Dremel na akciji, Ina

Popravak četki, brijača, poliranje...
arguson
Kamisori

Re: Dremel na akciji, Ina

Post by arguson » 14 Mar 2017, 10:48

Meni garanciju na extreme digitalu ispunili bez pitanja, kurir došao po robu i dostavio natrag novi proizvod. Jedino su malo spori u customer supportu ali meh, jeftiniji su
Švercer sapuna i Ralon entuzijast.
the_bulk
DE

Post by the_bulk » 14 Mar 2017, 18:29

veco wrote:Jamstveni list i svi papiri su uredno popunjeni i račun je prilozen s njima. Ovlašteni servis ne bi trebalo bit briga gdje je uređaj kupljen ako ima uredno dokumentaciju i u garantnom je roku... A koliko sam služio extreme nije hrvatska firma - pa zato nije na popisu. Ako me sjećanje služi... Kontakt i ured je kao kod nas ali sve ide preko mađarske.. Ja ti ne bi preporucio baterijski... Koliko god malo radio - razlog više za ne uzeti baterijski. Lidlovi alati su bili super hobi alati, u početku... Al ne znam kaj im se desilo u zadnjih godinu - dvije... Ja bi ti preporučio da uzmeš najjeftiniji Dremel - sa što manjim setom. Kupiš za njega glavu univerzslnu u bauhausu za 80 kn. A dodatke kupiš sa strane... Da se nac recimo privatno od ljudi koji naruce nekoliko setova jer se bave modelarstvom, pa ti jedan prodaju po nabavnoj cijeni. Tako sam ja našao i kupio povoljno dijamantne, volfram karbidne i brusne kamene - imam ih cijelu kartonsku kutiju. E da...da ti još kažem...obavezno kupi dodatnu glavu... Jer s Dremelom dobiješ cahuru koja je dimenzionirana za Dremel alate...a set čahura je preskup s obzirom na cijenu glave.Ostali su alati ili deblji prihvat ili tanji... A i lakše je s glavom . Dobra stvar je i sajla - za precizne radove... A sve to možeš kasnije kupiti. Procitaj upute prije korištenja sajle kako ju pustiti u pogon i kako koristiti - da bi dugo trajala.. Mislim na ono.. 2 minuta izravna na max brzini i ne savijati.. Piše u uputama :-)
Baš toga s 5 nastavaka nemaju na zalihama. Gledao sam onda ovaj : https://edigital.hr/multifunkcijski-ala ... ti-p382656

Dobro bi mi došle pločice. Te su za rezanje metala?

Koliki im je taj prihvat bez da glavu uzimam? Možda mogu naći na ebayu nastavke . Treba mi brusni papir i ona tkanina ko za poliranje.

3 mm su na ebayu nastavci. Da li je na dremelima standardni prihvat 3,2 mm ili nešto drugačije?
veco
DE

Post by veco » 14 Mar 2017, 19:55

Čahura koja se dobije s njim je 3,2mm. Mogu se posebno kupiti i druge - ali jeftinije je kupiti glavu i u nju onda ide što god nađete na netu. To su meni savjetovali i dobro su mi rekli. Ove pločice rezu metal - za njih je posebni trn na koje se samo nataknu i zakopcaju okretom. Smeđe su za rezanje i brušenje.. Ja rezao turpiju s njima :-)
A ako kupiš glavu onda mogu se naći i jeftiniji nastavci na netu pa se to u konačnici isplati.
the_bulk
DE

Post by the_bulk » 14 Mar 2017, 23:33

U redu. Hvala na informacijama i pomoci! :thumbs:
veco
DE

Post by veco » 21 Mar 2017, 22:01

Samo jedan info.. Danas bio u Lidlu i kupio jedan od boljih setova za dremel koje sam imao prilike vidjeti u našim trgovinama. Ima 200 i nešto dijelova. U njemu su i tri veličine čahura, tri veličine trnova i promjera brusnog papira u kolutima, dvije dijamantne rezne ploče, puuuno raznih reznih i brusnih, svrdla i nastavci razni za graviranje i razne cetke. Puno različitih filcova..E i zelena pasta za poliranje :-) set koji je stvarno zaokruzen. Pa kolege koje zanima i koji koriste nek si pogledaju.
Cijena - 119 kn
veco
DE

Post by veco » 21 Mar 2017, 22:06

E da, i lamelni brusni diskovi su unutra. Sliku stavim sutra - set mi u radioni.
the_bulk
DE

Post by the_bulk » 27 Mar 2017, 16:28

Ja sam na kraju uzeo i set i alat tamo. Nije los taj dremel ali kod nekih jacih pritiskanja zna zastita proraditi ili mozda neki pad napona pa treba ugasiti i paliti opet. Za drvo ,brusenje necega i rezanje tanjeg metala je u redu. Recimo celicni vijak debljine 3 mm bez problema prereze. Ne vjerujem da bi mogao plocice ili tako nesto tvrdo rezati s tim ,ali mozda probam bas jedanput.

Set nastavaka je stvarno super po meni. Nema sto nema. Cak sam probao neke stare nozeveve malo nabrusiti ,ali nije bas najsretnije rjesenje. Ali zato recimo sjekiru jednu staru je cisto ok pobrusilo na ostrici s onim "hrdjavim" brusevima iz seta.
Post Reply

Return to “Ostalo”