Pozdrav iz Zagreba

Napisite nekoliko rijeci o sebi...
Tomislav
Početnik

Pozdrav iz Zagreba

Post by Tomislav » 03 Nov 2017, 16:21

Lijepi pozdrav,
Zovem se Tomislav,imam 23 godine zivim u Zagrebu.
Student sam scita Fitness te aktivno se bavim fitnessom 7-8 godina.
Nikad se nisam brijao sa britvom,trenutno koristim shitove kao sto ste i vi ostali neko vrijeme :D.. ,odlucio sam da cu si kupiti neku britvu,ne znam nista o tome zato sam se i registrirao na ovaj forum,sigurno cu si naci neke odgovore i neku pomoc :=)
Razlog zbog kojeg moram kupiti britvu je taj sto imam seboroicni dermatitis i jako mi je nezgodno hodati s crvenilom na licu,uzrokovanim naravno stres itd..,ali ove obicne britvice mi jos vise pogorsavaju situaciju jer mi je koza jako osjetljiva ,a britvice jako kvalitetne pa mroam 100 puta proci na jednom mjestu sto meni stvara veliki problem....
Ne znam vise sto da kazem o sebi,to je to za pocetak da se malo upoznamo :cng :cng
zigi
Kamisori

Re: Pozdrav iz Zagreba

Post by zigi » 03 Nov 2017, 16:51

Pozdrav i dobro nam dosao.
Ako si izabrao britvu super, i sam sa brijem istom, no mislim da si izabrao tezi put i to samo zbog dermatitisa. Britva trazi prakse i vremena ucenja a dok ne "uhvatis ruku" mogao bi se dobro guliti.
U svakom slucaju samo naprijed i uzivaj

Sent from my whatever, using TABAC
007
Student brijanja

Post by 007 » 03 Nov 2017, 17:14

Dobro nam došao!

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 03 Nov 2017, 17:19

Dobro nam došao!
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 03 Nov 2017, 17:21

Dobro dosao!
Mislim da sam vidio par puta na forumu kolege da spominju seboreicni dermatitis tako da se nadam da ces pronaci dosta savjeta kako tretirati kozu.

I meni je britva mozda tezi put od DE/SE brijaca, ali ako je to tvoj izbor samo naprijed.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
mirko
Kamisori

Post by mirko » 04 Nov 2017, 11:02

Dobrodošao :cheers2

Kao što su več kolege rekle britva je teži put al eto ako si odlučio tako samo hrabro :thumbs: mada vjerujem da neki od SE i DE brijača imaju prednost nad problematičnom kožom.
morr
Kamisori

Post by morr » 04 Nov 2017, 11:07

Pozdrav, dobrodošao!
sapat
Kamisori

Post by sapat » 04 Nov 2017, 11:26

Pozdrav, dobrodošao, zbog sličnih razloga sam počeo i ja sa britvom. Osim britve preporučio bih ti SE brijač sa feather pro guard žiletima. S njima se možeš brijati zatvorenih očiju. Ne zasjecaju aknice, bubuljice ...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
wareham
Shaveta

Post by wareham » 04 Nov 2017, 11:53

Pozdrav još jednom kolegi iz Zagreba!
tux-scooby
DE

Post by tux-scooby » 04 Nov 2017, 12:50

Pozdrav i dobrodosao :)
Tomislav
Početnik

Post by Tomislav » 05 Nov 2017, 12:08

Hvala svima na odgovorima i savjetima :)
Nisam jos odlucio koju britvu cu kupiti/naruciti,cuo sam se sa dmblade sa foruma koji radi britve i pomaze mi u svemu ;)
Uzeo bi neku do 150 eur ,htio bi cuti vase prijedloge dal da je kupim negdje/netko napravi ..itd
I zamolio bih nekog da mi objasni skracenice DE/SE itd..i malo o britvama razlike celik kvaliteta i tako te stvari...
hvala :cheerlead
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 05 Nov 2017, 13:24

Naruči od Davora ili kupi nešto od Revisor/Dovo/Ralf Aust ako hoćeš novo ili malo pročačkaj po Ebayu za proc jeftinije. Čelik bilo koji ako je Solingen britva, nema lošeg čelika od tamo.
DE- double edge
SE- single edge
Radi se o brijačima koji primaju različite tipove zileta (lamica)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 05 Nov 2017, 14:47

Domsy
DE

Post by Domsy » 05 Nov 2017, 14:50

Dobrodošao :) - prvo što moram reći je da mrzim bilo koga odgovarati od nečega, pogotovo kada je u pitanju nešto super kao što je britva, ali
britva i brijanje britvom je dobro i ugodno onoliko koliko je dobar onaj koji je oštri, održava, i naravno tehnika onog koji se brije s njom, ona ne
oprašta olak pristup kao ova današnja s....
Britva može pružiti savršenstvo u brijanju pod uvjetom da je ispunjeno gore već sve navedeno.
Napisao si da imaš problem s kožom, a nagli prijelaz sa modernih gluposti na britvu bi mogao biti šok za kožu čak ako zanemarimo porezotine.
Vidim da nisi dobro upoznat sa klasičnim brijanjem, zato se nadam da svoju odluku ne donosiš na temelju neke prolazne faze pa da ti poslije bude žao
što si se upuštao u classic shaving sa britvom.
Dobro pročitaj teme sa foruma jer je više manje sve rečeno o nekim temeljnim stvarima i ne donosi ishitrenu odluku, a moja preporuka je da ti je
najsigurnije riješenje i najbezbolniji prijelaz uzeti recimo Schick injector, a poslije nekog vremena i iskustva sa klasičnim brijačima zašto ne i
britva :)
Nadam se da te moj post neće uplašiti ili učiniti nesigurnim već potaknuti na još malo promišljanja i vaganja opcija.
marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 05 Nov 2017, 15:33

Moja preporuka je za početak shavetta ako bas stremis britvama ili neki efikasniji DE tipa Merkur 37C. Lamica Astra SP ili Personna Platinum Chrome, može za početak i Gillette iz Konzuma. Obavezno dobra priprema lica, bogata pjena (Tabac) i deri. Brijanje svaki treći dan je idealna mjera za dermatitis, znam iz iskustva

Sent from my iPhone using Tapatalk
Post Reply

Return to “Predstavite se”