Pozdrav svima

Napisite nekoliko rijeci o sebi...
wareham
Shaveta

Pozdrav svima

Post by wareham » 25 May 2017, 10:21

Zovem se Damir i živim u Zagrebu. U zadnje vrijeme počeo sa se brijati sa DE žiletom. Posjedujem za sad starinski SWING aparat kao sa slike. Također posjedujem i dvije četkice za brijanje stare 30+ godina. Dali je to upotrebljivo (veća četkica nije skoro nikad upotrebljavana).

Image
Image
Image

evo ispravio :) google drive ne radi izgleda
pozdrav svima
Damir
Last edited by wareham on 25 May 2017, 10:50, edited 1 time in total.
mirko
Kamisori

Re: Pozdrav svima

Post by mirko » 25 May 2017, 10:29

Dobrodošao :thumbs:

Slike uploadaj na neki servis tipo image shack ili sl. ili pak upload preko tapatalk.
007
Student brijanja

Post by 007 » 25 May 2017, 11:01

Dobro nam došao!

Švedski Swing izgleda zanimljivo i čini mi se da bi se mogao koristiti sa običnim lamicama.

Četke izgledaju isto ok. Ako dlake ne ispadaju, čvor se ne vrti, nećeš imati problema!

Uživaj s nama! :thumbs:
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Majest
Britva

Post by Majest » 25 May 2017, 11:03

Dobro došao! Fora četkice i brijač :)
Sven
Britva

Post by Sven » 25 May 2017, 11:17

Pozdrav i dobro došao! :)
Slobodno napiši par riječi o Swingu, izgleda zanimljivo.

Četke izgledaju dobro očuvane. Probaj ih, ako si zadovoljan osjećajem na licu i kvalitetom pjene, znači da su dobre.
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 25 May 2017, 12:16

Dobrodošao. Četkice su svinjske i izgledaju kvalitetno

Sent from my iPhone using Tapatalk
wareham
Shaveta

Post by wareham » 25 May 2017, 12:53

Swing sam nasljedio od djeda, kupljeno cca oko 1930g. Vide se tragovi korištenja, odnosno sjaj je izgubljen u odnosu na ovog na slici. Dali bi bio osjetan napredak da kupim neki novi aparat. Kod nas sam našao u Mulleru aparat za cca 230Kn srebrni cijeli ne piše proizvođač i model međutim. Dali bi ova desna četka mogla biti jazavac (kupljena u Trst prije tridesetak godina). Kupio sam onu početnu u Mulleru za 25 Kn (svinjska dlaka) pa ću probati usporediti sve tri. Znam da je ovo forum za predstavljanje a imam sto pitanja. Kako izjeći da koža postane gumena kod brijanja, to jest aparat za brijanje zapinje za kožu , prstima kad se prođe po licu oni zapnu ne klize. To se dogodi i sa kremom Palmolive i sa sapunima tipa Palmira.

puno hvala na odgovorima
Majest
Britva

Post by Majest » 25 May 2017, 13:08

Ovo su obje svinjske četke, svaka bi se trebala razraditi jer kolko vidim nema ispucane vrhove i tek kad se to dogodi nakon jednog vremena ćeš vidjeti potencijal tih četki, također i ove iz Mullera. Za zapinjanje mislim da može biti više razloga:

1) Loša pjena pa brijač ne klizi kako bi trebao, iako se to pod prstima čini sklisko
2) Tupa lamica koja zapinje za dlake i ne reže kak spada - koje koristiš?
3) Kut brijanja
wareham
Shaveta

Post by wareham » 25 May 2017, 13:18

Majest wrote:Ovo su obje svinjske četke, svaka bi se trebala razraditi jer kolko vidim nema ispucane vrhove i tek kad se to dogodi nakon jednog vremena ćeš vidjeti potencijal tih četki, također i ove iz Mullera. Za zapinjanje mislim da može biti više razloga:

1) Loša pjena pa brijač ne klizi kako bi trebao, iako se to pod prstima čini sklisko
2) Tupa lamica koja zapinje za dlake i ne reže kak spada - koje koristiš?
3) Kut brijanja
brijač ne klizi bez obzira na žilet,(čak i na gornjem dijelu obrazu gdje nema dlake), probao sam sa Philips S9031 wet shaving i on isto zapne za lice. Znači i prstom kada potegneš po licu on zapne ne klizi. U početku brijanja lice bude glatko brijač normalno klizi onda ubrzo postane "neglatko, gumeno" :)

pozdrav
Damir
morr
Kamisori

Post by morr » 25 May 2017, 14:43

wareham wrote:Swing sam nasljedio od djeda, kupljeno cca oko 1930g. Vide se tragovi korištenja, odnosno sjaj je izgubljen u odnosu na ovog na slici. Dali bi bio osjetan napredak da kupim neki novi aparat. Kod nas sam našao u Mulleru aparat za cca 230Kn srebrni cijeli ne piše proizvođač i model međutim. Dali bi ova desna četka mogla biti jazavac (kupljena u Trst prije tridesetak godina). Kupio sam onu početnu u Mulleru za 25 Kn (svinjska dlaka) pa ću probati usporediti sve tri. Znam da je ovo forum za predstavljanje a imam sto pitanja. Kako izjeći da koža postane gumena kod brijanja, to jest aparat za brijanje zapinje za kožu , prstima kad se prođe po licu oni zapnu ne klize. To se dogodi i sa kremom Palmolive i sa sapunima tipa Palmira.

puno hvala na odgovorima
Dobrodošao! 8)

Mislim da je to svinjska dlaka pobojana da liči na jazavca. Brijač iz Mullera je vjerovatno prebrandirani Muhle/EJ 89, ok je, ali može se naći na netu jeftinije. Četkice u Mulleru isto preskupe, osim možda jazavaca za 60 kn koji opet IMO ne vrijede te pare.
mirko
Kamisori

Post by mirko » 25 May 2017, 14:50

meni ti to smrdi da ti pjeni fali vode pa ti mozda pjena presusi na licu pa ti zapinje.

jel radiš face leather il ?
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 25 May 2017, 15:09

Investiraj u Tabac sapun, s njim ćeš najlakše dobiti klizavu pjenu. Možeš koristiti i neki preshave (ulje ili kremu) da popravis klizavost..

Sent from my iPhone using Tapatalk
wareham
Shaveta

Post by wareham » 25 May 2017, 17:43

Da, koristim face leather. Jeli bolje sa zdjelicom u mom slučaju možda. Kupit ću Tabac sapun da vidim kakva je pjena sa njime. Osim ovog brijača iz Mullera jeli ima kod nas za kupiti još koji te klase ili bolji?

pozdrav Damir
mirko
Kamisori

Post by mirko » 25 May 2017, 18:31

wareham wrote:Da, koristim face leather. Jeli bolje sa zdjelicom u mom slučaju možda. Kupit ću Tabac sapun da vidim kakva je pjena sa njime. Osim ovog brijača iz Mullera jeli ima kod nas za kupiti još koji te klase ili bolji?

pozdrav Damir
Stvar je navike ja donekle razradim pjenu u bowl-u te onda zavrsim na licu :)

Daj si malo vremena prilikom izrade pjene ako koristiš ove svinjske četke one znaju bit dosta žedne vode i sapuna probaj par puta samo u ruci napravit pjenu dok ne uhvatiš pravi omjer poslje sve bude lakše.
wareham
Shaveta

Post by wareham » 25 May 2017, 20:04

Evo kupio sam TABAC shaving soap + bowl, te onaj brijač iz Mullera na bazi R89 glave.
Image
sutra probam kombinaciju. Koje kvalitetne žilete iz naših dučana uz ovaj brijač savjetujete? Koliko vidim po rezenzijama ovdje već nakon drugog brijanja bi trebalo zamjeniti žilet.

pozz
D.
Last edited by wareham on 25 May 2017, 20:43, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Predstavite se”