pleksiglas šipke

Popravak četki, brijača, poliranje...
Post Reply
Praskaton
Naučnik brijač

pleksiglas šipke

Post by Praskaton » 10 Sep 2011, 21:21

Znam da je off topic, ali želim iskoristiti znanje članova. Već neko vrijeme tražim pleksiglas šipku (ili neki drugi slični materijal), a koji bi mi trebao za izradu tzv. "demonstrator" nalivpera. Budući nisam uspio naći, molim za informaciju gdje se u Hrvatskoj može naći ovakav materijal. Nije ni slično, ali volio bi nabaviti i kakvu bakelit šipku (promjer cca 18 mm). Neke šipke sam naručio sa Golden niba, ali bi ipak volio naći nekog proizvođača ili prodavača ovdje. Zahvaljujem na razumijevanju.
King
Naučnik brijač

Re: pleksiglas šipke

Post by King » 10 Sep 2011, 21:53

Ne bih znao gdje bi mogao naći pleksi šipke, ali s obzirom da imaš tokarski možeš ih napraviti od 2 cm debelog kvadratnog pleksija, no to je i tebi vjerovatno palo na pamet :roll:
Vjerujem da cijena po m2 nije baš najpovoljnija, ali kako ti treba relativno mali komad (za 1-2 naliv pera) vjerujem da bi se negdje mogao pronaći nekakav "škart" komad.....
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 10 Sep 2011, 22:22

Živo me zanima što je to demonstrator nalivpero...

Ima jedna firma u Samoboru. Ubio me bog ako se sjećam kako se zvala. Trebala mi je jedna šipka prije par godina, točno određenog promjera, za sonde za uzorkovanje tla i ovi su je imali. Mislim da ovi uvoze iz Njemačke i imaju samo mogućnost prodavati kao veleprodaja. Pitaj nekog Samoborca i vjerojatno će te znati uputiti na njih. Ja sam tamo bio davno i ne bih se znao sjetiti imena niti firme niti ulice. Znam samo da je bila u blizini one njihove glavne (grada Wirgesa) i kad skreneš prema Bregani drugi ili treći semafor na lijevo. Dobra stvar je ta što ćeš vjerojatno naći profil koji ti treba u boji koja ti treba ili prozirni ili brušeni... loša strana je ta što ćeš dugo čekati dok uvezu kontigent baš tog profila, a onda će ti prodati na crno jednu šipku od 4m (ne mogu manje) i to ćeš platit mastno.

eto toliko od mene
nadam se da si negdje u blizini Samobora :geek:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 10 Sep 2011, 22:41

Hvala na informaciji. Firma se zvala Signal .... ali izzgleda da više ne posluju.

Razmišljao sam i o komadu ploče koji bi onda rezao, međutim ovdje nisam uspijevao naći tako debele ploče, a i šipke su mi daleko praktičnije za raditi. Ovi u Samoboru su imali i te šipke u boji, tako da je i to bilo zanimljivo...
Ovih dana stiže pošiljka sa Golden niba, pa ćemo vidjeti kakvi su ti materijali...

U svakom slučaju zahvaljujem na odgovorima.
technocutter
DE

Post by technocutter » 26 Oct 2011, 11:53

STROJOPROMET RIJEKA....
Firma se bavi nabavkom svih vrsta materijala za industriju i kao takva jedina u HR.
Tamo imas sve vrste celika i polymera na LAgeru cijene su ti smijesne kako za celike tako i za proizvode od polymera kao i za sve vrste industrjskih bakelita.....................
Imaju podruznice u svim vecim gradovima u HR, centrala je u zg.. nazoves narucis i materijal je tu u roku 4 danas
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 26 Oct 2011, 13:33

Hvala na odgovoru. Uskoro očekujem pošiljku sa Golden niba koja se bila zagubila, tako da materijala imam i previše. U svakom slučaju hvala.
Post Reply

Return to “Ostalo”