Omiljeni/najbolji/najčešće korišteni godišnji setup - 2019.

Omiljeni, najbolji i najkorišteniiji godišnji setup (i zašto baš ti proizvodi)
Post Reply
pimple8
Naučnik brijač

Omiljeni/najbolji/najčešće korišteni godišnji setup - 2019.

Post by pimple8 »

Da nastavimo tradiciju.... Sto se kod vas koristilo najvise, koja se oprema pokazala najboljom protekle godine?

Ja gledam svoja dva posta iz prethodne dvije godine i jako se malo toga u ovoj godini promijenilo:

Brijac: Rockwell 6C - vise nemam sto reci, nema greske, nema problema. uvijek odlicno brijanje. bolje mi u ruci lezi i od 6S i bolje rezultate imam. Jedina mana koju sam primjetio je sto im ode navoj.

Lamice: Gillette Platinum i Astra Superior Stainless, kao i lani.

Cetka: Nijednu novu nisam probao u ovoj godini, vrte se iste, nekako najvise mozda u ruci se nadje Stirling ''tuxedo'' 24mm

Sapun: Standardno, ovo mi je najteze za izabrati jer tu saram stalno, a vrhunskih sapuna fala bogu ima nabacanje.
Najdrazi su: Mickey Lee Grand Havana, Oleo Irving Park, BM Reserve Waves, Stirling Mountain Man, Fine AB....
Kao brand koji je najvise narastao brojkom u kolekciji izvdojio bi Noble Otter.

Aftershave: Trecu godinu zaredom najdrazi i najbolji je Fine American Blend, kojeg stedim za posebnije prilike. Clubmana je prestigao Pitralon koji mi se pokazao izvrsnim performerom niske cijene, s 3 mirisa koja su sasvim ugodna i bolja od Clubmanovih.
Balzame koristim jako rijetko i sporadicno pa nemam favorita.
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Omiljeni/najbolji/najčešće korišteni godišnji setup - 2019.

Post by Adept »

Lijepo :cheers2
Ja sam se vrlo rijetko micao od Merkurovog Progressa.
Čudno je to kako čovjek nešto nađe pa nema potrebu za drugim stvarima (kada bi me to barem za satove i noževe tako lupilo :fp ). Od lamica sam koristio uglavnom PSSI, ali bilo je tu i Astri te Feathera - te mi je neko sveto-lamično-trojstvo. Četkice su ove godine u pravilu bile Plisoftove (imam ih dvije i mijenjao sam ih redovno). One "prirodne" nisam siguran kako sam uopće koristio ove godine i toga me onako malkice i sram. Gledat ćemo to promijeniti ove godine :skrbo
Software - uglavnom TOBSova lavanda i Haslinger Shafmilch te, iznenađujuće - ali...možda i ne, i Atkinsons "For Gentlemen" krema koja mi se jako svidjela (kako mirisom, tako i performansama). Zaželio sam se Tabac ovog sapuna i mislim kako to moram odmah riješiti. Od ASova, ove sam godine bio uglavnom na američanskim Pinod proizvodima koji mi jako pašu (ali i na Prorasu, kojeg sam skoro potrošio i gledam gdje ga ubosti...).
Eto - onako, koliko se mogu sjetiti, to je bilo to. Bilo je tu, naravno, i raznoraznih izleta, ali uglavnom po pitanju softwarea (svašta sam nešto probao). Glede brijača, lamica i četkica - to je uglavnom bilo to (dva puta sam sa sobom na put uzeo Fatip - jednom Picolo, jednom Grande).
:cheers2
morr
Student brijanja

Post by morr »

Obožavam ovakve liste, šteta što samo par ljudi piše svake godine.
Najčešće korišten setup, iskreno, nemam pojma. Najdraži setup, ironično, sam otkrio tek pred kraj godine i ovako nekako izgleda:

Brijač: H&S N075 - ovaj brijač je valjda u svemu suprotan od onog što ja tražim: neutral exposure i relativno velik gap od 0.75 što za rezultat ima da se lamica gotovo i ne osjeti čega baš i nisam ljubitelj (preferiram brijače tipa Rex i Blackbird). Također, brijač je napravljen od no-name barberskog shopa negdje u US :dunno
Da mi nije uletio, ne bih ga nikada kupio...i propustio jedan od najboljih brijača koji sam ikad probao. Ovo čudo je tako efikasno da to nije za vjerovati, rekao bih da se prelako s njim obrijati. Imam ga tek 2 tjedna i doslovno ga ne puštam iz ruku i sve čekam da se slegnu dojmovi da mogu biti ovbjektivniji. Plus, finiš i obrada brijača je tik uz Wolfmana i bolja i od Timelessa, Blackbirda, Carbona itd. Naravno, kako to već biva, potražnja premašuje ponudu i teško ga je nabaviti.

Četka: Plisson white fiber syntethic fibre - mala, čvor rijedak i jeftina drška, na prvu bi mnogi optisali ovu čektu kao čisto grabljenje Plissona prodavajući kineski šrot za 80€. I bili bi u pravu da se ne radi o jednom od najbalansiranijih čvorova danas s odličnim backboneom i super masažom lica. Četka godine!

Lamice: GSB - s tim da bih dodao da pri drugoj upotrebi tek zasjaju u punom sjaju.

Sapun (baza): Wholly Kaw Siero - najbolji sapun i točka. Bolji od Declarationa, B&M, Grooming Dept itd. Barristeru bih možda dao laganu prednost u klizavosti, no u svemu ostalom Siero je bolji! Skup je no stvarno vrijedi.

Sapun (miris): DG Lamplight Penance - teško je opisati no miris je VRH. B&M Vespers sam nabavio 2018., inače bih se teško odlučio koji je bolji. Dobri su mi još GD Laundry, B&M Waves, Catie's Bubbles A Midnight Dreary, DG Massacre of the Innocents, Zingari Man The Seafarer, ima ih još, a i Nordost nikako da stigne...

Aftershave: Dapper Dragon Scale Polish - još uvijek najbolji, iako otkako sam otkrio CeraVe kremu, AS-ove koristim samo zbog mirisa.

I na kraju:

Razočaranje godine: ATT R1, Panna Crema Nuavia (super miris, performanse prosjek).
pimple8
Naučnik brijač

Post by pimple8 »

Adept wrote: 02 Jan 2020, 16:52 Lijepo :cheers2
Ja sam se vrlo rijetko micao od Merkurovog Progressa.
Čudno je to kako čovjek nešto nađe pa nema potrebu za drugim stvarima (kada bi me to barem za satove i noževe tako lupilo :fp ). Od lamica sam koristio uglavnom PSSI, ali bilo je tu i Astri te Feathera - te mi je neko sveto-lamično-trojstvo. Četkice su ove godine u pravilu bile Plisoftove (imam ih dvije i mijenjao sam ih redovno). One "prirodne" nisam siguran kako sam uopće koristio ove godine i toga me onako malkice i sram. Gledat ćemo to promijeniti ove godine :skrbo
Software - uglavnom TOBSova lavanda i Haslinger Shafmilch te, iznenađujuće - ali...možda i ne, i Atkinsons "For Gentlemen" krema koja mi se jako svidjela (kako mirisom, tako i performansama). Zaželio sam se Tabac ovog sapuna i mislim kako to moram odmah riješiti. Od ASova, ove sam godine bio uglavnom na američanskim Pinod proizvodima koji mi jako pašu (ali i na Prorasu, kojeg sam skoro potrošio i gledam gdje ga ubosti...).
Eto - onako, koliko se mogu sjetiti, to je bilo to. Bilo je tu, naravno, i raznoraznih izleta, ali uglavnom po pitanju softwarea (svašta sam nešto probao). Glede brijača, lamica i četkica - to je uglavnom bilo to (dva puta sam sa sobom na put uzeo Fatip - jednom Picolo, jednom Grande).
:cheers2
Šefe di nadjes PSSI lamice? dugo ih vec nisam koristio, mozda i cijelu godinu. Ako se dobro sjecam bila mi je to dosta efikasna ali i ne toliko ugodna lamica. Treba to testirati.

Veza Proraso - ne znam jel jos traje akcija u rijeckoj diviani, ali ako da, nemozes proci jeftinije.
pimple8
Naučnik brijač

Post by pimple8 »

morr wrote: 02 Jan 2020, 17:57 Obožavam ovakve liste, šteta što samo par ljudi piše svake godine.
Najčešće korišten setup, iskreno, nemam pojma. Najdraži setup, ironično, sam otkrio tek pred kraj godine i ovako nekako izgleda:

Brijač: H&S N075 - ovaj brijač je valjda u svemu suprotan od onog što ja tražim: neutral exposure i relativno velik gap od 0.75 što za rezultat ima da se lamica gotovo i ne osjeti čega baš i nisam ljubitelj (preferiram brijače tipa Rex i Blackbird). Također, brijač je napravljen od no-name barberskog shopa negdje u US :dunno
Da mi nije uletio, ne bih ga nikada kupio...i propustio jedan od najboljih brijača koji sam ikad probao. Ovo čudo je tako efikasno da to nije za vjerovati, rekao bih da se prelako s njim obrijati. Imam ga tek 2 tjedna i doslovno ga ne puštam iz ruku i sve čekam da se slegnu dojmovi da mogu biti ovbjektivniji. Plus, finiš i obrada brijača je tik uz Wolfmana i bolja i od Timelessa, Blackbirda, Carbona itd. Naravno, kako to već biva, potražnja premašuje ponudu i teško ga je nabaviti.

Četka: Plisson white fiber syntethic fibre - mala, čvor rijedak i jeftina drška, na prvu bi mnogi optisali ovu čektu kao čisto grabljenje Plissona prodavajući kineski šrot za 80€. I bili bi u pravu da se ne radi o jednom od najbalansiranijih čvorova danas s odličnim backboneom i super masažom lica. Četka godine!

Lamice: GSB - s tim da bih dodao da pri drugoj upotrebi tek zasjaju u punom sjaju.

Sapun (baza): Wholly Kaw Siero - najbolji sapun i točka. Bolji od Declarationa, B&M, Grooming Dept itd. Barristeru bih možda dao laganu prednost u klizavosti, no u svemu ostalom Siero je bolji! Skup je no stvarno vrijedi.

Sapun (miris): DG Lamplight Penance - teško je opisati no miris je VRH. B&M Vespers sam nabavio 2018., inače bih se teško odlučio koji je bolji. Dobri su mi još GD Laundry, B&M Waves, Catie's Bubbles A Midnight Dreary, DG Massacre of the Innocents, Zingari Man The Seafarer, ima ih još, a i Nordost nikako da stigne...

Aftershave: Dapper Dragon Scale Polish - još uvijek najbolji, iako otkako sam otkrio CeraVe kremu, AS-ove koristim samo zbog mirisa.

I na kraju:

Razočaranje godine: ATT R1, Panna Crema Nuavia (super miris, performanse prosjek).
I ja volim ovakve teme, zato je pokusavam pokrenuti :) uvijek se naidje nesto nova, pa tako npr sad idem guglati taj tvoj brijac.
Siero ce pasti jednom u kosaricu, mozda u drugom mirisu. Nego.... sto je CeraVe krema, di je ima?

I da, slazem se, DD Scale je odlican AS, imao sam samo sample i odusevljen sam bio.
morr
Student brijanja

Post by morr »

pimple8 wrote: 02 Jan 2020, 19:13
morr wrote: 02 Jan 2020, 17:57 Obožavam ovakve liste, šteta što samo par ljudi piše svake godine.

I na kraju:

I ja volim ovakve teme, zato je pokusavam pokrenuti :) uvijek se naidje nesto nova, pa tako npr sad idem guglati taj tvoj brijac.
Siero ce pasti jednom u kosaricu, mozda u drugom mirisu. Nego.... sto je CeraVe krema, di je ima?

I da, slazem se, DD Scale je odlican AS, imao sam samo sample i odusevljen sam bio.
CeraVe imaš na Notinu, ok je cijena. Definitivno preporuka.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept »

@pimple8
PSSI - staaareee zalihe :cheers2
Diviana... da... definitivno... i ne samo za Proraso :jazavac:
DombaOS
DE

Post by DombaOS »

Evo, cisto da i ja ubacim svoj osvrt na proslu godinu, iako sam se dosta kasno prijavio na forum,
a iskreno do tada sam imao jednu rotaciju DE brijaca i sapuna, sto se sada vec lagano mjenja.

Usput receno, i meni je ova tema zanimljiva...

DE:

Stara Soluna bez Baseplate, iako sam ju naknadno poklonio sogoru koji zapocinje brijanje DE brijacima. Naravno da sam mu dao i Baseplate, ali posto ne zna bas nista oko toga, a zeljezo se kuje dok je vruce, rekao sam mu da ta zastita uopce ne treba :D

Zileti/lamice:

Gillette Blue, Voshkod, Gilette Platinum
Nazalost, osim gore navedenih, probao sam jos samo Wilkinson i Rockwell, a najboljima su mi se pokazale Gillette Blue i Voskhod.

Ako netko ima neke druge, i zeli se mjenjati, ili prodati, slobodno javite!

Sapun:

Od nekolicine koristenih, definitvno B&M Le Grand Cyphre, iako sam se najvise osjetio po Tabacu prosle godine.

Cetka:

Posto imam samo Omegu iz Bipe, moram staviti nju.

Aftershave:

Iako sam imao sve iz Clubman kolekcije koji se mogu kupiti kod nas, i vecinu Mullerovih, pobjednik je Clubman Musk, a drugoplasirani je Brut.

Osvrt za 2020.g ce biti malo drukciji, u planu sam nabavke nekih novih (boljih) sapuna, lamica, cetki, britvi...
Memhis
DE

Post by Memhis »

Uzimajući u obzir cijelu godinu, mislim da je bilo ovako nekako:

Razor: Gamechanger .84
Soap: Eufros Hoi An
Blade: Gillette Platinum
Brush: Muhle XL STF
AS: Speick/Epsilon Blue (radi mirisa)
Balm: Bart`s/Eufros

Ali gledajući zadnja dva mjeseca:
- Homelike START (СТАРТ) brijač - jako mi je dobro legao, ima sve što osobno preferiram u brijaču (slim design, covered tabs, pitom - lamica se slabo osjeti, a reže li ga reže). Zadnja dva mjeseca se brijem samo sa njime, odličan omjer uloženo/dobiveno (može se kupiti i samo plate)
- Wholly Kaw Siero - i inače sam volio WK, ali ova nova Siero baza je najbolji sapun kojeg sam do sada imao/probao
- Maggard SHD - jazo četkica. Inače više volim sintetiku, ali ovaj čvor mi je odličan, radi kao i sintetika

morr wrote: 02 Jan 2020, 17:57 ...CeraVe krema...
Ovo ću svakako isprobati.
morr wrote: 02 Jan 2020, 17:57 Razočaranje godine: Panna Crema Nuavia (super miris, performanse prosjek).
Meni bolja od MdC-a. Miris je definitvno najbolji dio. Navodno se više neće proizvoditi, šteta da nisu reffilove prodavali, bio bi uzeo još, ovako sa posudom je preskup.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn »

Nista posebno kod mene. Samo se potvrdilo da mi najbolje odgovara klasika. Male cetkice, DE do 100 g zive vage i britve 5/8. Komba Tabac SS/Tabac AS je također bila dosta u upotrebi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

morr
Student brijanja

Post by morr »

Memhis wrote: 06 Jan 2020, 16:14
morr wrote: 02 Jan 2020, 17:57 Razočaranje godine: Panna Crema Nuavia (super miris, performanse prosjek).
Meni bolja od MdC-a. Miris je definitvno najbolji dio. Navodno se više neće proizvoditi, šteta da nisu reffilove prodavali, bio bi uzeo još, ovako sa posudom je preskup.
I meni je bolja od MDC.
pimple8
Naučnik brijač

Post by pimple8 »

I meni je bolja od Mdc ma da sam oboje probao samo jednom :)

@memhis koji si barts miris imao? Jako sam zadovoljan s losionom, mislim se uzeti neki balzamic ili cak onaj set samplova...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Memhis
DE

Post by Memhis »

Vezano za Nuaviu - nisam se do kraja izrazio. Mislio sam samo reći da u usporedbi Nuavie i MdC, (gledajući da su to veganski sapuni sličnog cjenovnog ranga), a zna se kakvu reputaciju ima Mdc, Nuavia, je, meni, sigurno bolji sapun, te da je spomen tog sapuna u razočarenju godine meni zvučalo mrvicu preoštro :).

@ pimple8
Od Barta imam lavandu i čajevac. Oboje i losion i balm. Mirisi su loše izvedeni, kemija. Ali ja sam to uzeo pred više od godinu dana. Od tada je promijenio i ambalažu, uveo nove mirise (čajevca valjda više ni nema), i sada ima te samplove kojih nije bilo kad sam ja uzimao. Ako ti je do mirisa, uzmi sample da vidiš što ti odgovara, ako ne, uzmeš unscented i to je to.
morr
Student brijanja

Post by morr »

Možda sam se i ja malo krivo izrazio, moje razočaranja je s obzirom na hype (i cijenu). Daleko je to od lošeg sapuna, ali stvarno meni ništa posebno.
Memhis
DE

Post by Memhis »

Slažem se da je preskup. Uostalom, tržište mu je presudilo. Saponificio Varesino je tu, između Nuavie i Mdc-a, pobjednik.
Post Reply

Return to “Omiljeni/najbolji/najčešće korišteni godišnji setup”