Sri Lanka 2017

Post Reply
olly
Student brijanja

Re: Pozdravi iz...

Post by olly » 17 Sep 2017, 11:07

Jesam na sigurnom, ne brini. Plaža je u redu, sigurna, jedino ima previše džukaca. Posvuda su, kao što rekoh, smrdljive vreće buva, pune svraba (šuge). Čak imam ovoga trenutka razgled na jednoga od njih!

Image

Od nabrojanih životinja ja se inače najviše bojim komaraca. Ne bi mi sada pasalo, da me zahvati denga ili malarija :-)
olly
Student brijanja

Post by olly » 17 Sep 2017, 11:15

Image
olly
Student brijanja

Post by olly » 17 Sep 2017, 11:40

Alkohol iz 8.8 %-oga stouta, kojeg pijuckam, privukao je leptira.

Image
olly
Student brijanja

Post by olly » 17 Sep 2017, 12:06

Tipično svakodnevno jelo: riža, bananin curry, mahune, lećin dal i salata od paradajza i luka sa sokom limete:

Image
olly
Student brijanja

Post by olly » 17 Sep 2017, 15:04

Ček', što ti ono rekoh ... da sam džukac?!?

Image
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Sep 2017, 15:13

olly wrote:Tipično svakodnevno jelo: riža, bananin curry, mahune, lećin dal i salata od paradajza i luka sa sokom limete:

Image
I.Z.V.R.S.N.O. !!!
Šta ima poslije predjela?
olly
Student brijanja

Post by olly » 17 Sep 2017, 15:20

Nema ti tu predjela, nego samo glavni obrok, koji je uvijek sastavljen iz 5-6 različitih jela uz dodatak riže. Ovo danas je bilo malo skromnije nego obično, prejeli smo se jućer tunjevine, pa smo danas bili malčice jadni od jućerašnje kajle mesa :fp
olly
Student brijanja

Post by olly » 17 Sep 2017, 15:21

Inače, recite, ako vas zamaram svime ovime, pa da prestanem lijepit fotke.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 17 Sep 2017, 15:47

Pa naravno da nas zamaraš! Mi se ovdje jadni patimo, a ti džabalebariš po bijelom svijetu. I još nas provociraš sa fotografijama... :badboy
Naravno da se šalim :D
Mislim da će se i drugi složiti da su tvoji postovi više nego zanimljivi. Samo deri...
perpetum
Shaveta

Post by perpetum » 17 Sep 2017, 16:19

samo rokaj a kad se vratis napravi jednu reportazu ako ri se da sa dojmovina sta je dobro sta nije .
Neku citabu !
007
Student brijanja

Post by 007 » 17 Sep 2017, 16:42

Samo udri Olly! Fotke i priča su super

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Sep 2017, 18:31

Ma naravno da ne zamaraš!!!
Nego... ta đabaleska tuna...
Je li to na gradelama ili nekako drugačije?
Šta još domači konzumiraju, a osim riže, povrća i frutti di mare?
Šta piju?
olly
Student brijanja

Post by olly » 17 Sep 2017, 19:29

Baš mi je drago, da vam je zanimljivo!

Tuna je bila ispečena na tavi, ugostitelj nam je bio domaćin, koji živi već 30 godina u Berlinu, ali se svake godine vraća ovamo, jer mu je to još uvijek dom i on je ustvari brat ugostiteljice, gdje smo taj trenutak pozicionirani.

To su budisti, konzumiraju ustvari sve osim govedine. Nisam baš siguran oko svinjetine. Ali količine mesa, koje oni pojedu, su malene, nikako se ne dave mesom, kao što to radimo mi. Već za doručak jedu kari, sve im se vrti oko karija, pripremljenog na milijun načina. Sva njihova hrana je pikantna, u sve trpaju čili i meni to ustvari paše, ali količine čilija moraju biti razumne, tek toliko, da čili djeluje kao začin, a ne kao glavni sastojak jela.

Ove naše ugostitelje još nisam video jesti voće. Ima ga na hiljade tona, posvuda su kokosi, banane više vrsta, isto tako više vrsta ananasa, papaje, manga, pasijonke, guave, wood apple, pa bezbroj drugog voća, kojemu niti ne znam ime. Jedna posebna specijaliteta ovdje je durian, izuzetno smrdljiva delicija, zvana king of fruits. Ja sam ga probao samo jednom pred 5 godina, nažalost sada mu nije sezona, pa ga ne mogu nigdje naći.

Iskreno, nemam pojma, što piju. Ja ovdje popijem više od 3 litre vode dnevno, njih još nisam video ništa popiti. Pojma nemam od čega ti ljudi žive :dunno U dućanima teško pronalazim vodu, ne kupuju je jer je skupa, a dovoljno imaju oni svoje vode u vodovodima. Ja to naravno ne pijem ni pod kojim uslovima.

Inače, vrlo je popularan njihov čaj. Šri Lanka je jedan vodećih proizvodjaća crnoga čaja, što potjeće iz vremena britanske kolonizacije. Stoga čaj se pije sa šećerom i mlijekom i ja ga isto volim na taj način. Alkohol je, kao što sam već ranije napisao, pod prohibicijom, nema ga po dućanima, skup je, pa ga zato rjetko piju. Ali kad dodje vrijeme za opuštanje, onda odu u liquor shop, tamo zgrabe arak i napiju se kao mambe. Ne znaju oni to pijuckat polako, kao što to radimo mi, nego si natoče deci, popiju kao da piju vodu i to je to. Glupo, ali eto, to im očigledno odgovara.

Posebno zanimljive su cigarete - skupe su toliko, da ih prodaju na komad. Staneš do pulta, zatražiš cigaretu i prodavač ti doslovce ponudi čašu, iz koje izvućeš cigaretu ili dvije i to onda jedan iz društva zapali, potegne dim-dva i ponudi cigaretu dalje kolegama. Kad sam htio svojeg ugostitelja razveseliti i kupiti mu kutiju cigareta, dečko u trafiki doživio je šok - gdje sad da nadje kutiju za mene :)
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 17 Sep 2017, 19:41

olly wrote:Ali kad dodje vrijeme za opuštanje, onda odu u liquor shop, tamo zgrabe arak i napiju se kao mambe.
:lol
olly wrote:Kad sam htio svojeg ugostitelja razveseliti i kupiti mu kutiju cigareta, dečko u trafiki doživio je šok - gdje sad da nadje kutiju za mene :)
:ROFL

Radiš show tamo :D
Za durian sam čuo da je... poseban ;)
Ali, oni su mi skroz ok - bilje, voćke, morski plodovi, tu i tamo meso, čaj - a kad pijui - PIJU i kad puše - PUŠE :hail:
perpetum
Shaveta

Post by perpetum » 17 Sep 2017, 20:07

Koliko bi bila kutija cigara ?
Koliko je jedna jel to cigara ili cigareta ?
Post Reply

Return to “Putujemo...”