L'Occitane Cade (nova formulacija)

marn
mr. sc. brijanja

Re: L'Occitane Cade (nova formulacija)

Post by marn » 06 Oct 2018, 09:32

Nema veze s Tabacom, kažem onako en general- mislim da se za 70 kn može napraviti dobar artisan I zaraditi osim ako je u cijeni i neka fensi posuda. To je po nekom mom sustavu vrijednosti fer cijena. OK, ako baš ima egzotiku od sastojaka do 100 kn.
Imao sam kozmetologiju na faxu, svašta se radilo i kuhalo tamo, od krema raznih namjena, šampona, čak i paste za zube (ne sjećam se sapuna, ali moguće da smo i to radili) nije to neka znanstvena fantastika, naročito u doba interneta.. eterično ulje ide par kapi, ostalo je baza koja se kuha na veliko.

Zapravo je i Tabac preskup!

Poslano sa mog Mi MIX 2 koristeći Tapatalk

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 06 Oct 2018, 11:46

Pa istina, za nesto obicno sigurno nije komplicirano i skupo, npr eto Gospodan ili Vreto sapuni nisu skupi. Po meni ni Stirling nije skup, s postarinom nas izadje nesto vise ali to je drugi par postola. Zapravo, mozda i amerima ostali artisani nisu skupi, ovisi o standardu i samom tecaju kune itd itd

Zaboravio sam prije dodat i troskove odobravanja i inspekcija od strane nekih tijela koju su zaduzena za tako sto, vjerojatno i to kosta, zato americkih artisana nema puno u europi....

A svi mi imamo vlastiti sustav vrijednosti, onom kome je Arko super sve drugo je skupo, isto kao sto je meni Wolfman ili slicni brijači....

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 06 Oct 2018, 12:30

Malo sam se educirao na stranim forumima i ima različitih iskustava. Jedan tip kaže da je na izradu vlastitih sapuna potrošio para kao da je kupio artisana za cijeli život.. neki drugi tvrde da su njihovi troškovi bili cca 1/3 cijene prosječnog artisana, pretpostavljam bez tih dodatnih troškova inspekcija i sl. i ne računajući cijenu rada..

Poslano sa mog Mi MIX 2 koristeći Tapatalk

Domsy
DE

Post by Domsy » 02 Nov 2018, 19:11

Možda bi mi bilo najpametnije da ništa ne govorim ali moram biti pošten i demantirati samog sebe.
Evo sinoć sam se ponovo nakon dužeg vremena obrijao Cadeom i to samo zato što sam mislio navečer odraditi samo jedan lagani WTG, a za to
mi nije potrebna neka super pjena, i pomalo ohrabren Prasketovim komentarom u jednom SOTD-u gdje se super obrijao ovim sapunom i to
sa atavizmom...
Unatoč ovog puta nikakvim očekivanjima ovo je bilo jedno od najboljih brijanja, tako da sam svejedno odradio i standardni ATG, pjena je ovog
puta bila kao da se radilo o nekom sasvim drugom sapunu, nije mi jasno u čemu je stvar...
Četkica je bila Semogue 1305, nemogu se sjetit koje sam prije koristio, još je jedina razlika bila što sam četku stvarno jako dugo punio - tko zna koliko krugova, ali pjena je ispala vrhunska i Bože me sačuvaj što ovo govorim mogla se mjeriti sa onom od Tabaca.
Pokušat ću u budućnosti mišljenje iznositi tek nakon što se dobro upoznam sa nekim proizvodom...
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 02 Nov 2018, 20:59

Svidja mi se tvoj zakljucak na kraju posta, iako se ne slazem da je pjena kao u tabaca :)

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”