GospodAn sapuni

morr
Kamisori

GospodAn sapuni

Postby morr » 12 Oct 2017, 20:23

Mislio sam otvoriti temu na kojoj bi pisali o sapunima gđe. Lejle za koje je organizirana grupna kupovina. Prvo bih zahvalio kolegi Pimpleu koji je sve ovo organizirao, ja sam bio zadužen samo za logistiku. Neki s foruma su sapune već dobili, ostalima su na putu pa mislim da bi se moglo skupiti par dojmova. Sapun definitivno ima potencijala i treba podržati domaću proizvodnju.

Sapun sam koristio dva puta tako da ću podijeliti samo prve impresije. Sapun je srednje tvrdoće, mekan, ali nije kao talijanski crop, nešto mekši od Haslingera. Sličnost s Haslingerom je lakoća punjenja sapuna i vrlo brzo se na četki dobiva solidna količina. Za izradu iste će vam trebati poprilično vode; sapun je vrlo žedan što je subjektivno dobar znak jer je teško pretjerati s vodom, a i neki od meni najboljih sapuna (P&B i B&M) su također vrlo žedni. Znači pjenu treba dobro razraditi i na trenutak zaboraviti na Tabac ili Cellu koji čovjeka lako razmaze lakoćom izrade.

Miris je srednje jačine, iako nisam neki ljubitelj Patchoulija, ovaj mi je odgovarao. Nažalost, miris vrlo brzo nestaje i već nakon prvog nanošenja nema ga ni u tragovima.

Što se tiče performansi, objektivno, ovo je miljama daleko od nekih drugih domaćih pokušaja izrade sapuna za brijanje jer, začudo, ovaj stvarno napravi pjenu. Pjena je gusta i postojana; ne suši se na četki. Prvo brijanje sam odradio s Rockwellom na 5 i, na prvu, činilo mi se da nedostaje klizavosti. Drugi prolaz je bio nešto bolji, no dodao sam još malo vode. Zaštita je solidna, no ne bih preporučio s agresivnijim brijačim, Rockwell na 5 je granica. Rezidualna klizavost je po meni manjkava; ima je, može se raditi buffing, ali oprezno. Post shave također, ima ga, ali kao da nema. Ukratko, sve to djeluje poprilično suho.

Drugo brijanje je s Muhle Rocca za koji bih rekao da je još agresivniji od Rockwella na 5. Zapažanja kod prvog brijanja su 100% potvrđena, a ovaj put sam dodao još više vode. Nakon trećeg prolaza sam, radi usporedbe, odlučio napraviti novu pjenu i posegnuo za uzorkom Saponificio Varesino koji mi je nesebično ustupio Davor25. Wow, definitivno su potvrđena moja zapažanja, SV je barem duplo klizaviji od GospodAna! Ovo i nije neka velika kritika, jer SV je vrhunski sapun s popriličnim stažom iza sebe.

Zaključak bi bio da GospodAn definitivno odradi svoj posao i solidan je performer. U usporedbi s nekim ostalim sapunima, svakako ima svoje mjesto i mnoge nadilazi. Najveća zamjerka je što za ovaj sapun ne mogu reći da igdje briljira. S druge strane, ne mogu ni reći nešto jako loše o sapunu. Sve je to tu negdje, solidno, ali pomalo dosadno. Ok, na klizavosti bi definitivno trebalo poraditi, a onda i na intenzitetu mirisa. Svakako ima mjesta za poboljšanje, no pošto je ovo prva iteracija sapuna za brijanje, mislim da je rezultat svakako impresivan.

Inače, gđa. Lejla je u razgovoru izrazila velik interes za ovaj naš hobi i već razmišlja o dodavanju lanolina, novim mirisima i još par stvari. Sve sugestije su dobrodošle i ja se pravo veselim verziji 2.0.
Last edited by morr on 12 Oct 2017, 20:49, edited 2 times in total.

nemesis
DE

Re: GospodAn sapuni

Postby nemesis » 12 Oct 2017, 20:41

I ja sam jučer ga isprobao. I mogu potvrditi sve što je kolega Morr naveo. Fakat treba dosta vode, već sam pomislio koji vrag, zašto se neće pjenit :mrgreen:

Potencijala ima definitivno i ja jedva čekam Vol 2 :)

TomBar
Shaveta

Postby TomBar » 12 Oct 2017, 21:02

Dosad najbolje od nasih domacih sapuna...s odmakom da nisam probao sapun kolege cybershavera.
Vjerujem da cemo uspjeti gdji Lejli prenijeti iskustva i nasa razmisljanja te ce ona naci nacina poboljsati sapun.

Poslano Tapatalkom

pimple8
Britva

Postby pimple8 » 13 Oct 2017, 23:33

Hvala tebi morr sto si pokupio i poslao sapune.
Moj primjerak je stigao i vec je palo prvo brijanje.
Svidja mi se dizajn na kutijici. Jednostavno, ali lijepo.

Sto se samog sapuna tice ne mogu jos formirati konacno misljenje, ali ovako na prvu mogu reci mi se miris osjeti solidno. Cak i nakon brijanja osjetim pačuli na licu. Kao da sam se obrijao Biobaza aftershaveom. Iako mi je miris ok, pomalo je jednolican i dosadan. Razmazio sam se malo s drugim sapunima pa mi je ovaj bazicni nekako manjkav.

Kako sam vec procitao ovaj post prije koristenja znao sam da treba vise vode.
Sapun se jako brzo napuni na cetku i jednostavno se napravi odlicna pjena.
Nije mi djelovalo kao da fali klizavosti niti sam primjetio neki posebno los post shave. Pripazit cu na to prilikom sljedecih brijanja pa cu moci sloziti bolji review.

Odmah sam prebacio dobar dio za u Posvudusu pa ce ga i drugi clanovi foruma koji nisu uzeli moci probati.

Image

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

TomBar
Shaveta

Postby TomBar » 14 Oct 2017, 09:26

Obzirom da sam se uspio ogrebati za uzorak sapuna, kako mi je receno pachuli/sandal/cedar mirisne kompozicije, mogu reci da mi je mirisom daleko bolji od samog pachulija. Nekako "gospodski" mi mirisi :)

Poslano Tapatalkom

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 14 Oct 2017, 10:06

TomBar wrote:Obzirom da sam se uspio ogrebati za uzorak sapuna, kako mi je receno pachuli/sandal/cedar mirisne kompozicije, mogu reci da mi je mirisom daleko bolji od samog pachulija. Nekako "gospodski" mi mirisi :)

Ovo mi liči na finu "brit" olfaktornu kompoziciju (oni vole te kolonijalne note) - vjerujem da miriši dobro :thumbs:

Likvor
Shaveta

Postby Likvor » 16 Oct 2017, 18:39

Evo i ja danas pokupio svoj primjerak i ovim putem se odmah ispricavam na kratkoći susreta :(
I naravno odmah ga prebacio u adekvatnu posudu. Ovaj sapun stane u HJM posudu kao saliven.
Nakon divljenja samom sebi na osnovnoj motoričkoj operaciji utiskivanja sapuna u idealnu kutiju i prebacivanja naljepnice na istu, disciplinom dječarca u trgovini bonbona pristupio sam izradi sapuna na...dlanu.
Kako sada imam dosta velik izbor četki s kojim nisam skroz zadovoljan(ja sam izgleda četkomanijak i dlaka u plastici/drvu/metalu nikad dosta. Gospođa zbog toga sumnja da sam latentni...nije bitno) ugrabio sam svoj benchmark za dobru četku.
Razorock Big Bruce 26mm sintetika.
(da budem baš iskren, nije to moj benchmark za dobru četku već je ne moram namakati prije :))

Nakon još jednog divljenja kako lijepo stane u kutijicu ovlaš sam ovlažio već ovlaženu četku(ovo sam namjerno ovako napisao jer zvuči dosta erotski) i krenuo u punjenje. Lijepo se puni ali od mirisa samo "mir". Dosta slabo. Moja preporuka bi bila dupla doza mirisa ili čak x3.
Miris se treba osjetiti.
Krema je fina i zapravo jako dobra, nije da napravi eksploziju već je decentna i prilično gusta.
Meni je relativno lagano napraviti pjenu s ovim sapunom, ali to možda ima i veze do veličine četke.
Na prvu mi se čini da je sasvim ok što se tiče klizavosti ali za to ipak treba zamjeniti dlan licem.
Ne čini mi se da isušuje kožu, ali ne ostavlja ni osobito vlažnu kožu. Kao nekakav status quo. Nit vrit nit mimo.

Uglavnom, moji prijedlog na prvu je podebljati malo miris. Za klizavost i after feeling ću kada se obrijem.

I kako je miris slab, sinula mi je ideja da bih mogao nakapati par kapi eteričnog ulja u sapun, npr lagano ga naribati i onda ispremješati s uljem.
Ali to nakon testiranja.

Agent prevarator
Shaveta

Postby Agent prevarator » 17 Oct 2017, 09:47

Jučer navečer stigla pošiljka, jutros palo prvo brijanje.
Sapun je korektno odradio posao. Nije nešto što će, barem meni, zbacit Tabac s trona, ali definitivno valja.
Pjena je dobra i nije ju bio problem napravit.
Nije da sam pao na guzicu, ali vrlo sam zadovoljan.

zigi
Kamisori

Postby zigi » 17 Oct 2017, 18:57

Ok sapun, kao sto je vec receno, nista spektakularno.
S moje tocke gledista najveci plus je sto je iz domace proizvodnje. Prostora za upgrade ima na sve strane (zastita, post feeling, miris), da ima potencijala, ima. Nadam se da ce si doticna gda. dati truda oko nove formulacije.
Za sada, sto se tice ovog batcha, dajem mu prostora jos 2-3 brijanja i ako impresije ostanu iste netko od frendova ce dobiti poklon.
U cijeloj prici nisam nezadovoljan nego samo mozda malo razmazen, iako sam u odnosu na neke clanove foruma tek samo zagrebao povrsinu software-a

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Return to “Sapuni za brijanje”