Ogallala Bay Rum

Bay Rum zaslužuje svoju posebnu sekciju ;-)
Radiano
Kamisori

Re: Ogallala Bay Rum

Post by Radiano » 05 Apr 2013, 15:25

Da, uvijek na mokro lice.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
Ne auderis delere orbem rigidum meum!
bade1976
DE

Post by bade1976 » 05 Apr 2013, 18:05

Radiano wrote:As je u redu, peče-grije malo par sekundi, da bar peče više. Stavi manje drugi put. Granica boli ti je možda negdje dolje
.
.
.
.
.
.
Ne, nije tu
.
.
.
.
Evo tu je ;-)
Hahahaha, dobar si.
Hvala!
Ja pomislio da nisu možda poslali kolonjsku vodu umjesto after shave-a.
King
Naučnik brijač

Post by King » 05 Apr 2013, 19:29

Ancre wrote:Pokušaj malo smanjiti kut brijača/britve pa će ti koža biti manje iziritirana. Ogallala vjerojatno ima nešto veći postotak alkohola pa ga nanesi na mokro lice.
Ogallala općenito ne peče toliko zbog alkohola koliko zbog eteričnih ulja koje sadrži - možda si primjetio da je sasvim drugačiji osjećaj peckanja u odnosu na ostale AS koji peku zbog alkohola.
bade1976
DE

Post by bade1976 » 05 Apr 2013, 19:34

King wrote:
Ancre wrote:Pokušaj malo smanjiti kut brijača/britve pa će ti koža biti manje iziritirana. Ogallala vjerojatno ima nešto veći postotak alkohola pa ga nanesi na mokro lice.
Ogallala općenito ne peče toliko zbog alkohola koliko zbog eteričnih ulja koje sadrži - možda si primjetio da je sasvim drugačiji osjećaj peckanja u odnosu na ostale AS koji peku zbog alkohola.
Primjetio sam i da je mastan, što kod nijednog jos nisam vidio, to je onda valjda od eteričnog ulja.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 05 Apr 2013, 19:39

Pazite ljudi općenito s tim razno raznim proizvodima koje stavljate na kožu! U principu se ne bi trebalo stavljati nešto što peče na kožu, ali pošto mnogi brijači vole alkoholne spleševe--to je u redu--no opet ne znači da se trebate mučiti i upotrebljavati proizvode koji vam jednostavno ne odgovaraju.
Dulje sam mislio kako u klasičnom brijanju vlada bogatstvo različitih sapuna i krema, kao i AS-ova koji su blagotvorni za kožu naspram gelova i pjena iz kantica. Uglavnom, prevario sam se, jer se svi ti proizvodi nesrazmjerno razlikuju i malo je njih stvarno kvalitetno, a mnogo je različitih kemikalija koje, posve nepotrebno, mnoštvo brijača stavlja na kožu.
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 05 Apr 2013, 21:01

Jesi li ga snažno protresao par sekundi prije upotrebe? Možda je u tome stvar. Meni na svim njihovim proizvodima to piše i negdje sam pročitao da par njih kojima as nije odgovarao ga nisu protresli.
Whenever I go to shave, I assume there's someone else on the planet shaving, so I say, "I'm gonna go shave, too."
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 05 Apr 2013, 21:01

King wrote:
Ili možda ima viši udio alkohola? Ne znam, samo pitam.
bade1976
DE

Post by bade1976 » 05 Apr 2013, 22:23

Radiano wrote:Jesi li ga snažno protresao par sekundi prije upotrebe? Možda je u tome stvar. Meni na svim njihovim proizvodima to piše i negdje sam pročitao da par njih kojima as nije odgovarao ga nisu protresli.
Nisam ga protresao, to ću probati kada se slijedeći puta budem brijao ili ću morati povećati granicu boli! :D
bade1976
DE

Post by bade1976 » 06 Apr 2013, 20:46

Upravo se obrijao sa tri prolaza i na vlažno lice stavio dotični as koji sam prije nanošenja dobro protresao i ništa, nije skoro ni pecnulo.
Tako da je zaključak da obvezno prije nanošenja ovoga as na lice potrebno bočicu dobro protresti.
P.S. Ovo se ne odnosi na cijenjenoga gospodina Radiana! :thumbs:
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 06 Apr 2013, 22:26

Tresti frekvencijom f= 6Hz, amplitude a=6 cm, vrijeme t=4sec
Edit: ja imam plastičnu bočicu od nekih pola deca pa mi je lako, pazite vi koji imate teške staklene bočice od 4 i 8 oz da vam ne odlete iz ruke. Eventualno dobro protesti i manju količinu onda prebaciti u neku manju bočicu iz koje će se onda točiti na ruku, ja tako radim sa Floid-om.
Last edited by Radiano on 06 Apr 2013, 22:38, edited 1 time in total.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 06 Apr 2013, 22:33

Radiano wrote:Tresti frekvencijom f= 6Hz, amplitude a=6 cm, vrijeme t=4sec
COOL :thumbs:
mariv
Britva

Post by mariv » 10 Apr 2013, 20:31

Adept wrote:
Radiano wrote:Tresti frekvencijom f= 6Hz, amplitude a=6 cm, vrijeme t=4sec
COOL :thumbs:
+1
Radiano
Kamisori

Post by Radiano » 10 Apr 2013, 21:25

Jučer sam zaboravio staviti bay rum na vlažno lice, stavio sam na suho. Uf, kakav je to bio šok!
Jedna od bitnih stvari koje sam naučio na ovom forumu: Ako ti je AS prejak/jako peče, stavi ga na mokro lice. Ne toliko mokro da se sve cijedi i da kad dodaš AS da ga voda skroz razvodni i opere sa lica. Umiješ se i nakon što voda prestane kapati, staviš AS.
Meni je tako svaki AS ugodno peckajući.
brnistra
DE

Post by brnistra » 30 Apr 2013, 17:23

Odakle narucujete Ogalalu? Moze link?

Potrosio sam sve zalihe, a seller od kojeg sam narucivao vise ne postoji....
nemar
DE

Post by nemar » 30 Apr 2013, 17:56

brnistra wrote:Odakle narucujete Ogalalu? Moze link?
Potrosio sam sve zalihe, a seller od kojeg sam narucivao vise ne postoji....
http://maguiresbarbershop.mybigcommerce.com/
Post Reply

Return to “Bay Rum sekcija”