DMK britva projekt

Popravak i prepravak britvi
Post Reply
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: DMK britva projekt

Post by Adept » 23 May 2013, 14:51

To će biti jako lijepo!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 23 May 2013, 14:52

@davor_vfr
Jako lijepo! :thumbs:
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 05 Jul 2013, 13:06

Bok ekipa...

Malo se radilo na ljepotici ;)

Na poklon sam dobio komadić titana od kojeg sam odlučio napraviti klin.
Image
Image
Image

Tokarenje podloški za zakovice
Image

Zakovan klin
Image

Test drški
Image

Skoro gotova britva
Image
Image
Image

Ostalo je još na super fino išmirglati drške i sve skupa ispolirati, oprati, uglancati, nadam se i napraviti kutiju...

Zakovice i podloške su od AISI 316L. Koji je poprilično tvrd za zakivanje... uništi mi čekić...
Image
Image

Ali nema veze sredit ću ga ja da bude opet ogledalce :)
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 Jul 2013, 16:24

BRAVO!!!
Inače, 316-ica se jako često koristi u urarskoj industriji za kučišta satova.
Britva je jako lijepa!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 05 Jul 2013, 16:53

:thumbs:
uto
Kamisori

Post by uto » 05 Jul 2013, 23:36

:thumbs: :thumbs:
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)
miha
Kamisori

Post by miha » 09 Jul 2013, 20:29

cestitke, bas ti su ti fino ispale :)! :thumbs:
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 09 Jul 2013, 23:27

Evo palo završno poliranje i photo session...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Evo da ne pretjeram ima ih još u galeriji pa koga zanima...
http://s1062.photobucket.com/user/davor ... 05/Prodaja
.
..
Ručno kovane britve
King
Naučnik brijač

Post by King » 09 Jul 2013, 23:35

Odlično odrađeno, no što se dogodilo s ovom "wedge" zakovicom da je toliko blizu rubu drški....eto to bi, bar po ovome što se vidi na slikama, bila jedina zamjerka.
Vjerujem da si je naoštrio i da ćeš podijeliti utiske.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 09 Jul 2013, 23:43

King wrote:Odlično odrađeno, no što se dogodilo s ovom "wedge" zakovicom da je toliko blizu rubu drški....
+1
To sam baš i ja htio pitati, ali sam čekao Kinga, jer nemam iskustva s britvama. Meni je zasmetao taj položaj zakovice iz čisto estetskih razloga. Inače, pohvale za uložen trud i krajnji rezultat, kao i za odlične fotografije! :thumbs:
Ancre
Kamisori

Post by Ancre » 09 Jul 2013, 23:58

Odlično izgleda britva. Svaka čast! :thumbs:
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 10 Jul 2013, 08:12

King wrote:Odlično odrađeno, no što se dogodilo s ovom "wedge" zakovicom da je toliko blizu rubu drški....eto to bi, bar po ovome što se vidi na slikama, bila jedina zamjerka.
Vjerujem da si je naoštrio i da ćeš podijeliti utiske.
Hm... zakovica... ona je i meni trn u oku... a šta reći splet nesretnih okolnosti.

Na onoj prvoj britvi sam ju stavio dalje i kada sam je zakovao nekako mi klin nije sjedao 100% uz drvo, odnosno kad bi stisnuo ručke kod britve na klinu bi mi malo zjevalo pa sam zaključio da sam je predaleko stavio.

To sam ovaj put pokušao izbjeći i funkcionalno sam uspio - estetski i ne baš :(

Izašla je ovako na rub jer sam prilikom grindanja klina malo previše skinuo materijala na tom dijelu (sekunda nepažnje). U tom trenu nije izgledalo tako strašno. Ali dok sam sve pobrusio cijelom progresijom ispalo je kako je ispalo, a već je bila zakovana...

Oštrenje ću prepustiti tebi. Samo moram još neku kutijicu složiti.
Ti se poslje svakog oštrenja obriješ britvom da vidiš kakva je ili? Kako znaš da si uspio u oštrenju?
Svakako bi me zanimao tvoj sud kako je britva ispala - bila kritika dobra ili loša. Jer na kraju krajeva to je jedino što je stvarno bitno.
.
..
Ručno kovane britve
King
Naučnik brijač

Post by King » 10 Jul 2013, 09:11

davor_vfr wrote:
Na onoj prvoj britvi sam ju stavio dalje i kada sam je zakovao nekako mi klin nije sjedao 100% uz drvo, odnosno kad bi stisnuo ručke kod britve na klinu bi mi malo zjevalo pa sam zaključio da sam je predaleko stavio.
Dogodi se ponekad ukoliko je kut klina premalen - znam točno na što misliš, jer se i meni to dogodilo nekoliko puta, ali sam u tom slučaju samo malo "povećao kut" klina i sve je bilo u redu nakon što se zakovalo. Ljepljenje klina 5 minutnim epoxyem bi također riješilo problem "zijevanja", a tom slučaju bi zakovica bila više ukras nego što bi imala neku značajniju funkciju, ali OK, sad znaš za slijedeći put.

davor_vfr wrote:Ti se poslje svakog oštrenja obriješ britvom da vidiš kakva je ili? Kako znaš da si uspio u oštrenju?
Svakako bi me zanimao tvoj sud kako je britva ispala - bila kritika dobra ili loša. Jer na kraju krajeva to je jedino što je stvarno bitno.
U principu se gotovo nikada ne obrijem. Odradim neke standardne testove koje svi (TNT, TPT, HHT) rade, ali imam i par samo svojih testova i ukoliko ih britva sve prođe kako treba onda je 100% spremna i za brijanje. Ukoliko baš ne prolazi neki od testova, a to su jako rijetke situacije, onda se obrijem da vidim što se događa na licu, jer ponekad britva zna biti jako ugodna na licu, a da pri tome nije baš 100% prošla neki od testova.
Također, ja britvu oštrim prema svom nahođenju i onome što mislim da je najbolje za dotičnog korisnika. Do sada se pokazalo da je velikoj većini korisnika najidealnije je ostaviti na Naniwi 10k jer ona daje najbolji omjer oštrine vs. uglađenosti. Nešto manji broj ljudi preferira kad britvu završim na japanskom prirodnom kamenju (meni je to osobno jedina opcija, jer mi na Naniwi 10k fali "oštrine"), ali problem britvi završenih na "japancima" je u tome što korisnik mora imati perfektnu tehniku rukovanja britvom i pogotovo perfektnu tehniku stropanja.
Coticula - gotovo nikada britvu ne ostavljam finiširanu samo na Coticuli. Nakon Coticule idem na Naniwu 10k, a zatim finiširam na japanskom kamenju.
Što se tiče dijamantnih pasti, krom oksida i sl. to ne koristim, jer ne donosi ništa dobro osim zaobljenog reznog brida nakon par korištenja, a pored toga dijamantne paste ostavljaju onaj "rašpasti" (harsh) dojam prilikom brijanja, a to ne želimo.
U svakom slučaju ovom britvom ću se obrijati, jer me zanima kakav je RWL čelik i koliko se iz njega može izvući oštrine, a da pri tome britva ostane uglađena (smooth).
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 10 Jul 2013, 09:19

King wrote:
davor_vfr wrote: U svakom slučaju ovom britvom ću se obrijati, jer me zanima kakav je RWL čelik i koliko se iz njega može izvući oštrine, a da pri tome britva ostane uglađena (smooth).
Odlično! Javim ti se onda kroz tjedan/dva (idem na G.O.) pa se dogovorimo oko oštrenja.
.
..
Ručno kovane britve
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 24 Jul 2013, 17:07

Evo sada je zbilja gotova, još samo oštrenje...

Image

Image

Neću vas više gnjaviti ovom britvom.
.
..
Ručno kovane britve
Post Reply

Return to “Britve”