DE brijači u ZG/Muhle R41

Često postavljana pitanja
Post Reply
stma
Početnik

DE brijači u ZG/Muhle R41

Post by stma » 14 Sep 2015, 10:49

Pozdrav brijačima i brijačicama!

S obzirom da sam se relativno nedavno počeo ponovno brijati s DE brijačem i za početak sam nabavio u Friposanu jeftinu DE varijantu, sad bih htio nešto solidnije - tipa Muhle R41.

Znam da Open Comb nisu baš preporučljivi za "nove" ljubitelje brijanja no pred prilično godina sam koristio djedov De tog tipa i vjerujem da ću ga svladati, a volim efikasnost kod brijanja pa mi se ovaj čini idealnim.
Zanima me je li netko već istražio gdje ga se na webu može najpovoljnije dobiti. Naime, na amazonu i ebayu na povoljnijim mjestima ne dostavljaju u HR pa ako ima koji savjet?

Također, postoji li neko mjesto u ZG gdje postoje DE brijači u fiz. obliku da ih se uzme u ruku i eventualno kupi? Vidim da ih Muller više i nema, a Fripo san također samo onaj jeftini...
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: DE brijači u ZG/Muhle R41

Post by Adept » 14 Sep 2015, 12:13

Kao prvo - dobro nam došao i nadam se ugodnom druženju!

Cijenim odabir, no možda ne bi bilo loše početi sa Merkur 34C (ili G) varijantom pošto je to brijač koji uistinu slovi kao najuniverzalniji brijač. I to nikako nije bez razloga.
Muhleov R41 je izuzetno dobar brijač, no ne oprašta greške baš olako, kao masa njih drugih - iako to nije nikakva Babaroga od brijača - to je samo brijač za koji ipak treba malo prakse u prstima i to iz razloga kako bi se iz njega izvuklo ono najbolje.
Gdje kupiti - ima na forumu popis dobrih trgovina, ali evo - onako na prvu i bez ikakvog razmišljanja, ja ti mogu preporučiti ove dvije varijante - nećeš fulati ni sa jednom od ove dvije e-trgovine, sigurno:
1 - http://www.connaughtshaving.com ili,
2 - http://www.shaving-shack.com
No, kao što rekoh, to nikako nije sve - daleko od toga, no za traženje, kao što si i sam naveo, najpovoljnije varijante - tu ćeš se morati malo sam angažirati.
Sa Baya i Amazona ja u pravilu ne kupujem, osim sa direktnog connaughtov dućana na UK bay-u AKO izbidujem cijenu koja meni paše, no - to sam samo ja.
Glede Zagreba - mislim kako velike sreće imati nećeš, kao i u ostatku HR - to su stvari koje se u pravilu uzimaju preko neta...
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 14 Sep 2015, 12:21

Chumba
BIC

Post by Chumba » 30 Sep 2015, 09:21

Za početnika je dosta ambiciozno krenuti s Open Comb, tako da sretno s time :thumbs:

Ja sam za svoj svoj prvi DE odabrao Muehle R89. On je, koliko sam skužio, pandan Merkur 34C. Kupio sam ga preko Connaught weba.

My 2cents.
DFay
Kamisori

Post by DFay » 30 Sep 2015, 11:44

Moja topla preporuka bi bila ova dva brijača....I miran si do penzije

http://tvbshaving.com/Razor/Merkur-11C- ... fety-razor

http://phoenixartisanaccoutrements.com/ ... fety-razor
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 30 Sep 2015, 14:06

Ako se ne varam TVB ima popust za forumaše 15% do kraja godine. Taman ti pokrije shipping.
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 30 Sep 2015, 16:29

Chumba wrote: Ja sam za svoj svoj prvi DE odabrao Muehle R89. On je, koliko sam skužio, pandan Merkur 34C..
Osim što su oba closed comb, malo toga imaju zajedničko.
Chumba
BIC

Post by Chumba » 30 Sep 2015, 17:22

Adept wrote:Osim što su oba closed comb, malo toga imaju zajedničko.
Vidiš zanimljivo. Zato mi je žao što nisam otkrio ranije ovaj forum :thumbs:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 30 Sep 2015, 17:25

Chumba wrote:
Adept wrote:Osim što su oba closed comb, malo toga imaju zajedničko.
Vidiš zanimljivo. Zato mi je žao što nisam otkrio ranije ovaj forum :thumbs:
Eto, bolje ikad nego nikad...
Post Reply

Return to “F.A.Q.”