Avion i pribor za brijanje

Često postavljana pitanja
Post Reply
markjo
DE

Avion i pribor za brijanje

Post by markjo » 17 Sep 2015, 19:03

Kakva su vam iskustva sa nošenjem lamica, aftershavea (i krema) kod ručne prtljage u avionu?
Mora li se aftershave stavljati u prozirnoj vrećici kako vrijedi za sve tekućine? Je li losion iznimka za to?
Paket lamica - mora li biti nov (neotvoren)? Svašta čitam na forumima, ali nitko ne spominje lamice već samo patrone.
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Avion i pribor za brijanje

Post by Adept » 17 Sep 2015, 19:07

Izvrsno pitanje!
Zanima me što će reći oni koji eventualno imaju iskustva sa tim.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 17 Sep 2015, 19:26

Nikad nisam navedeno nosio u rucnoj prtljazi.. U kuferu sam nosio vec 10ak puta sve i na inozemnim i domacim letovima.. Mislim da bi ti AS mozda i prosao u vrecici, ali lamice sigurno ne
Chumba
BIC

Post by Chumba » 30 Sep 2015, 09:27

Dosta ti ovisi gdje putuješ, a i o samom osoblju na kojeg naletiš.

Npr, meni su u Zagrebu pustili s dezićem u piksi u ručnoj prtljazi, kojeg mi je carinik onda u Njemačkoj bacio u smeće (prekooceanski let, možda zato).

Najsigurnije je lamice i sve oštro spremiti u prtljagu koju chekiraš. Ako ti se i izgubi ta prtljaga, lamice budu ti zadnja briga. A i ne budeš se valjda na aerodromu brijao da ti trebaju :mrgreen:

Kozmetiku (tekuću i pikse) stavim u ručnu prtljagu radi pritiska jedino. Kupim one prozirne vrećice koje s zatvraju, obično na aerordomu na kiosku, i onda samo sve stavim u njih. Ako prođe prođe, ako ne lako kupim novo.

Eto, ne znam koliko ti je ovo pomoglo ...
markjo
DE

Post by markjo » 14 Nov 2015, 11:49

Ovako je prošlo:
Paket žileta je ostao na kontroli.
AS stavljen u maloj prozirnoj spraj bočici od 10 ml, morao sam ga staviti u onu prozirnu vrećicu - PROŠAO JE
Biobaza losion je bio u posudici od 10 g i nije bilo problema.
Post Reply

Return to “F.A.Q.”