Sri Lanka 2017

Post Reply
olly
Student brijanja

Re: Pozdravi iz...

Post by olly » 22 Sep 2017, 10:50

Hehe, @Adept :-) ovdje je sve obućeno, jedva da vidiš malo gole kože! Čak se i kupaju u dugim hlačama :-(

Ova bakica nam je prodala jackfruit. Odličan!

Image
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 22 Sep 2017, 10:52

olly wrote:ovdje je sve obućeno, jedva da vidiš malo gole kože! Čak se i kupaju u dugim hlačama :-(
:cry:
007
Student brijanja

Re: RE: Re: Pozdravi iz...

Post by 007 » 22 Sep 2017, 11:04

olly wrote:Hehe, @Adept :-) ovdje je sve obućeno, jedva da vidiš malo gole kože! Čak se i kupaju u dugim hlačama :-(
Dakle žena je birala destinaciju! ImageImageImage

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
olly
Student brijanja

Post by olly » 22 Sep 2017, 12:20

Hehe,@007, već sam ja unaprijed znao što me čeka, sada sam već drugi put ovdje :P

Ova je imala čaroban smiješak, kad sam je sreo prolazeći ulicom. Naravno, odmah sam je zamolio za dozvolu, da je fotkam.

Image

Ima i tužnija strana realnosti ...

Image
olly
Student brijanja

Post by olly » 22 Sep 2017, 17:09

pimple8 wrote:Ollyevi putpisi. Dobra foto prica bi bila.
Ima li brijanja na Sri Lanci, cime se briju, ima li onih ludih frizera sto te masiraju i izvode neki ritual po glavi :ROFL
Hvala na komplimentu, zaista mi je drago jer vam se sviđa moj putopis!

Ima brijanja ovdje, naravno. Brijačnica ima podosta naokolo, briju shavetama. Žena me nagovara, da odem na brijanje, ali meni se ne ide, jer znam, da ću ponovo biti loše obrijan. Već sam išao na brijanje kad sam prvi puta bio ovdje i mogu reći, da je bilo zanimljivo, ali loše. Jedva sam dočekao, da dođem kući i još jednom se obrijem sam, a tada sam još koristio plastikanere.

Po dućanima ima posvuda plastike, eto, napravio sam maloprije jednu fotku, pa ću je nalijepiti, kad ovo napišem.

Tražim naokolo Gillette Tech, na kojega me je upozorio @morr, ali nažalost, toga tu nema. Svi me gledaju sa ćuđenjem, kad im pokažem što tražim i smiju se, jer su ti brijači za njih već davna prošlost, pa misle, da mi još nismo stigli u sadašnjost jer se brijemo na klasični način :)

Nažalost, posvuda ovdje se prodaje Gillette pjena u limenkama, ne mogu naći ama baš ništa njihovo, osim one Dettol kreme, koja sadrži Triclocarban i ja to ne želim da koristim.

Naiđem tu i tamo na neke jadne četkice, sve je to neka bijela, debela, glupa sintetička dlaka, koja ne vrijedi ni 2 centa, a sama četkica je skupa, mislim, da košta negdje oko 1000 rupija i više.

Uspio sam naći jednu bočicu ajurvedskog alkoholnog aftershavea, koji umjesto običnog alkohola bazira na izopropanolu i mislim, da ima miris sandalovine, ali sada ne mogu da je nađem, da provjerim, jer je žena to negdje strpala i ne da mi se sada sve prebacivati.

Aha, da ne zaboravim - još jedna zanimljivost, koja bi mogla interesirati @Adepta - litar nafte košta 95 rupija, pa vidi sada, koliko su skupe cigarete, ako jedna jedina cigareta košta 50 rupija. Za litar nafte može se dobiti samo 2 cigarete :shock:

Image
olly
Student brijanja

Post by olly » 22 Sep 2017, 17:26

007 wrote:Ništa... morat ćeš doći do nas u Hrvašku pa ćemo organizirati edukativno druženje uz jelo, pilo i slike.
Bilo bi mi drago, da to mogu napraviti, ali ne znam, kako to da izvedem, a da vas dođe dovoljno, da bi se isplatilo održati jedno putopisno predavanje, da vam približim tu divnu zemlju i njezine ljude, pa možda čak koga potaknem, da je jednom posjeti. Bilo bi super, da vam mogu donijeti njihov arak, kojega prave iz kokosa i piju ga samoga ili uz dodatak sode (kisele vode).

Aha, eto još jedna zanimljivost: ovdje se WC papir skoro ne koristi. Imaju u WC-ima tuševe, pa kad završiš, istuširaš si stražnjicu :) Ima tih tuševa posvuda - u privatnim domovima, u hotelima, posvuda. Negdje imaju klasične WC školjke, negdje čućavce, a možeš naletiti čak na modela, koji ti čućne na plaži, misleći, da ga nitko ne vidi i on to lijepo zakopa u pijesak i vozi dalje, a srećković, koji kasnije naiđe, to nagazi, kao što je uspjela to napraviti moja žena :vidiga

Ima ovdje jedna posebna vrsta ribara, koji ribare sa štapova, zabijenih u morsko dno. Nalaze se samo u području oko Mirisse, južnije od nas. Ti štapovi se nasljeđuju u familiji, prelaze iz roda u rod. Slično kao kod nas na Bledu vlasnici onih malenih brodića, koje nazivaju 'pletne' i ne dozvoljavaju nikakve konkurencije i novih ponudnika prijevoza na otok usred jezera.
No, ako želiš napraviti fotku tih ribara, oni uvijek traže da im se plati. Imaju čak izvidnike, koji se pojave pred tobom, a da niti ne znaš, što te snašlo. Ako nekim čudom uspiješ izigrati izvidnika, da te taj ne vidi, onda te sigurno vidi ribar i odmah siđe sa štapa. Jućer sam uspio uhvatiti jednoga od njih u 200mm teleobjektiv, bio sam toliko daleko, da je ribar na fotki sićušan, ali klinac me je uspio toliko brzo zapaziti, da je sišao sa štapa pre nego sam uspio napraviti 3 fotke.
Nažalost, nisam ponio sa sobom čitać kartica, pa ne mogu prenijeti fotke na laptop, da vam pokažem, zato vam za sada nudim na uvid samo ovu fotku, posuđenu iz interneta, da vidite, o kakvim se to ribarima radi.

Image
olly
Student brijanja

Post by olly » 22 Sep 2017, 18:07

Uniforme posvuda ...

Image

Image

Image

Image
olly
Student brijanja

Post by olly » 22 Sep 2017, 18:48

I još par fotki sa tržnice u Nuwara Eliyji ...

Image

Image

Image

Ne znam kako se sve te fotke vide kod vas na velikim monitorima, ali nadam se, da su OK. Sve su napravljene sa mojim telefonom, većinu vremena fotkam telefonom jer mi je muka tovariti posvuda veliki DSLR sa teleobjektivom, pogotovo kad putujemo lokalnim autobusima, na kojima uvijek vlada velika gužva.

Ti autobusi su priča za sebe - voze kao da su na rallyju i šofera nije briga za putnike. Tko ne sjedi ili se ne drži dobro, sam si je kriv, ako poleti prema vetrobranu, krovu, ili stražnjem dijelu autobusa. Voze kao luđaci i često se događa, da ne žele zaustaviti, da bih mogao ući na autobus ili otići iz njega.

Meni je zanimljivo vidjeti sve te kontraste - cijela Šri Lanka, odnosno njezin narod sve rade polako. Za sve si uzmu vremena, koliko im treba i za nas zapadnjake, koji volimo biti brzi i efektivni, to je podosta problematično. Ali kad se radi o prijevozu - tu nema šale - svi tjeraju svoja vozila do daske i čudim se, da se ne događaju nesreće. Ja nisam u ovih 14 dana vidio niti jednu, a sve vrijeme vozi se u škarice, odjednom se znaju sretnuti po 3 kamiona i još pokoji tuk-tuk te pješak ili dva, i svejedno sve prođe bez nesreće.

A, da, žure i kod jela. Nemam pojma, kako uspijevaju pojesti dvaput veći obrok od mojega u pola vremena kao ja :shock:

Nije mi jasno ni kuda trpaju svu tu hranu - pola manji su od mene, a pojedu lude količine hrane :dunno
olly
Student brijanja

Post by olly » 22 Sep 2017, 18:51

Odoh sada na spavanje, kasno je već. Laku noć svima!
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 22 Sep 2017, 20:15

Olly - predivno!!!
Morat ću naprativi posebnu temu i preseliti sve te postove.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 22 Sep 2017, 20:29

Definitivno @adept ovo zasluzuje svoju temu.

@olly slike su odlicne, ne brini za kvalitetu. Tako puno voca povrca biljaka, predobro!

Fascinantna prica s ribarima.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
olly
Student brijanja

Post by olly » 23 Sep 2017, 13:11

Oguliše me Šrilančani!

Jadna najgorih stvari, koje ovdje ne podnosim, su tipsi, napojnice. Traže ih svi i posvuda. Kao da sam bankomat na 2 noge!

Hoću fotkati ženu, koja bere čajne listove. Dotrći uzbrdo do mene, istegne ruku i viće "Give me my money!"
MY!
MY?
Zar sam ja tražio, da stojiš tamo, da te mogu uslikati?!? Bila si tamo, uslikao sam te i to je to!

Danas smo išli na river safari na Madu Ganga ("ganga" znači na singalskom "rijeka"). Platim 3000 rupija za sebe i ženu, 4-godišnjakinja može ići "for free". OK, ukrcamo se u čamac i krenemo. Stanemo na malenom otoku, zvanom "Cinnamon island", gdje nam stariji čovjek oguli jednu palicu cimeta i pokaže nam kako se proizvodi cimet, kojeg mi koristimo (Šri Lanka je jedan glavnih svjetskih proizvođaća cimeta). Daju nam malo cimetovog čaja, pokažu nam kako se iz palminog lišća plete pletenica za pokrivanje krova. Tips: 200 rupija.
Krenemo dalje i stanemo na slijedečem otoku, na kojem se nalazi svjetište. Naš kapetan čamca povede nas po otoku, pokaže nam Tajlandskog Budu, pa njihovog budu, pa hindujskog Višnuja, te nas na kraju odvede u jednu malenu prostoriju, gdje iza stola sedi kaluđer. Pokaže nam neke stare ajurvedske knjige, kaže da su stare preko 1000 godina, izmoli za svakoga od nas molitvu i na zapešće nam zaveže bijelu pamučnu vrpcu. Tips: 1000 rupija.
Krenemo dalje i na čamcu nam se približi dečko sa malenim, 8 mjeseci starim majmunčićem. Kao stvoren za našu 4-godišnjakinju! Malo nam majmunčić poskakuće po rukama, vratimo ga i - možete li pogoditi? Tips! 200 rupija!
Već mi pomalo prazan džep, ali OK, idemo dalje.
Stanemo na splavu, napravljenom u obliku bazenčića, u kojem se nalaze ribice, koje ti grickaju noge. Tips: 400 rupija i grdni pogledi jer smo se zadržali minutu predugo.
Džep mi je već skoro prazan.
Ukrcamo se i kapetan nas još malo poveze naokolo, do izljeva rijeke u more, stane, da napravimo par fotki velikog varana, koji je ušao u vodu i naš izlet se polako završava. Izađemo iz čamca i - sada vam je vjerovatno već jasno - opet tips. Ovome dao sam 200 rupija, znao sam, da će mu biti malo, ali me je ipak iznenadio - otišao je do našeg šofera i žalio se, da sam mu dao premalu napojnicu!
Ali boli me patak, dosta su me ogulili sa tim tipsima, šofer je bio faca, odvezao nas je tamo, pa na putu do doma stao još na par mjesta, pa sam mu stisnuo u ruku 1000 rupija napojnice.

Eto, današnji dan je završio sa za njih skromnih 3000 rupija tipsa, a za mene 7 250-gramskih vrećica šrilanškog čaja manje!

Nekidan smo otišli na jahanje slona. 15 minuta jahanja za odraslu osobu košta 1500 rupija, 4-godišnjakinja ide džabe. Vodić ima pomočnika, taj ti tu i tamo uzme tvoj fotoaparat i napravi par fotki. Prođe 15 minuta, jahanje završeno, siđeš sa slona i ljubazni fotoreporter traži tips. Daš mu 100 rupija, prebode te bijesnim pogledom, jer se krvavo trudio za tih bjednih 100 rupija, ali nekako preživiš. Slijedi onaj oćiti pogled sa strane vodića - traži tips. Hej, kolega, pa zar ti nisam prije platio 1500 rupija za jahanje? Ne ide taj novac tebi? A kome onda? Vlasniku slona? Ti si kolateralna šteta? Nije me briga, ne dam ti ni prebijene pare, pošteno sam platio za jahanje i to je za mene dovoljno.

Ukratko - ogulili su me sa tim tipsima u tih 14 dana već toliko, da ih već stvarno teško podnosim.
olly
Student brijanja

Post by olly » 23 Sep 2017, 14:01

WC

Image

Varan

Image

Dećko sa majmunčićem

Image

Pedikura

Image
Ragnar123
Kamisori

Post by Ragnar123 » 23 Sep 2017, 14:12

olly wrote:WC

Image

Varan

Image

Dećko sa majmunčićem

Image

Pedikura

Image
Pedikura najjaca slika hahah Image

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Stay sharp my friend :shaving:
perpetum
Shaveta

Post by perpetum » 24 Sep 2017, 00:29

olly koliko je tih para 1 euro .
Jako dobro se zabavljas samo tako nastavi .
Post Reply

Return to “Putujemo...”