''Travel kutijica'' za brijač

Popravak četki, brijača, poliranje...
Post Reply
pimple8
Student brijanja

''Travel kutijica'' za brijač

Post by pimple8 » 13 Aug 2017, 23:29

Čitao ja na forumu teme di se pise u cemu se nosi oprema na putovanjima i mislio se kako si ja moran slozit neku tako kutijicu.
To je ongoing misao, misecima vec traje...

Danas sam imao trenutak inspiracije. Nekad ranije na poklon sam dobio USB stick u limenoj kutijici s prozorcicem. Spremio sam je jer eto, ucinila mi se zanimljiva. Danas mi palo na pamet kako bi bas fino tu sjeo moj Rockwell (ili nesto drugo).
Spuzvu u kojem je bio USB sam vec ranije izvadio
Image

Imao kući neke spužve iz neke druge kutije koji nisam htio baci, pa fino ja to izrezao, montirao i sto sad... kako da tu legne brijac.
U mojoj glavi ja sam to zamislio kao ''izrezat cu si lijepo utore za DE, lamice, glave....''. Aha, mos mislit. Bacio sam 3 komada spuzve dok nisam shvatio da ne mogu ja to izrezat, a da lici u nesto. Da mi je bar neki laserski rezač. :ROFL
Image

Ništa, sjetio se ja da imam original kutiju od Rockwella sa plastičnim tim žlijebovima u kojima je to ležalo.
Ali to je ipak original kutija, možda ipak bolje ne to dirat. Oću neću oću neću, reko ma vraga će mi original casing ionako.
Razrezao ja tu plastiku, prvo skratio da stane, pa rezucako jos malo vamo tamo vamo tamo, polozio u njega DE...normalno pristaje savrseno.
Međutim :fp Išao ja zatvoriti kutijicu. NE MOŽE SE ZATVORITI. Onaj plate je previsoko. Jbt sav ovaj trud, nered po kuci napravio sa spuzvom i rezuckanjima, unistio original kutiju i ono ne moze stat. Mila majko sto sad.

Nista, skuzio rjesenje. Odvidao glavu, skinu pločicu i stavio je sa strane di originalno i ide. Ali onda mi ne stane cijeli set.
Nije ispalo kako sam zamislio, tj ispalo je teze, ali nesto sam ipak kao sam napravio (samo nered) ali imam svoj putni set. I to u raznim varijantama, za kratko putovanje s jednom pločom i lamicom:
Image

ili čak da želim uzeti sve varijante (lamice bi onda isle ispod ovog kucista, stane bez problema. Poklopac glave je usao tocno u plocu jer sam probusio rupicu da upadne dolje :D
Image
U ovoj varijanti ona jedna pločica nije fiksirana pa se mrda, kad je zatvoreno je ok, ali inace nije mi bas. Srecom ne vjerujem da cu ikad ici negdje da cu bas imat potrebu nosti sve sa sobom.

Eto i to vam je to.
Nisam neki handy man tako da je za mene ovo čudo od kreativnsoti. Iako sam iskorisio polugotovo rjesenje :D
Ovaj prozorcic kad ga vidim ovako mi je fenomenalan:
Image

Sve u svemu, bio sam zadovoljan dok nisam došao na forum da napišem ovaj post, kad jednostavnom pretragom da vidim di cu postat ''travel kit'' vidim da je kolega morr u jednoj temi postao ovo: https://www.etsy.com/listing/387056594/ ... ome_feat_1 :cekic: :cekic: :cekic: :cekic:
mogo sam to uzet, bit u miru i imat original kutiju jos uvijek.
Oh well....
Pouka dana 1: Ako nisi vješt s rukama, budi vješt s internetom :mrgreen:
Pouka dana 2: Kad već ideš radit, prvo izmjeri pa onda reži/lupaj/tuci :ROFL
marn
Naučnik brijač

Re: ''Travel kutijica'' za brijač

Post by marn » 14 Aug 2017, 07:43

Nas kako kažu: dva put mjeri, jednom reži.. inače Rockwell je nekad davno dok su još bili na kickstarteru dolazio u metalnoj kutiji. Sve u svemu ok si to izveo!

Sent from my iPhone using Tapatalk
morr
Kamisori

Post by morr » 14 Aug 2017, 10:05

Imam istu kutijicu, no ja sam ostavio spužvicu unutra, samo samo sam je protezao. Nije baš nešto, ali posluži.
Mislim da imam rješenje za tvoje probleme, šaljem PM.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 14 Aug 2017, 10:40

Sa spuzvicom je vizualno puno lijepse. Samo je problem u tom rezanju vrazjem.

Nemam ja probleme, osim toga sto nemam vise original kutije hahaha.
nema veze, imam svoj prvi travel kit.

Sad se bacam na izradu drvene kutije za ostale alate :mrgreen:
ljermontov
DE

Post by ljermontov » 31 Aug 2017, 01:24

Vrtim ove tvoje fotke i skužim koliko sam zabrazdio u ovaj hobi.
Razmišljam da djeci maznem postolje jedne igračke i pretvorim ga u sličnu travel kutijicu :-D .
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 31 Aug 2017, 10:03

ljermontov wrote:Vrtim ove tvoje fotke i skužim koliko sam zabrazdio u ovaj hobi.
Razmišljam da djeci maznem postolje jedne igračke i pretvorim ga u sličnu travel kutijicu :-D .
:lol
Hoće to... hoće...
Post Reply

Return to “Ostalo”