Što sam kupio - travanj 2018.

Locked
Beco
Kamisori

Re: Što sam kupio - travanj 2018.

Post by Beco » 22 Apr 2018, 21:35

Kad smo već kod čaja.
Stiglo prije par dana-moj omiljeni brand

Image
Memhis
DE

Post by Memhis » 22 Apr 2018, 21:38

morr wrote:
22 Apr 2018, 21:24

Evo još malo infoa :mrgreen:
Earl Grey je crni čaj, najčešće kineski keemun, pomiješan s bergamontom. Englezi ga svojataju pa je najčešće vezan upravo uz engleski imidž.
Nastao je vrlo vjerojatno jer su Englezi htjeli popraviti okus čistoga crnoga čaja, pošto su im Kinezi stoljećima uvaljivali trećerazredni proizvod dok su pravu robu držali za sebe.
Inače, Kinezi su pili zeleni čaj, a oksidirani (crni i oolong) su bili namijenjeni izvozu, pošto im je nakon oksidacije produljen rok trajanja, taman dok brod dođe u Englesku.
Prošlo je jako puno vremena da Europljani uopće saznaju da postoji zeleni čaj i da mu je to originalni "oblik".
Nemoj me strašiti kolega, naručio sam Albion i ne želim baš crni čaj, nadao sam se da će drugi mirisi prevagnuti i odvući više na "svježinu" :).

Beco wrote:
22 Apr 2018, 21:35
Kad smo već kod čaja.
Stiglo prije par dana-moj omiljeni brand
Gdje si pazario? I ja volim popiti čaj. U zadnje vrijeme pijem seenchu+limun i gunpowder za okrjepu :).
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 22 Apr 2018, 21:57

@memhis pa svugdje ti u opisima albiona pise da je kao pijuckanje caja u polju lavande. Bas je ugodan i umirujuc miris. Osobno lavandu i grejp u njemu ne osjetim.

Što se Vreta tiče, suprotno je od onoga sto ti imaš sa Stirling SDM, mirisi su poprilično intenzivni. Npr meni je lavanda prejaka, meni kod Brutalta kojeg sam ti slao je puno bolja i blaža. Čarobna šuma nema šumski mirisa, dok je Bor gotovo identičan.

@morr hvala što si podjelio tu zanimljivost o čaju!

Memhis
DE

Post by Memhis » 22 Apr 2018, 23:02

Jeste. Ali isto tako kaže bergamont, lavander i grapefruit. Ako nema lavande i grejpa, kako kažeš, to nijeste to. Ali svakako se radujem isprobati i uvidjeti perfomanse dotičnog. Brutalt ima, meni, slab miris. Ali su mi perfomanse jako dobre. Svaki nos svoje mišljenje :). Zanima me što ćeš ti imati za reći za SDM.
Giza
BIC

Post by Giza » 23 Apr 2018, 00:00

Ne mogu suditi objektivne karakteristike Vreto sapuna nakon jednog brijanja. Moja prva reakcija je zapravo bila dosta negativna jer je brijanje bilo neugodnije nego sto mi inace jest. Ali otkad se brijem britvom to je obicno svaki dan dok sam sad (stvarajuci uvjete da odtestiram sapun) cekao dva i pol dana. Takodjer, voda je u Beogradu drugacija nego u Zagrebu pa izrada pjene nije ista stvar. Takodjer, moja britva nije vidjela svoj primarni strop vec 7 dana, ... s druge strane nije bilo razor burna ali bas nijence (sto meni kao pocetniku s britvom ne uspijeva bas uvijek).
Da ne duljim. Moram se vratiti doma i koristiti sapun malo duze da bih dao i dalje izuzetno subjektivan sud o performansama ove serije Vreta.
Sto se tice mirisa ja niti blizu nisam olfaktornom geniju kolege Piple-a. Ja iznimno cijenim njegove postove i vrlo ih rado citam ali ne razumijem koji su to mirisi "bez veze" a koji s njom. Jednostavno je moj njusni aparat previse primitivan za takve apsolutisticke procjene. Ja mogu reci samo svoje dojmove: Lavanda je zaista vrlo intenzivna ali meni je osobno lavanda miris koji asociram uz zastitu od moljaca pa mi u svakoj mjeri preintezivan. Ostali mirisi se mogu podijeliti u dvije kategorije - one jednostavne (poput mandarina-menta) i one "apstraktne" (barem za mene) poput Bay rum ili "Cudesna suma". Moj osobni dojam je da su mirisi prisutni tocno toliko koliko bih ja i htio da budu prisutni u sapunu za brijanje. Meni se takodjer svi svidjaju jer su ugodni (meni) i nenametljivi (ijopet meni).
A zasto sam kupio 8 sapuna za 200Kn? A valjda zato sto volim popuste....
@Memphis - kad se vratim u Zg posaljem PM pa ako te i dalje bude volja posaljem nesto.
nemar
DE

Post by nemar » 23 Apr 2018, 08:45

Proraso after shave lotion 100 ml 63,90 kn
Proraso eau de cologne Cypres & Vetyver 129,90 kn
Proraso eau de cologne Azur lime 129,90 kn :P
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 23 Apr 2018, 09:55

Giza wrote:
23 Apr 2018, 00:00

Sto se tice mirisa ja niti blizu nisam olfaktornom geniju kolege Piple-a. Ja iznimno cijenim njegove postove i vrlo ih rado citam ali ne razumijem koji su to mirisi "bez veze" a koji s njom. Jednostavno je moj njusni aparat previse primitivan za takve apsolutisticke procjene. Ja mogu reci samo svoje dojmove: Lavanda je zaista vrlo intenzivna ali meni je osobno lavanda miris koji asociram uz zastitu od moljaca pa mi u svakoj mjeri preintezivan. Ostali mirisi se mogu podijeliti u dvije kategorije - one jednostavne (poput mandarina-menta) i one "apstraktne" (barem za mene) poput Bay rum ili "Cudesna suma". Moj osobni dojam je da su mirisi prisutni tocno toliko koliko bih ja i htio da budu prisutni u sapunu za brijanje. Meni se takodjer svi svidjaju jer su ugodni (meni) i nenametljivi (ijopet meni).
@Memphis - kad se vratim u Zg posaljem PM pa ako te i dalje bude volja posaljem nesto.
Haha. Ja nisam ni O od olfaktornog genija. Ja masu mirisa ne prepoznajem niti se u to putim. Meni je samo bitno da lijepo mirisi (subjektivan ukupan dojam mirisa, ali i omjer sastojaka/nota u mirisu, da se komplementiraju itd) i da se osjeti dovoljno, a da me ne ubija i guši mirisom (a često kad je i tako jak izaziva peckanje). I uglavnom volim da je sapun ono što piše. Pri opisu nastojim biti objektivan, a uvijek ostaje poslije ono je li se nekome to sviđa ili ne, to je sasvim drugi par cipela - tu je svak za sebe.
Kako sam rekao i prije - MENI su mirisi bzvz, a razloga je više.
Jedan je npr ta intenzivnost mirisa koja me pomalo guši, odnosno nametljiv je - baš ta Lavanda koju si spomenuo - npr u Brutaltu i još nekim sapunima, ona je tako divno izbalansirana da ti u glavu ne dolazi filing vrećice protiv moljaca u ormaru, već neka čista priroda, ležanje na livadi itd itd. U Vretu nije. Nekom se to sviđa nekome ne, ali mislim da je činjenično stanje da je lavanda u njemu poprilično jaka (uspoređujući s drugima, defitivno na jaču stranu) i to je sve. Ponovit ću - tako je bilo u verziji koju sam ja imao prilike probati, pošto su mjenjane ne znam je li tako još uvijek.
Možda kako probavam puno toga mogu usporedjivati pa po tome donosim sudove, ne znam. Nisam probao npr Bay Rum da ga mogu usporediti s nekim drugim Bay Rumovima.
Nemoj me krivo shvatiti, ja samo dajem svoje mišljenje, kao što je svatko dobrodošao ponuditi svoje.
sapat
Britva

Post by sapat » 23 Apr 2018, 14:43

Mail call ImageImage

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

olly
Student brijanja

Post by olly » 23 Apr 2018, 15:18

Super izgleda!
Giza
BIC

Post by Giza » 23 Apr 2018, 17:14

pimple8 wrote:
23 Apr 2018, 09:55
Giza wrote:
23 Apr 2018, 00:00

Haha. Ja nisam ni O od olfaktornog genija. Ja masu mirisa ne prepoznajem niti se u to putim. Meni je samo bitno da lijepo mirisi (subjektivan ukupan dojam mirisa, ali i omjer sastojaka/nota u mirisu, da se komplementiraju itd) i da se osjeti dovoljno, a da me ne ubija i guši mirisom (a često kad je i tako jak izaziva peckanje). I uglavnom volim da je sapun ono što piše. Pri opisu nastojim biti objektivan, a uvijek ostaje poslije ono je li se nekome to sviđa ili ne, to je sasvim drugi par cipela - tu je svak za sebe.
Kako sam rekao i prije - MENI su mirisi bzvz, a razloga je više.
Jedan je npr ta intenzivnost mirisa koja me pomalo guši, odnosno nametljiv je - baš ta Lavanda koju si spomenuo - npr u Brutaltu i još nekim sapunima, ona je tako divno izbalansirana da ti u glavu ne dolazi filing vrećice protiv moljaca u ormaru, već neka čista priroda, ležanje na livadi itd itd. U Vretu nije. Nekom se to sviđa nekome ne, ali mislim da je činjenično stanje da je lavanda u njemu poprilično jaka (uspoređujući s drugima, defitivno na jaču stranu) i to je sve. Ponovit ću - tako je bilo u verziji koju sam ja imao prilike probati, pošto su mjenjane ne znam je li tako još uvijek.
Možda kako probavam puno toga mogu usporedjivati pa po tome donosim sudove, ne znam. Nisam probao npr Bay Rum da ga mogu usporediti s nekim drugim Bay Rumovima.
Nemoj me krivo shvatiti, ja samo dajem svoje mišljenje, kao što je svatko dobrodošao ponuditi svoje.

Ma ja se samo salim Pimple.... Pa necemo valjda stano biti ozbiljni... Nisam ja nista krivo shvatio, samo zafrkavam.
Sto se Bay ruma tice ja pak nisam probao niti jedan drugi prije pa ne mogu usporedjivati, ali meni je od ovih Vreta upravo Bay rum najbolji po mirisu.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 23 Apr 2018, 19:05

Nemoj se samnom šaliti bit će problema :badboy :lol
Bay Rum je divota, nabavi si Clubman Island Bay Rum za poslije brijanja, a može se popit i prije koju :)
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 23 Apr 2018, 22:53

Hvala @memhis

Image
Last edited by pimple8 on 24 Apr 2018, 09:06, edited 1 time in total.
Giza
BIC

Post by Giza » 24 Apr 2018, 08:48

pimple8 wrote:
23 Apr 2018, 19:05
Nemoj se samnom šaliti bit će problema :badboy :lol
Bay Rum je divota, nabavi si Clubman Island Bay Rum za poslije brijanja, a može se popit i prije koju :)
Necu vise nikad...danas
Ma kupio Island Bay Rum za vrijeme popusta ali nije dosao prije mog odlaska na put. Probat cu naravno kad se vratim. Za sada samo s vanjskom primjenom ali ohrabrit cu se kasnije i za unutrasnju dezinfekciju.
Memhis
DE

Post by Memhis » 24 Apr 2018, 21:52

@pimple8
I kakvi su dojmovi? Ili ga nisi još isprobao?
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 24 Apr 2018, 23:09

Nisam nisam još.
Ovako na prvu, kako nemam pojma što je Green Irish Tweed, zamišljao sam neki profinjeni gospodski, onako, malo staračkiji miris tako sa sam skroz iznenađen. Miris je slaktast, moderan čak....ali lijepo miriši. Volio bi da je nešto jači kao i neki drugi Stirlinzi, ali što je tu je. Svakako mislim da sam dobro pazario, za mene je Stirling neupitno odličan performer tako da neka njega kod mene :)

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Locked

Return to “2018. g.”