Gdje kupiti britve u HR

Često postavljana pitanja
MaxMagnus
BIC

Gdje kupiti britve u HR

Post by MaxMagnus » 01 Jul 2011, 14:29

U rubrici "Predstavite se" sam naveo da imam zanimljivo otkriće za otkriti pa to činim,ali molim za razumijevanje za malo duži post.

ILICA 53
10 000 ZAGREB
Radiona za brušenje & izrada ključeva (zaista se ne mogu sjetiti imena vlasnika,ali jedini je tamo)

Kako rekoh,zujao sam gradom u potrazi za britvom,i naravno....WELLCOME TO CROATIA,BABY!!!
Jedan stari taksist mi je tijekom našeg ispijanja kavice rekao gdje da tražim i odem ja jučer nakon noćne šihte (bio sam više puta ali malko su izgleda kasnili,dakle dođite komotno iza 9).
Kažem gospođi da sam čuo da bi kod njih možda bila britva na prodaju,i slijedi pitanje znam li se ja time obrijati? Znam,kažem. A znam li ju nabrusiti na koži? Pa kak ne bi znao (tu više nisam znao je li riječ o znatiželji ili provokaciji,daj reci imaš-nemaš?????). Evo samo da ona muža pozove....kaj će joj sad muž,di je opće? Evo tu je radnja do,on će Vam pokazati sve,jer mi inaće ne prodajemo britve svima.

OK? Skužili ste? NE PRODAJU SVIMA. To jasno? Idemo dalje....

Pa zakaj ne prodajete svima???? Zato kaj nam jednom,dvaput godišnje netko dođe,kupio bi pa ga pitamo jel on to uopće zna;pa ak vidimo da ne zna,ne prodamo mu jer se bude zaklal.

Stoga,za novajlije,što sam i sam makar sam se dvaput ko klinac obrijao britvom,ako odete tamo,i pitaju Vas onda...DA,NARAVNO DA SE ZNATE OBRIJATI BRITVOM!!!! Ako ne znate,jednostavno LAŽITE.
Sve britve koje ima su stare od 30 pa na više godina. Ima i rabljenih,ali i novih,sa kutijicom,namazane nečim,pojma nemam čime,protiv korozije. Ali sve su stare.
Ima dosta prizvođača,ja sam zapisao ove

HELJSTRAND ESKILSKUNA
LUPER
ZWILLING
LARK

Kako rekoh,čovjek ima svoje principe. A ja sam imao sreće. Najbolje bi bilo možda reći da Vam je Vaš frend,mršavi tip s bradicom star 32 godine rekao da je tu kupio britvu.
Znam da cijela ova priča zvući bedasto,ali jedino kaj mogu dati kao garanciju da je to što sam napisao istina,je dogovoriti se sa bilo kojim članom foruma koji živi u zg i ima veći broj postova (dakle,kojem će drugi članovi foruma vjerovati više nego meni) da se nađemo i da odemo tamo skupa.

Meni je ta metoda prodaje čudna,ali njegova je radnja i on to može. Ako netko kad mu je usput dođe i pita i kažu mu da nemaju,ja nisam kriv. Također,laik sam za britve i pojma nemam kaj on u stvari ima,kakvu kvalitetu. Inače,na glasu je kao dobar majstor,ali sam kaže da on sa britvama više ne radi,jer se stroja riješio jer nema posla a kamen ne priznaje,tako da ako i kupite ili samo želite srediti svoju britvu - javite se našem članu Kingu,ovaj čovjek to ne radi a britve koje prodaje nisu brijački spremne već samo tvornički naoštrene.

Oprostite na dužem postu,na upotrebi velikih slova ali nakon 2 tjedna zujanja po gradu,po netu po ta-la-la-la-la,ja kraće zaista nisam mogao opisati što sam našao;a i završio sam s noćnom smjenom prije 7 sati i mučim se da ovo natipkam,ali obećao sam nekim članovima da će ovo danas biti tu,stoga kraće moglo nije.

Napominjem da sam čovjeku rekao da kod nas ima više ljudi koji se time koriste nego što on misli,rekao sam mu i za ovaj forum,pitao bi li mu smetalo da to i napišem kako bi drugi saznali da on to ima rekao je da mu ne smeta (ne pitajte,ni ja nisam to još uspio zbrojiti sa prethodno napisanim) tako da možete reći da ste na forumu "Brijačnica" čuli za njega. Tko zna,možda čovjek ima nepojmljivo velik strah da će njegova roba u ruci neiskusnog čovjeka dovesti do smrtnog slučaja...

Ponavljam,voljan sam se naći sa nekim od Vas da odemo skupa tamo,kako radim samo noćne,pasalo bi mi ponedjeljkom,dogovor preko PM,ali.....taj mi plaća kavu. S mlijekom!
Mr. Relentless
DE

Re: Gdje kupiti potrepštine u HR

Post by Mr. Relentless » 01 Jul 2011, 15:09

Cijene britvi? Jesi ga to pitao?
King
Naučnik brijač

Post by King » 01 Jul 2011, 16:16

MaxMagnus wrote: Inače,na glasu je kao dobar majstor,ali sam kaže da on sa britvama više ne radi, jer se stroja riješio jer nema posla a kamen ne priznaje
:cekic: :cekic:
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 01 Jul 2011, 17:37

ne znam cemu lupanje po glavi, barem ce biti vise posla za 'nekoga' :D :mrgreen: :) :amen:
King
Naučnik brijač

Post by King » 01 Jul 2011, 18:08

mrandersonneo2001 wrote:ne znam cemu lupanje po glavi, barem ce biti vise posla za 'nekoga' :D :mrgreen: :) :amen:
U ovom slučaju "čekić" se nije odnosio na to da li će "netko" imati posla ili ne, već na to "...da čovjek ne priznaje kamen"...., a na čemu će to naoštriti britvu? pitam ja vas, majstore?????
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 01 Jul 2011, 18:09

Lupa se po glavi jer "dobar majstor"+"britve"≠"stroj" :wink:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 01 Jul 2011, 18:11

PS. Inače sam ja jednom upao tom čovjeku (ako je to onaj ključar pokraj onog dućana što prodaje ogledala ili tako nešto?) i čudio se ko pura dreku kad sam spomenuo ošreanje britvi i kupnju brusnog kamena.
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 01 Jul 2011, 22:18

necu nikoga braniti jer zbilja nemam pojma o cemu se tu radi, ali lijepo je znati da se u ZG mogu kupiti britve, a i kad covjek malo potrazi, vidi da je to posao koji je nasljeden, e sad napoleon ja zbilja ne znam tko je bio u radnji kad si ti banuo unutra ali, vidim da to vode tata i sin, a sin mi malo djeluje, a totalno nezainteresirano za britve (ne znam to je samo moj dojam) i vjerojatno se brije sa mach 103044 ili koji je vec zadnji :(
King
Naučnik brijač

Post by King » 01 Jul 2011, 22:28

mrandersonneo2001 wrote:necu nikoga braniti jer zbilja nemam pojma o cemu se tu radi, ali lijepo je znati da se u ZG mogu kupiti britve, a i kad covjek malo potrazi, vidi da je to posao koji je nasljeden, e sad napoleon ja zbilja ne znam tko je bio u radnji kad si ti banuo unutra ali, vidim da to vode tata i sin, a sin mi malo djeluje, a totalno nezainteresirano za britve (ne znam to je samo moj dojam) i vjerojatno se brije sa mach 103044 ili koji je vec zadnji :(
1. slažem se da je lijepo imati u ZG nekoga kod koga se mogu kupiti britve, ali isto tako znam da čovjek "puca" cijene kao da se radi o suhom zlatu (pogotovo što mu britve nisu "shave ready")

2. i dalje stojim pri onom svom "čekiću"...jer ukoliko je točno ono što je MayMagnus napisao (a, nema razloga da mu ne vjerujem) onda čovjek nema pojma o oštrenju britvi, jer onaj tko zna nikada ne bi izjavio da kamen ne priznaje.
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 01 Jul 2011, 22:33

1. slažem se da je lijepo imati u ZG nekoga kod koga se mogu kupiti britve, ali isto tako znam da čovjek "puca" cijene kao da se radi o suhom zlatu (pogotovo što mu britve nisu "shave ready")
osobno nemam pojma koje je to pucanje cijena, pa ako ti znas king, slobodno napisi... ja nisam bio tamo, a MaxMagnus nam nije napisao koliko je on platio 'svoju' :( ?? da se ljudi nebi bezveze vozili, trazili, trosili vrijeme...
MaxMagnus
BIC

Post by MaxMagnus » 01 Jul 2011, 23:20

Isprike svima cijene sam zaboravio navesti.
Kineski Lark mu je najjeftiniji,200 kn glanc novi,ali 4 banke star,namazan nekom zaštitnom mašću.
Što se maksimuma tiče,2 puta sam bio kod čovjeka,jučer je (valjda neinformiranosti radi) bubnuo za najskuplju britvu astronomsku cifru za koju danas kaže da nemre toliko dobiti a bolje da je ne napišem.
Znači,malo se informirao,sigurno će još,a od toga svi imamo koristi.

Što se rada tiče,vlasnik-tata je posao naslijedio od svog oca,i kaže da je britve "apcigao" na stroju. Ako mu nitko nije pokazao drukčije,naravno da ne zna.
Inače ima na zidu radnje članak iz novina s naslovom "Kupio kamen za 1000 eura" i vidiš fotku njega s kamenčugom od 40 kg najmanje!
Dakle za neke stvari priznaje kamen,hehehe!
A što se hvale tiče,te su pohvale išle u vezi noževa,jer kako i sam kaže,britve mu dugo nisu išle,i čovjek se morao prilagoditi tržištu.
No u oba navrata se vidjelo da majstor žali što britve ne idu,a posla ipak ima,tako da mislim da to nije zbog zarade nego samog rada. Možda opet počne...nadajmo se!
King
Naučnik brijač

Post by King » 01 Jul 2011, 23:46

MaxMagnus wrote: Što se rada tiče,vlasnik-tata je posao naslijedio od svog oca,i kaže da je britve "apcigao" na stroju. Ako mu nitko nije pokazao drukčije,naravno da ne zna.
:cekic: :cekic:
.....zaboljet će me glava od ovolikog "čekićanja".
Sve u svemu, možemo pretpostaviti da je čovjek majstor za noževe, ali o britvama očito nema pojma.
MaxMagnus
BIC

Post by MaxMagnus » 02 Jul 2011, 06:19

Opet,pošto sam ja laik u britvarskoj terminologiji,a do dolaska na forum za apciganje nisam ni čuo,moguće je i da sam se zabunio pa jedan njegov stručni izraz zamijenio drugim.
Moje isprike ako netko ustanovi da sam se zeznuo.
mrandersonneo2001
DE

Post by mrandersonneo2001 » 02 Jul 2011, 08:16

MaxMagnus dobro jutro, ali mene više brine još ovo oko cijene :? Naime naveo si da "Ilica 53" ima, nudi britve i od 200kn, ali što to znači da ima jednu britvu od 200 kn a sve druge idu u nebesa, ili?? velim bio si tamo, pa slobodno napiši i tu najveću cijenu britve koju je rekao? Ne znam zašto se ta cijena toliko skriva :? Dao se bi kladiti da 'netko ovdje' ima i neki skuplji primjerak u svojoj kolekciji...

Isto tako jel "Ilica 53" ima 2-3 britve ili ih ima, ono, podosta, MaxMagnus koliki je broj britvi u 'ponudi' po tvojoj procjeni, si ti možda već kupio sve ;) :lol: ...?
King
Naučnik brijač

Post by King » 02 Jul 2011, 10:06

MaxMagnus wrote:Opet,pošto sam ja laik u britvarskoj terminologiji,a do dolaska na forum za apciganje nisam ni čuo,moguće je i da sam se zabunio pa jedan njegov stručni izraz zamijenio drugim.
Moje isprike ako netko ustanovi da sam se zeznuo.
Zamijenio ili ne, pojmovi britva+stroj nikako ne idu zajedno, bar ne u ovoj priči u kojoj se radi samo o oštrenju britve koja nije oštećena u tolikoj mjeri da mora na stroj, a vjerujem da taj "čiča" nije nikada ni imao stroj na kojem bi mogao napraviti "regrind" britve.
Post Reply

Return to “F.A.Q.”