Što sam kupio - siječanj 2018.

Locked
nemesis
Shaveta

Re: Što sam kupio - siječanj 2018.

Post by nemesis » 31 Jan 2018, 21:58

Ja :(
Ali nadam se da ce se i to uskoro promjenit

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

mirko
Kamisori

Post by mirko » 31 Jan 2018, 22:32

Postoji i iskreno ne privlaci me. Jedno vrijeme je na pocetku kada je tek izasao al sam se zamislio kako usred brijanja nesto mjenjam i tu sam odustao.

P.S.

Kupljeno ovaj mj.

Stirling Tea Tree sapun za brijanje te odgovarajuci Tea Tree AS balm :cheerlead
morr
Kamisori

Post by morr » 01 Feb 2018, 08:39

mirko wrote:
31 Jan 2018, 22:32
Postoji i iskreno ne privlaci me. Jedno vrijeme je na pocetku kada je tek izasao al sam se zamislio kako usred brijanja nesto mjenjam i tu sam odustao.

P.S.

Kupljeno ovaj mj.

Huh, pa ja se kladim da 99% korisnika Rockwella ništa ne mijenja tijekom brijanja, unparijed si staviš baseplate koji želiš i to je to. Čak mislim da većina koristi isključivo jednu postavku, ja npr. 80% vremena koristim 4.
007
Student brijanja

Post by 007 » 01 Feb 2018, 09:05

morr wrote:
01 Feb 2018, 08:39
mirko wrote:
31 Jan 2018, 22:32

P.S.

Kupljeno ovaj mj.

Huh, pa ja se kladim da 99% korisnika Rockwella ništa ne mijenja tijekom brijanja, unparijed si staviš baseplate koji želiš i to je to. Čak mislim da većina koristi isključivo jednu postavku, ja npr. 80% vremena koristim 4.
Živa istina. A i to mijenjanje zapravo ni ne primjetiš. Ja još nisam odustao od ideje da ga možda uzmem jednog dana... :cekic:
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 01 Feb 2018, 10:10

Ja skačem između 2-3-4, ali nikad tokom brijanja. ovisi kako mi paše taj dan, koliko dana se nisam brijao itd, ali recimo da mi je na 4 50% vremena.
Rockwell je odličan brijač, ali sam se razočarao u njih kao kompaniju. Uz C i S koji su jako dobri proizvodi, em su uzeli gotovi kineski brijač i stavili svoje ime, em su im lamice loše, em su neozbiljni s ovim novim modelom T koji non stop produžuju rok, a sad su počeli nuditi i razno razne pi*darije poput podbradnjaka za šišanje brade. Općenito me to kad netko počne šarati nervira. To što imaš dobre brijače ne znači da imaš dobra ulja za bradu.
Svakom svoje naravno, to je samo moje osobno razmišljanje.
morr
Kamisori

Post by morr » 01 Feb 2018, 11:35

pimple8 wrote:
01 Feb 2018, 10:10
Ja skačem između 2-3-4, ali nikad tokom brijanja. ovisi kako mi paše taj dan, koliko dana se nisam brijao itd, ali recimo da mi je na 4 50% vremena.
Rockwell je odličan brijač, ali sam se razočarao u njih kao kompaniju. Uz C i S koji su jako dobri proizvodi, em su uzeli gotovi kineski brijač i stavili svoje ime, em su im lamice loše, em su neozbiljni s ovim novim modelom T koji non stop produžuju rok, a sad su počeli nuditi i razno razne pi*darije poput podbradnjaka za šišanje brade. Općenito me to kad netko počne šarati nervira. To što imaš dobre brijače ne znači da imaš dobra ulja za bradu.
Slažem se, mislim da su s tim novim stvarima razvodnili brand.
S druge strane, očito je gdje su pare, u jeftinijim i jednostavnijim proizvodima. Mislim da je ekipa s Maggarda rekla da im je najveći promet upravo čine starter kitovi i non-artisan proizvodi.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 01 Feb 2018, 11:43

morr wrote:
01 Feb 2018, 11:35
pimple8 wrote:
01 Feb 2018, 10:10
Slažem se, mislim da su s tim novim stvarima razvodnili brand.
S druge strane, očito je gdje su pare, u jeftinijim i jednostavnijim proizvodima. Mislim da je ekipa s Maggarda rekla da im je najveći promet upravo čine starter kitovi i non-artisan proizvodi.
Maggard je trgovac i on po meni i treba imati drugaciju filozofiju skroz od proizvođača. On može ići u širinu, dapače, pokriva od jeftinog do skupog, može zadovoljiti različite potrebe i mogućnosti.
Rockwell treba graditi brand, a brand se ne gradi na jeftinim stvarima i toliko u širinu. Osim ako ti je to trzisna strategija - biti jeftini, ići na obujam itd, ali nije zasigurno jner onda ne bi pravili 6S i T.

Za Maggarda je lova u mass produced proizvodima jer velike firme mogu dati bolje marže od artisana, samim time krajnja cijena moze biti jeftinija.
Starter kitovi su im odličan potez jer stvarno nude dobre stvari, a po pristupačnoj cijeni.
morr
Kamisori

Post by morr » 01 Feb 2018, 11:56

Sve 5, ali ne slažem se da Rockwell nije trgovac. Čim ima svoju web trgovinu gdje prodaje i svoje i tuđe stvari, ali pod svojim brandom (kineski brijač, četke, sapune itd.) on je trgovac. Tom logikom ni Lidl nije trgovac jer prodaje uglavnom robu pod svojim brandovima.

Čisti proizvođač bi bio recimo Paradigm, koji proizvodi brijače, ali ih plasira isključivo tuđoj trgovini.

Očito nešto rade kako spada jer proširuju asortiman i vidi se da je to smjer u kojem žele ići tj. gdje je bolja zarada. Koliko god nama bilo ili ne bilo drago što više nisu artisan.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 01 Feb 2018, 14:17

Pa da, nisu vise samo proizvodjac nego pod svojim imenom prodaju tudje. To sam i htio reci. Njihova odluka naravno, ali to je meni kao da Mazda pocne prodavati posteljinu i jastuke.
Ne bi to usporedio s Lidlom koji je cisti trgovac, kao i Maggrad samo prodaje, svoj ili tudji brand.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Locked

Return to “2018. g.”