Karnauba ljuskice, terpentin i pčelinji vosak

Popravak četki, brijača, poliranje...
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Karnauba ljuskice, terpentin i pčelinji vosak

Post by Adept » 17 Mar 2011, 21:29

King wrote:Nema tog pre shave proizvoda koji može zamijeniti kvalitetnu pripremu toplom vodom i dobro napravljenu pjenu.
+1
marin_v
Shaveta

Post by marin_v » 17 Mar 2011, 23:41

Krema koju sam napravio je za zaštitu od "oštrog vremena" i za omekšavanje peta :D ,nisam je ni mislio koristiti kao pre-shave niti bih kome preporučio,to je bila šala ( vidi "lol" u tekstu :) ) ,no ovo što je King općenito napisao za pre-shave proizvode (da štete četkici) mi je nešto novo što nisam znao,stoga zahvaljujem :) . I meni je moje kratko iskustvo pokazalo da je dovoljno dobro se umiti i napraviti finu pjenu za vrhunsko brijanje.
marin_v
Shaveta

Post by marin_v » 19 Mar 2011, 11:48

King,čime i nakon kojeg vremena poliraš pastu kad je naneseš na drvo ?
King
Naučnik brijač

Post by King » 19 Mar 2011, 12:46

marin_v wrote:King,čime i nakon kojeg vremena poliraš pastu kad je naneseš na drvo ?
Ja ne radim s ovom pastom, jer prilikom zaštite drški koje izrađujem potrebno ih je prije toga "začepiti" (tu koristim dvokomponentno ulje koje naručujem iz Finske) te nakon toga koristim čisti Karnauba vosak, ali ako ćeš raditi s ovom pastom sistem je slijedeći: nanesi pastu na drvo, pusti da se malo osuši (upije u drvo) i poliraj. Ja Karnaubu poliram s filcom i Dremelom, a ako nemaš Dremel ne preostaje ti ništa nego "deri" na ruke s pomoću nekakve krpe (najbolje nekakva stara potkošulja), ali tako je jako teško postići dobar sjaj. Ili, si pak napravi filc, montiraj ga na bušilicu i poliraj koristeći najmanje okretaje ukoliko imaš bušilicu koja se može štelovati.
Filc nije problem napraviti: uzmi nekakvu potkošulju, izreži krugove (20-30) te ih sve skupa proštepaj na šivaćoj mašini. Potrebno je smisliti "napraviti" nosač na koji ćeš tako proštepanu tkaninu montirati i sve skupa ubaciti u glavu bušilice.
marin_v
Shaveta

Post by marin_v » 19 Mar 2011, 13:41

Omotao sam jelenju krpu oko borera bušilice . . . radi k'o zec :D :thumbs:
mislavto
Početnik

Post by mislavto » 23 Mar 2011, 00:02

pozdrav svima. naisao sam slucajno na ovu temu trazeci gdje ima u Hr za kupiti karnauba vosak. i skuzim da mi je ducan 200m od kuce :mrgreen:
htio bi vas pitati, gdje ste nabavili recept za vosak, tj. gdje se moze nabaviti. ima li takvih recepata u farmakopeji ili slicnim knjigama?
nekoliko kolega s jednog auto detailing foruma i ja bi se htjeli baciti u izradu carnauba voska za auto. ovo mi je dobar pocetak jer bar znam gdje kupiti neke od kemikalija koje mi trebaju. sad malo istrazujem i nasao sam neke recepte, ali izgleda da to nije tako jednostavno jer se netko na tom forumu vec upustio u izradu.
hvala na odgovorima :)
Post Reply

Return to “Ostalo”