Generalne obavjesti foruma "Brijačnica"!

Osnovne stvari vezane za forum
Adept
Steven Hawking brijanja

Generalne obavjesti foruma "Brijačnica"!

Post by Adept » 17 Dec 2014, 23:28

Bilo je malih izmjena u PDF-u "BLABLAONICA" za koje se nadam kako su unijele malo više reda i preglednosti te da Vam se, kao takve, sviđaju.
Sada još moram smisliti kako urediti "Sve i svašta" - tu stvarno ima svega i to treba sistematizirati jel ima OK tema koje su se pomalo izgubile u onom mnoštvu...
No, nemere se sve u jednom danu :wink:
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Generalne obavjesti foruma "Brijačnica"!

Post by Adept » 19 Dec 2014, 18:01

Poštovani forumaši,
eto, nakon nekoliko dana, ovaj naš mali cyber kutak, u predblagdansko vrijeme, dobio je malko promijenjen izgled i/ili organizaciju. Nadam se kako su sada stvari ipak malo urednije i pristupačnije. Ima tu tema koje su jednostavno pale u zaborav pošto su bile "zakopane" pod mnoštvom drugih tema, a još su uvijek aktualne tako da i vi sada možda pronađete neke zanimljive "novostare" teme te im udahnete novi život :wink:
Sve u svemu, ukoliko imate još koji prijedlog, ukoliko primjetite temu kojoj očigledno nije mjesto tamo gdje je i/ili ukoliko mislite kako se treba otvoriti koja druga tema/PDF - javite mi na PM, a ja ću to pokušati učiniti/poboljšati.
Živi bili!
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 19 Dec 2014, 18:29

Bravo chobi!
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 19 Dec 2014, 18:39

MRKI wrote:Bravo chobi!
NTNK :D :headband:
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 22 Dec 2014, 14:04

Adept wrote:
Molim poštovane članove (a i Mrkija i Adepta :roll: ) da se suzdrže od razmjene nježnosti, jer je ovo jedan moralan i pristojan forum.
Hvala i pozdrav posadi broda :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 22 Dec 2014, 14:48

Praskaton wrote:
Adept wrote:
Molim poštovane članove (a i Mrkija i Adepta :roll: ) da se suzdrže od razmjene nježnosti, jer je ovo jedan moralan i pristojan forum.
Hvala i pozdrav posadi broda :D
I tebe isto NNK :thumbs:
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 22 Dec 2014, 15:49

Nemoj nas miješat s poštovanima!!!! :pamet: NTNZ (Na zvonik da bude u duhu blagdana)
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 11 Dec 2015, 18:05

Poštovani forumaši,
mala promjena u mod timu.
Forum "Brijačnica" featuring Slice :klap
Idemo dalje... na više frontova
:wink
Forum Administrator
Site Admin

Post by Forum Administrator » 08 Jan 2018, 19:38

- - - VRLO VAŽNO !!! - - -

Poštovana gospodo forumaši,
Došlo je vrijeme velikog updatea našeg foruma.
Isti se počeo ponašati pomalo mušićavo i počeo je praviti probleme pojedinim korisnicima. Kolega koji brine o forumu prepoznao je očiti bug u sistemu koji se mora rješavati GLOBALNO – na razini cijelog foruma. Inačica na kojoj mi radimo jednostavno prestaje biti održiva, a bez da radi probleme.
Cilj jednog takvog zahvata jest dignuti PHPBB verziju na najnoviju inačicu, a kako bismo bili u korak sa svime, kako bi se izbjegli glitchevi i bugovi i kako bi sve bilo onako kako i treba biti.
To nije mali posao i to nije neodgovoran posao. To mora raditi netko tko zna točno što radi. Takav zahvat ne dolazi „automatski“ - mora se pokrenuti, stvar se mora emulirati, vidjeti kako će to funkcionirati i kako će se cijel forum ponašati. To je takva platforma i tu drugog načina nema.
Cijeli proces može trajati 25 minuta, ali isto tako može trajati i 25 sati! Do sada – svih ovih godina koliko ja nisam bio odgovoran za ovaj forum, takav zahvat NIJE bio rađen. Došlo je vrijeme da se takvo što napravi. Definitivno!
Želim da svima Vama boravak na forumu bude zadovoljstvo i gušt, a da ih Vam to omogućio morao sam se odlučiti na takav korak.
Biti će napravljena sigurnosna kopija foruma – za svaki slučaj! Od svih Vas očekujem da si, na bilo koji način, spasite Vaše osobne poruke do kojih Vam je stalo. Ono što Vam ne treba – obrišite. Jednom kada se krene, velika je vjerojatnost da će Vam sve u inboxu preostale poruke biti POBRISANE. Stoga, molim Vas – sami si riješite osobne poruke.
Sa zahvatom će se početi negdje u petak navečer. Forum će tijekom cijelog procesa biti nedostupan – dakle, forum će biti offline dok se sve ne napravi – sve dok se ne osvježi i nadogradi verzija PHP jezika na forumu, a to je one way only ulica i povratka tu nema.
Bio bih neodgovoran i u svojim, ali i u Vašim očima, da se nisam odlučio na ovakav korak. Odluka je, per se, bila „manji problem“ – sve ostalo će odraditi cijenjeni kolega.
U najgorem slučaju, forum će biti nedostupan par dana. To moram napomenuti jel želim biti iskren do kraja.
Ja se samo mogu nadati kako i Vi imate dovoljno strpljenja i volje izdurati skupa samnom ovaj korak i ovu situaciju; nadam se kako ovdje imam Vaše razumijevanje i Vašu podršku.
Hvala Vam svima - na svemu!
LP
Vaš Adept
Carpe diem!
nemesis
Shaveta

Post by nemesis » 08 Jan 2018, 20:18

Samo daj... sta se mora,mora se...
I ja osobno sam sudjelovao u jednom takvom procesu gdje je trebala cijela rekonstrukcija jednog foruma.

So, go for it! :)

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 08 Jan 2018, 20:21

Samo napred

Sent from my iPhone using Tapatalk
007
Student brijanja

Post by 007 » 08 Jan 2018, 21:27

Nema frke!

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 09 Jan 2018, 07:50

Gazda, jel možemo financijski sudjelovati u projektu?
cybershaver
Kamisori

Re: RE: Re: Generalne obavjesti foruma "Brijačnica"!

Post by cybershaver » 09 Jan 2018, 09:16

Praskaton wrote:Gazda, jel možemo financijski sudjelovati u projektu?
Da.... Slazem se s pitanjem

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
Točionik je izvor života.
007
Student brijanja

Post by 007 » 09 Jan 2018, 09:41

Istina. I ja sam se par puta to isto pitao i mislio predložiti. Održavanje obično nije previše skupo, ali zašto da sve padne na jednog čovjeka kada ovu našu zajednicu ipak čini pokoji čovjek više!
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Post Reply

Return to “General”