio jedan miris, a s vremenom se otkrivaju neke druge note).
Sve u svemu za 14 USD+10 USD poštarine dobijete 8 OZ (230 ml) proizvoda kojeg se po mome mišljenju isplati imati pri ruci.
King
Naučnik brijač

Post by King » 27 Jul 2010, 10:27

Evo nakon sedam dana neprekidnog korištenja Ogallale mogu samo potvrditi sve što sam i prije napisao.
Naime, od svih alkoholnih AS proizvoda koje sam provao, a mogu reći da sam ih provao dosta, ovo je proizvod koji će uvijek imati svoje mjesto u mojoj kolekciji.
Moram napomenuti jednu bitnu stvar, a to je da ovaj Bay Rum nakon nanošenja peče k'o sam vrag i to ne odmah već nakon minutu ili dvije i taj osjećaj peckanja traje nekih par minuta. To peckanje se ne može usporediti s nijednim drugim alkoholnim AS proizvodom jer je osjećaj u potpunosti drugačiji (mislim da taj osjećaj peckanja daje upravo hamamelis koji je jedan od osnovnih sastojaka pa zato oprez ukoliko se odlučite za nanošenje čistog hamamelisa na lice, a o čemu smo već raspravljali na forumu). Što se mirisa tiče mogu reći da traje u rangu sa svim ostalim prosječnim AS proizvodima (za razliku od Dominica Bay Ruma i Carribean Bay Ruma čiji miris ispari nakon 10-15 minuta), a miris je toliko neobičan, mogli bismo reći egzotičan da me je par ljudi priupitalo o kojem se AS radi jer da im se miris izuzetno sviđa. Nakon što se osuši Ogallala kožu ostavlja izrazito mekanom i vlažnom (za razliku od ostalih alkoholnih AS koji imaju tedenciju isušivanja kože) i jednostavno nemate osjećaj da ste se upravo obrijali, pa ćak i ako ste malo pretjerali s kutom brijanja, pritiskom ili pak uzastopnim nepotrebnim prolascima po istom mjestu na licu (za potrebe testiranja sam sve to odradio :lol: ).
Eto toliko o Ogallala Bay Rumu i nadam se da sam nekome olakšao ukoliko se nalazio u situaciji kupiti ili ne. Također je bitno napomenuti da se ovaj Bay Rum radi i u kombinaciji sa sandalowinom (taj miris nije imao baš neke pozitivne kritike niti je naišao na oduševljenj) no Ogalla "Limes and Pepercorns" je naišla na veliko oduševljenje i dobila sve pozitivne kritike.
Jere
Kamisori

Re: Ogallala Bay Rum

Post by Jere » 09 Mar 2011, 10:30

Ovaj AS mi je bija napet kad si ga prvi put spomenija, a sad mi je doša gušt da si naručim jedan pa me zanima odakle si ga naručija i jesu li se dojmovi mijenjali?
King
Naučnik brijač

Post by King » 09 Mar 2011, 13:44

Jere wrote:Ovaj AS mi je bija napet kad si ga prvi put spomenija, a sad mi je doša gušt da si naručim jedan pa me zanima odakle si ga naručija i jesu li se dojmovi mijenjali?
Dojmovi se nisu promijenili, a naručen je preko:

http://www.ogallalabayrum.com/
Jere
Kamisori

Post by Jere » 09 Mar 2011, 20:00

To je prvo mjesto na kojem san tražija ali mi je web stranica toliko socijalna da mi ne ulijeva baš povjerenje. :D
Jere
Kamisori

Post by Jere » 09 Mar 2011, 20:13

Nije mi jasno...
Odabra san Oggala Bay Rum Aftershave 8oz, kliknija na paypal ikonicu za kupovinu, odabra shipping u "Croatia" i ispalo mi je da je poštarina 0 USD. Kliknija san dalje na PayPal, u naruđbi odabra adresu na koju da mi šalju (ona koju izbaci PayPal) i cijena je i dalje bila 14,95 USD što bi značilo da nema poštarine. Fino san platija i dobija od PayPal-a potvrdu o transakciji od 14,95 USD di uredno piše moja adresa i sve po propisima kao i obićno.

Dakle, ili san dobija proizvod sa gratis poštarinom, ili san primija kitu u dupe pa čekam trakavicu sa mailovima!
King
Naučnik brijač

Post by King » 09 Mar 2011, 20:39

Jere wrote:
Dakle, ili san dobija proizvod sa gratis poštarinom, ili san primija kitu u dupe pa čekam trakavicu sa mailovima!
Da ti pravo kažem ne sjećam se više kako je kod mene prošla ta narudžba...ali kad si sad ovo spomenuo čini mi se da sam ga ja kontaktirao prije narudžbe pa mi je poslao Pay Pal Request sa ukupnom cijenom (bay rum + poštarina).
U svakom slučaju preporučujem da pošalješ mail i objasniš situaciju i mislim da neće biti trakavice, jednostavno ćeš nadoplatiti za poštarinu i to je to.
Jere
Kamisori

Post by Jere » 09 Mar 2011, 21:45

Hello and thanks for your interest in Ogallala Bay Rum but our shopping cart does not calculate international shipping and you will be better served through our European seller: www.badgerandhone.com

We have issued you a full refund through Paypal.

All the best,

John
Ogallala Bay Rum
Eto nas na mailu... :D
King
Naučnik brijač

Post by King » 09 Mar 2011, 22:47

Jere wrote:
Hello and thanks for your interest in Ogallala Bay Rum but our shopping cart does not calculate international shipping and you will be better served through our European seller: http://www.badgerandhone.com

We have issued you a full refund through Paypal.

All the best,

John
Ogallala Bay Rum
Eto nas na mailu... :D
Opla...imaju zastupnika u Europi. Ovo je nešto novo, jer toga nije bilo kad sam ja naručivao.
Jere
Kamisori

Post by Jere » 11 Mar 2011, 10:28

Da rezimiram.

Oggala Bay Rum košta 14.95 USD + 30 USD poštarine pošto od nedavno šalju isključivo "prioritetnom" poštom.

Alternativa je njihov zastupnik u UK prodaje istu stvar za 14.95 GBP + 5 GBP poštarine.
mgros
DE

Post by mgros » 03 Apr 2013, 15:36

Zna li netko koje je boje dotični. Nabavio sam onaj bonanza pack i sve tekucine su bijele boje. Ima li netko u Zg jos neki Bay rum osim Ogallala (možda Captain's choice) da ga pomirišem je mi ovi ne pašu mirisom. Eventualno ovaj u nazivu ali ne prolazi WAF test. Ako nekome treba ostatak iz ovog paketa neka mi pošalje poruku. Ja sam is sve prelio u staklene flašice iz onih bijelih plastika.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 03 Apr 2013, 16:19

Ja sam upoznao bay rum sa Captains choice, ali bonanza paket mi je nešto bolji. Captains choice je dosta sličan Ogallala Cologne.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
bade1976
DE

Post by bade1976 » 05 Apr 2013, 09:08

Jučer nakon brijanja odlučio sam isprobati svoj
Ogallala Bay Rum sto mi je prije neki dan stigao.
Slijedila je uobičajena procedura, nakon brijanja- hladna
voda pa as i tako sam i napravio, ali nakon nanošenja ovoga as
slijedio je šok od neizdrzivoga pecenja lica da sam jedva lice
isprao vodom i sapunom. Sada ne znam jesam li stavio preveliku
količinu as na lice jer sam se doslovno umio sa njim ili nešto nije
uredu sa mojim as ili to tako mora biti!?
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 05 Apr 2013, 14:32

As je u redu, peče-grije malo par sekundi, da bar peče više. Stavi manje drugi put. Granica boli ti je možda negdje dolje
.
.
.
.
.
.
Ne, nije tu
.
.
.
.
Evo tu je ;-)
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 05 Apr 2013, 15:01

Pokušaj malo smanjiti kut brijača/britve pa će ti koža biti manje iziritirana. Ogallala vjerojatno ima nešto veći postotak alkohola pa ga nanesi na mokro lice.
Post Reply

Return to “Bay Rum sekcija”