Što sam kupio - ožujak 2017.

Locked
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Što sam kupio - ožujak 2017.

Post by Adept » 29 Mar 2017, 20:33

Aaaa, ne... na te grane još nisam spao :wink
Za Prasketa nisam niti najmanje siguran, ali ja - NE :D
olly
Student brijanja

Post by olly » 29 Mar 2017, 20:36

:lol :lol
opat
DE

Post by opat » 29 Mar 2017, 22:26

FAB je stvarno vrhunac, i s vec kultnim statusom -- redovito plane i onda rulja ceka da se ponovo pojavi sto je razlog zasto se Italian Barber bacio u tu igru sa svojom interpretacijom (American Barber koja je isto stvarno odlican, miris traje par sati). Imao sam FAB prije (sapun jos imam, ali sam AS potrosio) pa sam odlucio probati American Barber za usporedbu -- FAB je malcice profinjeniji i kompleksniji za moj nos, ali AB-u nista ne fali -- dapace.

Inace, Fine Italian Citrus (baziran na Acqua di Parma) je isto bogovski, i mislim blizu kultnog statusa kojeg FAB uziva (isto tako se redovito rasproda).

Mada -- "biti rasprodan" nije nista drugo nego marketinska finta koju Barrister & Mann koriste ko najvece hulje. Prvo sve dobro nalozis i narajcas sa novim "release" (Dickens!, Night Music!), pa onda primas prednarudzbe (o, biti clan malog eksluzivnog klubica), i onda se za par dana okrenes i proglasis "nestasicu". I eto ti "kultnosti". B & M su po meni OK sto se kvalitete tice, solidni ko i ostali -- ali njihov uspjeh (stvarno su se odlijepili) je 30% promisljen marketing, i 50% graficki dizajn od kojeg bi svi artizani morali da uce ako zele naprijed. Razlika izmedju B & M i ostalih je jedino to sto B & M vode skolovani businessmeni, a ostale hobijasi.

Sta bi Ameri rekli -- povuci obarac.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 29 Mar 2017, 23:01

opat wrote: Sta bi Ameri rekli -- povuci obarac.
I just might...
Ragnar123
Kamisori

Post by Ragnar123 » 29 Mar 2017, 23:07

Ima li u Berlinu u Mülleru tabac da ga probam

Poslano sa mog LG-H525n koristeći Tapatalk
Stay sharp my friend :shaving:
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 30 Mar 2017, 08:17

Ima sigurno i ne samo u Mulleru. Kod njih, a i u Austriji Tabac ima kultni status (skoro kao u Praskalandu). Prije koju godinu sam bio na nekom skijalištu u Austriji, u wellnesu je bila kompletna Tabac kozmetika uz neke ogromne boce EDTa od valjda pola litre.. eto toliko ga vole

Sent from my iPhone using Tapatalk
perpetum
Shaveta

Post by perpetum » 30 Mar 2017, 10:36

Zamisli Praskatona sa flasom od pola litre . :headband: :jazavac: :ROFL
Mislim da kod nas ima najvece pakiranje od 300 ml AS ?
007
Student brijanja

Re: RE: Re: Što sam kupio - ožujak 2017.

Post by 007 » 30 Mar 2017, 11:16

perpetum wrote:Zamisli Praskatona sa flasom od pola litre . :headband: :jazavac: :ROFL
Mislim da kod nas ima najvece pakiranje od 300 ml AS ?
Navodno postoji i takozvano Praskaton Edition od 1l. Ali kako ga je samo Praske kupio, brzo je povučen sa tržišta.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 30 Mar 2017, 11:24

E možda je to bio taj. Ogromno nešto u svakom slucaju

Sent from my iPhone using Tapatalk
perpetum
Shaveta

Post by perpetum » 30 Mar 2017, 11:49

Praske daj sliku od 1 litre .
Da li toga jos ima gdje za kupiti ?
Last edited by perpetum on 30 Mar 2017, 11:49, edited 1 time in total.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 30 Mar 2017, 13:25

Image
morr
Kamisori

Post by morr » 30 Mar 2017, 20:00

On topic:
Image
opat wrote:Mada -- "biti rasprodan" nije nista drugo nego marketinska finta koju Barrister & Mann koriste ko najvece hulje. Prvo sve dobro nalozis i narajcas sa novim "release" (Dickens!, Night Music!), pa onda primas prednarudzbe (o, biti clan malog eksluzivnog klubica), i onda se za par dana okrenes i proglasis "nestasicu". I eto ti "kultnosti". B & M su po meni OK sto se kvalitete tice, solidni ko i ostali -- ali njihov uspjeh (stvarno su se odlijepili) je 30% promisljen marketing, i 50% graficki dizajn od kojeg bi svi artizani morali da uce ako zele naprijed. Razlika izmedju B & M i ostalih je jedino to sto B & M vode skolovani businessmeni, a ostale hobijasi.
Uf, meni je B&M vrhunski, za dva koplja ispred ostalih. Ako ti ne odgovara, samo pošalji vamo :skrbo
Adept wrote:I just might...
007 wrote:...
Adept, 007, ako ste zainteresirani imam još nešto uzorka American blenda, podijelim vama, nema puno, ali bit će za par brijanja. Opalite PM pa se dogovorimo.
opat
DE

Post by opat » 30 Mar 2017, 20:58

morr wrote:On topic:
Image
opat wrote:Mada -- "biti rasprodan" nije nista drugo nego marketinska finta koju Barrister & Mann koriste ko najvece hulje. Prvo sve dobro nalozis i narajcas sa novim "release" (Dickens!, Night Music!), pa onda primas prednarudzbe (o, biti clan malog eksluzivnog klubica), i onda se za par dana okrenes i proglasis "nestasicu". I eto ti "kultnosti". B & M su po meni OK sto se kvalitete tice, solidni ko i ostali -- ali njihov uspjeh (stvarno su se odlijepili) je 30% promisljen marketing, i 50% graficki dizajn od kojeg bi svi artizani morali da uce ako zele naprijed. Razlika izmedju B & M i ostalih je jedino to sto B & M vode skolovani businessmeni, a ostale hobijasi.
Uf, meni je B&M vrhunski, za dva koplja ispred ostalih. Ako ti ne odgovara, samo pošalji vamo :skrbo
Adept wrote:I just might...
007 wrote:...
Adept, 007, ako ste zainteresirani imam još nešto uzorka American blenda, podijelim vama, nema puno, ali bit će za par brijanja. Opalite PM pa se dogovorimo.

B & M je odlican, sto se performance tice -- ali nije nista bolji ni losiji od Stirling, TTFFC, K Shave Works, Uncle Jon, Catie's, Ginger's Garden, Shannon's, i puno drugih. B & M je samo "bolji" zbog svog dizajna. Svi ostali su ili:
a) nemastoviti (eg Shannon's Soaps, Wholly Kaw)
b) furaju se na "vintage barbershop vibe" (npr. dizajn na Stirlingovom Barbershop ili Ben Franklin sapunima, ili svi WSP sapuni sa svojim "vintage" fontovima, ili svi Fine),
c) pucaju na SoCal pin up tattoo art design sto pali na pomadama jer pucas na rockabilly/tattoo/greaser vibe, ali brijanje je nesto sasvim drugo od zalizivanja kose (npr. Uncle Jon, Dr Jon)
d) konzervativni su (Catie's Bubbles, vecina Stirling),
c) seljacine su (The Club -- sapuni koji se zovu "Success" i na poklopcu vidis hrpu dolara)
d) nesto sto ja zovem "carpet-bombers" (Van Nulay, Mama Bear, Ginger's Garden) -- izbacuju previse proizvoda tako da se istrose jer drze previse niti, umjesto da izbace 5-6 sapuna/AS i da uloze resurse u to i gotovo.

PAA (Phoenix Artisan Accoutrements) su jedina dobra iznimka -- Douglas Smythe ima neku svoju cudacku "viziju" pa PAA dizajn je smjesa vintage Americane/Twilight Zone/Sci-Fi iz 50-ih/Beach Boys albuma, pa neka PAA izdanja izgledaju stvarno odlicno.

B & M je jedini koji je stvarno zakoracio u 21. stoljece a istovremeno ostao odan "tradiciji" i cijelom tom "vintage vibe-u" tradicionalnog brijanja-- tako da na njhovim sapunima imas malo Bauhausa, Art Decoa, i malo Norman Rockwell Americane iz 1950s, ali sve kroz jedan inteligentan i ukusan minimalizam. Njihovi Seville i Dickens su estetski uzitak za drzati u ruci i gledati i svako bez sumnje odmah ZNA da Seville i Dickens jednostavno kick major ass. Njihov dizajn jednostavno "has something for everyone" u svojoj vizualnoj poruci.

Kad su se poceli odlijepljivati od ostalih, poceli su sa "release campaigns" -- vec su imali followers na FB-u itd, tako da su mogli stvoriti groznicu prije svakog izbacivanja novog proizvoda. Ali fora je sto nikad ne naprave puno vise sapuna od prednarudzbi -- prvo nestane, pa onda ljudi kukaju po forumima i tako sire "mit" B & M-a. Onda ih stigne malo, pa se to odmah rasproda, pa ga opet nema, i tako u krug.

Naravno, sad kad imaju i viska kapitala i formulu za marketing, sad mogu eksperimentirati sa (skupim) mirisima. I mogu si priustiti pumpanje Latha serije bez zastoja-- njihov "kruh i maslac". Latha serije nikad ne nestane -- ima ih na bacanje, ali limited releases su cisti marketinski genij.

Za mene je recimo Van Nulay ponajbolji artizan (Monica Gillam) sto se performance tice -- njeni sapuni su stvarno vrh, ali njen dizajn je takav seljacki kitsch i srot, a naljepnice na sapunima su isprintane na bubblejet printeru iz 1996-e godine kojeg ona jednostavno nema srca baciti, pa dok radi, radi (takva je bila moja i pokojna baba sa svim stvarima). Smocis ih malo, i ode sve u k. Njeni colognes su stvarno kvalitetni (traju i do 7-8 sati na mojoj kozi) i ima jeben nos za mirise (njene kopije Eau de Sauvage od Diora i Tobacco Vanilla od Tom Forda su spot on). Ali dizajn, prezentacija... brate -- neznas bi li rigao ili plakao. Normalno da ljudi ne grizu sa entuzijazmom na njene kreacije --jer danas -- image je sve. B & M jednostavno ubijaju sve.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 30 Mar 2017, 21:50

Zanimljivo i poučno :thumbs:
morr
Kamisori

Post by morr » 30 Mar 2017, 22:01

opat wrote:...B & M jednostavno ubijaju sve.
Da ne spamamo, otvorio sam novu temu ovdje:
viewtopic.php?f=49&p=47755#p47755
Nadam se da je to OK.
Locked

Return to “2017. g.”