Svakodnevno brijanje

Često postavljana pitanja
markjo
DE

Svakodnevno brijanje

Post by markjo » 22 Jun 2016, 20:48

Ovo je pitanje za one koje koriste i britvu i DE.
S kojim "alatom" dolazi do manjeg "trosenja" koze? Racunam na to da su moguce sve varijacije lamica sa DE te koristenje raznih sapuna/krema.

Ja nemam iskustva sa britvom, ali sa DE mogu 1wtg i 1 xtg svaki dan bez da osjecam da kozi nesto fali, ali nisam bas siguran da ce to tako ostati zauvijek. (dfs je sasvim dovoljan kao rezultat). Koristim iskljucivo merkurov HD jer mi ostali gillettovi brijaci previse "umaraju" kozu.

Subotom imam odmaranje od brijanja, ali sve ostale dane moram biti obrijan (ili sa uredenom bradom, a to ne dolazi u obzir :nono ).

Kakva je eksfolijacija koze sa britvom i sa vasim DE? Citam po b&b i tamo spominju open comb za svakodnevno brijanje u 1 prolazu...
Rado bih vidio vasa iskustva prije nego bude potrebe za ispravljanjem pogresaka.
marn
mr. sc. brijanja

Re: Svakodnevno brijanje

Post by marn » 22 Jun 2016, 21:10

Generalno gledano dobro "tunirana" britva je ugodnija jer bolje radi selekciju između dlake i kože, nemilosrdna prema dlaci a nježna prdma koži. Malo bi možda bila gnjavaža brijati se britvom svakodnevno pa bi recimo u tim slucajevima preporucio nesto kao Feather ASD2

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
zigi
Kamisori

Svakodnevno brijanje

Post by zigi » 22 Jun 2016, 22:13

Ja sam iskljucivo na britvi godinu dana, s tim da nemam pauzu, u 99% slucajeva se brijem svaki dan, wtg+xtg, atg sam odradio zadnji puta prije cca 15-20 god (iako u zadnje vrijeme razmisljam i o tome) i nemam nikakvih problema, jedino sto dosta rijetko koristim AS, sto se mene tice kao post shave BioBaza SOS pomete sve sto sam ikada koristio

Sent from my iPhone using Tapatalk
markjo
DE

Post by markjo » 23 Jun 2016, 13:27

marn wrote:Generalno gledano dobro "tunirana" britva je ugodnija jer bolje radi selekciju između dlake i kože, nemilosrdna prema dlaci a nježna prdma koži. Malo bi možda bila gnjavaža brijati se britvom svakodnevno pa bi recimo u tim slucajevima preporucio nesto kao Feather ASD2

Za feather asd2 cijena ide od 150$ na više :dunno
zigi
Kamisori

Post by zigi » 23 Jun 2016, 13:56

Da ti kazem onako .... Brate kupu dobru britvu i to ti je to (kada ruka bauci sto radi) a onda jos strop, pa jos jednu, pa jos jednu pa kamen...... i brijessssss

Sent from my iPhone using Tapatalk
marn
mr. sc. brijanja

Re: RE: Re: Svakodnevno brijanje

Post by marn » 23 Jun 2016, 16:25

markjo wrote:
marn wrote:Generalno gledano dobro "tunirana" britva je ugodnija jer bolje radi selekciju između dlake i kože, nemilosrdna prema dlaci a nježna prdma koži. Malo bi možda bila gnjavaža brijati se britvom svakodnevno pa bi recimo u tim slucajevima preporucio nesto kao Feather ASD2

Za feather asd2 cijena ide od 150$ na više :dunno
Ima naravno i povoljnijih opcija. Nije los ni neki slant 37c od Merkura recimo. S open combovima nemam puno iskustva ali navodno su merkurovi dosta blagi i ucinkoviti. Fatip gentile je jos jedna opcija

007
Student brijanja

Post by 007 » 23 Jun 2016, 17:06

Phoenix DOC je i blag i efikasan. Ne bi možda bio moj prvi izbor, ali svakako bi ga trebalo uzeti u obzir.

I nek te ne zavara agresivni izgled. Izuzetno je blag!
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 23 Jun 2016, 18:53

Ja se brijem isključivo britvom svakodnevno (WTG, ATG i samo na jednom dijelu XTG). Ovisi o tehnici, ali mislim da je neki blaži DE brijač (Fatip) bolje rješenje. Kako sam već napisao, ja sam isključivo na britvi, međutim britva zahtijeva više vremena za brijanje i pribor (i tehniku) za oštrenje....
markjo
DE

Post by markjo » 23 Jun 2016, 19:21

Ujutro mi tuširanje i brijanje uzmu skupa 20min, sve unutar tog intervala je meni prihvatljivo.
Najveći problem sa britvom bi mi bilo vrijeme prilagodbe, a i troškovi su veći - strop i britva su mandatorni za sam početak, a tu bez par 100€ i nemam izbora :sunglass:

Bacam oko na tvb shaving, ali rado bi još iskustava.
007
Student brijanja

Post by 007 » 23 Jun 2016, 19:53

Kolega DFay prodaj Phoenix DOC i RR Plissofticu. Imaš kombinaciju za brza i efikasna jutarnja brijanja.
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
TomBar
Shaveta

Post by TomBar » 23 Jun 2016, 20:22

Edwin Jagger DE89 Barley uparen s Gillete, Astra SP ili Feather lamicama. Brijanje svaki drugi dan. Jaka brada nježna koža :mrgreen: i sve se odradi bez iritacija. Bojim se da bi s britvom završio u vječnim lovištima, pa se držim DE brijača. Imam i tri druga DE brijača no s EJ DE89 se najkomfornije obrijem. Polako bacam oko na Open Comb modele...
markjo
DE

Post by markjo » 23 Jun 2016, 20:43

007 wrote:Kolega DFay prodaj Phoenix DOC i RR Plissofticu. Imaš kombinaciju za brza i efikasna jutarnja brijanja.
Nemam pravo na još jednu kupnju uskoro, taman nabavio par mrijesnih akvarija pa mi bolja polovica kvoči da trošim :cheerlead
Ako ponuda potraje do kraja srpnja mogao bih uletit.
ender2811
DE

Post by ender2811 » 23 Jun 2016, 21:03

Sta mrijestis markjo?. Ja imao Tanganyika setup prije nego je beba stigla. Plave ocelatuse, Altolamprologus comp. I julidochromisi. Taman se parovi formirali i krenuli mrijestovi kad ono... Sad ce morat taj hobi pricekat barem nekoliko godina bojim se.
It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 23 Jun 2016, 21:35

Nego, jel mrijesti tko orade, brancine...?
markjo
DE

Post by markjo » 23 Jun 2016, 21:57

ender2811 wrote:Sta mrijestis markjo?. Ja imao Tanganyika setup prije nego je beba stigla. Plave ocelatuse, Altolamprologus comp. I julidochromisi. Taman se parovi formirali i krenuli mrijestovi kad ono... Sad ce morat taj hobi pricekat barem nekoliko godina bojim se.
Malo je to offtopic :D
Imam skalare, majka je smokey, a otac crn ko dimnjačar.
Pretvaram prvi hobi u izvor zarade za drugi hobi (ovaj).

Evo beštje
Image

A što se orada i brancina tiče, takve ne bih jeo da su iz akvarija :nono
Post Reply

Return to “F.A.Q.”