Long time lurker...

Napisite nekoliko rijeci o sebi...
olly
Student brijanja

Re: Long time lurker...

Post by olly » 15 Nov 2018, 20:48

morr wrote:
15 Nov 2018, 19:15
Ja nikada ne bih napisao tako nešto - da je preporuka za SE ili britvu loša; što zbog toga jer to subjektivno, što iz poštovanja prema korisnicima SE i britvi.
:fp

Poštovanje prema korisnicima brijača??

Pa čovjeće, debata se vrti oko alata za brijanje! Nisam uvrijedio ni tebe, niti bilo koga, tko ti je blizu.

Izvini, nisam znao, da imaš ti odnos sa alatom za brijanje razvijen na višem nivou. :dunno

Još jednom: veći izbor, povoljnija cijena i lakša dobavljivost NISU KRITERIJ ZA KUPNJU brijača. I ne svodi se to na DE, nego općenito na sve, makar to bile cipele.
sapat
Kamisori

Post by sapat » 15 Nov 2018, 22:14

Mislim da se ovaj neće vratiti na forum

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

morr
Kamisori

Post by morr » 15 Nov 2018, 22:29

olly wrote:
15 Nov 2018, 20:48
morr wrote:
15 Nov 2018, 19:15
Ja nikada ne bih napisao tako nešto - da je preporuka za SE ili britvu loša; što zbog toga jer to subjektivno, što iz poštovanja prema korisnicima SE i britvi.
:fp

Poštovanje prema korisnicima brijača??

Pa čovjeće, debata se vrti oko alata za brijanje! Nisam uvrijedio ni tebe, niti bilo koga, tko ti je blizu.

Izvini, nisam znao, da imaš ti odnos sa alatom za brijanje razvijen na višem nivou. :dunno

Još jednom: veći izbor, povoljnija cijena i lakša dobavljivost NISU KRITERIJ ZA KUPNJU brijača. I ne svodi se to na DE, nego općenito na sve, makar to bile cipele.
Mislio sam na poštovanje u smislu pristojnosti i opće kulture, naspram nazivati nešto lošim samo zato što meni ne odgovara.
I nemam odnos sa alatom za brijanje razvijen na višem nivou, čemu takve izjave?

Isprike autoru teme na offtopicu. Osim originalnog posta, ja samo odgovaram na "quotane" i "facepalmane" izjave :cekic:
zigi
Kamisori

Post by zigi » 15 Nov 2018, 22:31

sapat wrote:Mislim da se ovaj neće vratiti na forum Image

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Sto jest, jest.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Iron Mike
Početnik

Post by Iron Mike » 15 Nov 2018, 23:19

Ha ha ha!!!
I am back!
Necete me se rijesiti tako lako kako mislite. Dakle, ja sam pocetnik, neke pojmove znam, nesto ucim. Imam osjetljivu kozu koja se po licu ponekad ljusti i crveni oko nosa, seboreicni dermatitis rece dr olja.... Sto se tice novih ili polovnih, nista mi ne smetaju ni polovni ako su dobre kvalitete i ispravni. Cak iz osobnog iskustva imam osjecaj da su stvari koje su radjene prije 30 - 50 godina radjene da traju, cak da nadzive vlasnika.

Posto ne znam kakva mi tocno agresivnost brijanja pase zainteresirali su me podesivi brijaci. Tipa Gillette Slim ili nesto u tom stilu.
Brijem se svako 3-4 dana, brada mi je cvrsta, ako vam ovi podaci ista pomazu u svezi koji brijac mi najvise odgovara.
Kojim putem ici, sto se tice brijaca, sto mi predlazete da se uzme? Ja se najprije trebam nauciti brijati. Nemam nikakvih favorita, ove podesive sam samo po logici istaknuo jer bi mi mozda pomogli da se nadjem sto mi pase.

Vidim rasprava se vodi o SE i DE, samo jos mi nitko nije rekao ovo su razlozi zbog cega je SE bolji od DE ili obrnuto. Meni svejedno... Po struci sam prirodnjak i volim empirijske dokaze, osjecaji bez objasnjna i dokaza mi bas nemaju tezinu.

Britva je i dalje neki krajni cilj, ali ajmo se najprije nauciti brijati.

Hvala svima na angaziranosti i odgovorima.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 16 Nov 2018, 00:38

Procitaj malo postove po forumu u sekciji o brijacima, to te mozda usmjeri u skladu sa tvojim zeljama i potrebama. Nke lako dati preporuku konkretnog brijaca.

Sto se glave tice vidio sam neke brijace na youtubeu koji kazu da su cartridgi laksi za obrijat kuglu :)

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 16 Nov 2018, 07:42

S obzirom na parametre koje si naveo: osjetljiva koža, jaka brada, brijanje cca 2× tjedno ja bi ti sugerirao stvarno neki SE- prednosti i mane pojedinih brijača potraži na forumu, ili neki slant DE. Eventualno bi razmotrio i neki manje agresivan OC DE..
Vidim da spominjes "naučiti brijati", samo da ne budeš u zabludi sam čin brijanja DE i britvom nema veze jedan s drugim. Izrada pjene i privikavanje na wet shaving- to je zajedničko, ali kad dođe do izbora alata tu svake sličnosti prestaju

Poslano sa mog Mi MIX 2 koristeći Tapatalk

morr
Kamisori

Post by morr » 16 Nov 2018, 08:04

Adjustable nije loša ideja, neki vintage Gillette možda, a ima i onaj Qshave Futur klon, koji po meni i nije neki brijač, ali za cijenu od 30-50 kn ne možeš fulati. Imaš također Merkur Progress, Rockwell 6C/S, Parker Variant - sve dobre i prokušane opcije, pronjuškaj po forumu.

Za SE ima u oglasniku odlična ponuda, ATT SE1 za 500 kn. Nije malo, ali to je trećina cijene novog i super deal.
olly
Student brijanja

Post by olly » 16 Nov 2018, 08:16

@Tyson, ako se briješ na 3-4 dana, onda ti podesivi brijač ne treba. Taj bi ti trebao, ako bi se brijao jednom na 3-4 dana, jednom svaki dan, jednom na 14 dana, jednom na 8 i tako dalje. A ako se briješ rjedovito, onda su ti dlake uvijek jednako duge i ne treba ti podešavanje.

Ne trebaš ništa učiti oko brijanja. Uzmeš brijač, nasloniš ga top capom na lice, spuštaš dršku prema tlu, da uhvatiš pravi kut (kad oštrica zapne za dlake, taj ti je kut pravi) i dereš. I to je sve.

Ja sam počeo sa brijanjem u WTG smjeru, drugi prolaz sam uvijek pravio u ATG smjeru, tu i tamo u trećem sam prolazu popravio što je trebalo popraviti u XTG smjeru i brijanje je završilo. Sada prakticiram samo dva ATG smjera i ništa drugo, jer sam skužio, da su dlake poslije prvoga WTG prolaza samo načete i te dlake onda u drugom prolazu u ATG smjeru teže odrežeš, nego da ih odmah napadneš u prvom prolazu sa ATG.

Objašnjenja oko SE/DE imaš na forumu više nego dovoljno. Ali eto još jednom:

Artist Club lamice za SE brijače du šire (50mm) i deblje. Veća širina znači više obavljenog posla u jednom prolazu i s time manje posla sa brijanjem, zbog čega koža manje trpi.

Veća debljina je prijednost jer se lamica ne savija, ne odmiče i ne vibrira za vrijeme brijanja. Pogotovo je to važno kod debljih dlaka, koje tanka, gibljiva oštrica teško i nejednakomjerno reže.

Artist Club SE lamice su slične oštrici britve, prvenstveno su bile pravljene za shavette, ali su, srećom, našli način, da ih ubace u brijače i eto, uspjeli su kombinirati u jednom proizvodu britvu i brijač. Dobivaš kvalitetu brijanja britvom (brijanje je temeljitije i traje duže vrijeme), a uz to dobivaš i jednostavnost brijanja, koje pruža brijač.

Eto, to je to.
007
Student brijanja

Post by 007 » 16 Nov 2018, 10:35

Ako je kombinacija - osjetljiva koža i jaka brada, ja bi išao na SE i to ili injector ili AC. Ali bi kod AC bio pažljiv pri odabiru, jer su neki (barem meni) malčice agresivni. Injectori, tamo negdje od Schick Type G ili još bolje I pa na dalje, svi bi trebali raditi baš ono jako dobro.

Ovako je sve jako općenito. Probaj suziti izbor pa pitaj!
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Iron Mike
Početnik

Post by Iron Mike » 16 Nov 2018, 23:43

Evo mene opet, svaku vecer ko kronika dana u 10 na vecer....
Dakle, upoznat sam sa SE i sa DE brijacima. U kratko sto sam skuzio da SE bolje i temeljitije briju jer su njihove ostrice deblje i tvrdje pa nemaju mikrovibracija koje izazivaju sitne porezotine i nejednakosti u brijanju. Ali postji vise vrsta ostrica, skuplje su i ne pasu svi na sve kao DE. Mogu izdrzati 7 brijanja..
DE koriste iste zilete ali posto su tanji njihovo brijanje nije temeljito kao SE, ali su im zileti svugdje dostupni i jeftini...

Neku vecer sam otisao u Mullera i ostao neugodno iznenadjen ponudom svega. Imaju samo dva DE brijaca, pise samo Solingen, niti pisu ikakve specifikacije, tko je proizveo niti ista... Cetkica imaju ali isto tako nista ne pise. Tabac uopce nisam ni nasamo. U bipe sam nabasao samo na jednu jedinu Omega cetku.

Koliko je tesko nabaviti SE zilete i koliko mogu trajati DE zileti?
Kakva su iskustva sa brijacom The Single Edge by Supply u svezi skliskosti, nema nikakvih utora, hrapavih povrsina, polirana verzija bi mogla iskliziti ko jegulja iz ruke... A iznutra izgleda poput kvake od nekog starog FAP-a

Nadalje.. Danas popodne sam dobio cestitku od porezne oguljen sam do nivoa crkvenog misa, tako da mi je ovaj a vjerojatno i sljedeci mjesec na safe mode sto se tice love... Toliko da mi je i 200 kn prevelik trosak....

Bar mi nitko ne moze zabraniti uzivanju u otkrivanju novih znanja...
Hvala vam na iskrenoj pomoci...
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 17 Nov 2018, 00:08

Imaš Feather popular u oglasu za 54 kn, vjerujem da bi za još 50ak mogao nabaviti neku četku i kremu za brijanje, a zilete će ti svak rado pokloniti par komada. Eto, ako te baš jako vuče

Poslano sa mog Mi MIX 2 koristeći Tapatalk

morr
Kamisori

Post by morr » 17 Nov 2018, 08:40

Iron Mike wrote:
16 Nov 2018, 23:43
Evo mene opet, svaku vecer ko kronika dana u 10 na vecer....
Dakle, upoznat sam sa SE i sa DE brijacima. U kratko sto sam skuzio da SE bolje i temeljitije briju jer su njihove ostrice deblje i tvrdje pa nemaju mikrovibracija koje izazivaju sitne porezotine i nejednakosti u brijanju. Ali postji vise vrsta ostrica, skuplje su i ne pasu svi na sve kao DE. Mogu izdrzati 7 brijanja..
DE koriste iste zilete ali posto su tanji njihovo brijanje nije temeljito kao SE, ali su im zileti svugdje dostupni i jeftini...

Neku vecer sam otisao u Mullera i ostao neugodno iznenadjen ponudom svega. Imaju samo dva DE brijaca, pise samo Solingen, niti pisu ikakve specifikacije, tko je proizveo niti ista... Cetkica imaju ali isto tako nista ne pise. Tabac uopce nisam ni nasamo. U bipe sam nabasao samo na jednu jedinu Omega cetku.

Koliko je tesko nabaviti SE zilete i koliko mogu trajati DE zileti?
Kakva su iskustva sa brijacom The Single Edge by Supply u svezi skliskosti, nema nikakvih utora, hrapavih povrsina, polirana verzija bi mogla iskliziti ko jegulja iz ruke... A iznutra izgleda poput kvake od nekog starog FAP-a

Nadalje.. Danas popodne sam dobio cestitku od porezne oguljen sam do nivoa crkvenog misa, tako da mi je ovaj a vjerojatno i sljedeci mjesec na safe mode sto se tice love... Toliko da mi je i 200 kn prevelik trosak....

Bar mi nitko ne moze zabraniti uzivanju u otkrivanju novih znanja...
Hvala vam na iskrenoj pomoci...
Gle, stvarno najbolje da probaš i sam se uvjeriš. Npr. 7 brijanja, odakle taj podatak? S nekog instituta koji mjeri oštrice i izdaje bilten koliko koje koristiti :skrbo
To ti je dosta individualno i, kažem, najbolje da sam isprobaš ono što te zanima.

Jesi kojim slučajem u ZG? Ako da, javi se za kavu pa ti ponesem nešto opreme da isprobaš.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 17 Nov 2018, 13:31

Ako te zanima mogu ti i ja poslati Merkur 37C (slat DE) i Parker Variant (adjustable DE). Ako ti se koji svidi mozemo probat dogovorit cijenu, ako ne vratis i dobro.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Iron Mike
Početnik

Post by Iron Mike » 02 Dec 2018, 02:18

Ispricavam se svima na nejavljanje danima. Iako sam u nezgodnoj situaciji ne odustajem n+od niceg samo prolongiam planove za blisku buducnost. Posto se zelim izvuci sto prije radim i dodatne poslove, pa mi se zivot svodi na rad i spavanje, ponekad procitam neke stvari sa foruma.
Gvalasvima sto ste se ponudili od srca!

@morr o 7 brijanja sam procitao negdje na ovom forumu, e sad me ubij gdje i tko je napisao..
U glavnom i dalje uzivam u citanju i skupljanju novih znanja, i cak mi pase da se sve malo odulji. NNije bas fora sredit sve sad i odmah. Ima neka car u iscekivanju...
Post Reply

Return to “Predstavite se”