Kazoom shaving soap

kraljic78
BIC

Kazoom shaving soap

Post by kraljic78 » 31 Oct 2012, 06:41

Kazoom shaving soap - made by kraljic78

Prirodni ručno rađeni sapun sa propolisom / eteričnim uljem lavandina.
Sapun rađen isključivo od biljnih ulja , sa prirodnim dodacima ,bez umjetnih boja i mirisa , hladnim postupkom , double milled.
Nije testiran na životinjama / osim na meni i frendu :mrgreen:

Sastav : maslinovo ulje , palmino ulje , sojino ulje , ricinusovo ulje, eterično ulje lavandina , lauroat , kaolin (kaolin powder/kaolin prah) ,propolis,destilirana voda , kaustična soda
Dozrijevao 3.5 tjedana

Sapun je namijenjen osjetljivoj i normalnoj koži .

Pošto nisam mogao duže čekati da isprobam evo kratke dojmove

Pošto je mekani sapun nakon utiskivanja u posudicu ostavio sam ga 1 dan da malo se strukturira.
Kao i sve sapune malo ga poškropio vodom da dodatno upije potrebnu vlagu te krenuo sa izradom pjene.
Pjenu sam radio izravno na licu četkom .
Pjena koja se napravi je vrlo solidna pošto vjerujem da bi bila i bolja i izdašnija da imam neku bolju četku / iskustva ...
Sama pjena i sapun mirišu na propolis te se osjeća i fini miris prirodnog lavandina.
Ovaj miris lavande je totalno drugačiji od sintetičkih mirisa lavande na koje sam naišao u kremama i ostaloj kozmetici.
Ali ono što me je vrlo iznenadilo od te pjene koja se napravila klizavost je bila vrlo dobra prema odličnoj , uz to da nakon ispiranja koje je bilo vrlo lagano (nije masno ) koža nije bila isušena , nego je bila vrlo meka i hidratizirana.

Ugodno brijanje

Nekoliko slika sa testa :
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
DE
Slice
mr. sc. brijanja

Re: Kazoom shaving soap

Post by Slice » 31 Oct 2012, 10:20

Prije svega, čestitam na finalnom proizvodu i drago mi je da sapun nije testiran na životinjama i da--ukoliko je sastav valjano naveden--zadovoljava, ugrubo, vegetarijanske standarde. No, imam i nekoliko konkretnih pitanja:

1. Zašto je u sastavu kaustična soda?
2. Kolika je masa sapuna?
3. Pošto si naveo kako je sapun u slobodnoj prodaji, kolika je cijena sapuna?
kraljic78
BIC

Post by kraljic78 » 31 Oct 2012, 11:33

Pozdrav

Kaustična soda reagira sa uljima ili mastima te nastaje proces saponifikacije tj. sapun.
Od uvijek se za izradu sapuna koristi kaustična soda , samo se je proces dobivanja iste mijenjao.
U kontroliranim uvjetima se dobije čista , a nekad se je propuštala kišnica kroz pepeo , kojoj je varirala čistoća , te je proces saponifikacije bio nestabilan tj. varijabilan.

Masa sapuna je 90 gr / +- 4%
DE
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 31 Oct 2012, 11:47

Pošto vjerujem da si upućen u izradu sapuna, zanima me koji je naziv za kaustičnu sodu u sastavu ostalih sapuna? Naime, pročitao sam da je riječ o natrijevom hidroksidu, ali ne znam na koji se način navodi u sastavu i prvi put vidim da je u sastavu nekog sapuna sastojak naziva 'kaustična soda'. Nadam se da razumiješ moje pitanje.

Što se tiče specifikacija sapuna, mislim da si pretjerao s cijenom jer je primjerice sapun koji je na forumu predstavio Kukuzovac (viewtopic.php?f=49&t=1476) povoljniji, a takav je sapun samo jedan u nizu onih koji izrađuju fizičke osobe, odnosno iza kojeg ne stoji određena kompanija. Ne bih htio uspoređivati s nekim drugim sapunima--jer to prema karakteristikama i specifikacijama nije toliko relevantno--no za 50-ak je kuna moguće kupiti Tabac koji je trostruko mljeven i sapun dokazanih performansi. Zainteresiran sam za kupnju tvog sapuna, ali me zanimaju i razlozi koji opravdavaju takvu investiciju. Nadam se da ćeš i njih moći predstaviti kao što si predstavio ovaj gotovi proizvod.
kraljic78
BIC

Post by kraljic78 » 31 Oct 2012, 12:15

Natrij hidroksid , kaustična soda , naoh ... ne navode sastojak sam po sebi nego recimo kod reakcije kaustične sode i maslinovog ulja napišu u sastav Sodium Olivate , kaustične sode i suncokretovog ulja Sodium Sunflowerate .

Pa recimo svi su sastojci prirodni od surfakanata ( pjenila ) , eteričnih ulja , propolisa ....

Uvjeren sam da nisam pretjerao sa cijenom , kupi negdje drugdje sapun sa domaćim propolisom, domačim eteričnim uljem od Lavandina , kaolin prahom(najfinijim na tržištu) , biljnim lauroatom ... ako ti je preskupo.
DE
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 31 Oct 2012, 12:26

Hvala na objašnjenju. Unatoč tome, smatram kako cijena nije baš prihvatljiva s obzirom na ponudu renomiranih proizvođača, čiji se sapuni mogu kupiti i na našem tržištu. Pri čemu dodajem da je riječ o trostruko mljevenim sapunima koji traju jako dugo.
kraljic78
BIC

Post by kraljic78 » 31 Oct 2012, 12:32

Eto vidiš , svaka roba ima svog kupca

Ugodno brijanje

A za ugodno brijanje bez iritacije Kazoom sapun
DE
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 31 Oct 2012, 12:34

Unatoč onome što sam naveo, želim ti uspješnu prodaju i još ti jednom čestitam na izrađenom sapunu! :thumbs:
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 31 Oct 2012, 13:53

Ja ću bit više nego sretan, ako mognem kupit jedan sapun dragi Gospodine kraljic78 :D

Pošalji mi PM pa se čujemo u ponedjeljak (ili prije).
Kukuzovac
Shaveta

Post by Kukuzovac » 31 Oct 2012, 15:54

kraljic78 wrote: Cijena za komad je 40kn
je li to cijena s ili bez dostave?
Shave like you mean it!
kraljic78
BIC

Post by kraljic78 » 31 Oct 2012, 19:35

Sa dostavom RH
DE
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 31 Oct 2012, 21:18

Slice wrote:Unatoč tome, smatram kako cijena nije baš prihvatljiva s obzirom na ponudu renomiranih proizvođača, čiji se sapuni mogu kupiti i na našem tržištu. Pri čemu dodajem da je riječ o trostruko mljevenim sapunima koji traju jako dugo.
Ovo je čovjekov prvi sapun!
Iza njega stoji, pretpostavljam, podosta eksperimentiranja i potrošenih sredstava. Ovo je ručni rad - PRVI RUČNI RAD.
Renomirani proizvođaći - o čemu se priča? - oni rade na tone sapuna, sa jeftinom radnom snagom i imaju povoljnije cijene - ovo čovjek radi doma - sam...
Trostruko mljeveni sapuni renomiranih proizvođaća - upravo to - iza njih stoji cijela industrija - iza kolege ne stoji ništa.
Dao si je truda, dao si je volje, dao si je vjere (barem bi ti to trebao razumjeti, a ne kritizirati), dao si je sredstava, dao si je viziju, dao si je cilj. I postigao ga je.
I izašao je ispred nas - ispred onih za koje misli kako ga mogu razumjeti...
I cijena je 40 kuna...
U čemu je problem, ne razumijem. Uistinu ne razumijem.
Bez ljutnje, ovako ćemo Marko - pogriješio si. Tua culpa! Nije preskupo, promatrao si pomalo uskogrudno, pomalo možda previše kritički (možda znaš neke stvari koje mi ostali ne znamo - ako znaš, podijeli...).
Kritika, prijateljska na tvoj račun - možeš li to podnijeti?
Još jedna stvar - ovo je prvi i zadnji post koji ću staviti na ovu temu - bez obzira na tvoj odgovor.
Bez ljutnje, cijenim i poštujem tvoje stavove, respektiram tvoje nastupe i tvoj modus operandi na ovome forumu, ali ovdje si, po mojem mišljenju, malo otišao na krivu stranu.
Da, i još jedna stvar - Marko, da mi nije stalo do tvojeg mišljenja - smatraš li kako bi ovo sve napisao :wink:
PAX!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 31 Oct 2012, 22:14

Živio brate! :D
Nedavno je naš relativno novi član Kukuzovac predstavio sapun ManInTheMoonHerbs za kojeg smatram kako je prema specifikacijama usporediv s ovdje predstavljenim sapunom Kazoom. Ne ću ovdje ponavljati informativnu i kvalitetnu prezentaciju koja je već predstavljena o sapunu ManInTheMoonHerbs, a na čije sam odredište već uputio unutar ove teme u jednom od postova. Naime, riječ je o sapunu koji također radi fizička osoba s mnogo pažnje i sve u stilu u kojem si sam naveo--dakle, s mnogo entuzijazma, volje i ljubavi prema tome što radi. No, cijena sapuna te gospođe je oko 25 kuna kod njih, u što nije uračunata poštarina prema Hrvatskoj--što je razumljivo s obzirom na usporedbu koju radim. Hajde dobro, cijena s poštarinom za Hrvatsku, odnosno za bilo koju drugu zemlju u koju se šalje ovaj sapun je--prema informaciji s Web stranice navedenog sapuna--oko 39 kuna. Koliko sam vidio cijena tog sapuna je zapravo 25 kuna za Kanadu, a za SAD je 17 kuna.

Sve ovo govori da se sapun može napraviti i povoljnije, ne odvajajući se od uporabe pomno izabranih sastojaka. Ovo je samo jedan usporedni primjer dva sapuna. Unatoč prihvaćanju kritike Adepta i razmatranju mogućnosti da sam pogriješio te da sam generalno prekritičan, ostajem pri svojem stavu, jer smatram da sam ga argumentirao.

Etsy. Shaving Soap Bay Rum Shea Butter with Betonite Clay. http://etsy.me/QCmNeV (pristupljeno 31. listopada 2012.).
King
Naučnik brijač

Post by King » 31 Oct 2012, 22:44

Mislim da rasprava o cijeni nije dobro došla pa molim članove da svoje osobne stavove u vezi cijene ovog ili onog proizvoda ubuduće zadrže za sebe - mene u cijeloj priči najviše brine to da li je sapun prošao ikakve dermatološke testove i sl. - vjerujem da nije.
Vjerujem da će ovo moje pitanje vjerovatno potaknuti raspravu u smjeru da li se može vjerovati i renomiranim proizvođačima oko pouzdanosti nekih njihovih proizvoda i točnosti deklariranih sastojaka - vjerujem da i oni muljaju i da nije sve 100% kako je navedeno tj. preciznije - vjerujem da njihovi proizvodi sadrže sve sastojke i u količini koja je navedena na deklaraciji, ali je pitanje sadrže li i nešto što nije navedeno na deklaraciji - mislim na sastojke koji nisu baš poželjni.
Btw. ako nekoga zanima može pročitati zgodan članak o "home made" sapunima:
http://cutthroat.templeofhate.com/blog/ ... oap-makers
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 31 Oct 2012, 22:51

King wrote:Mislim da rasprava o cijeni nije dobro došla pa molim članove da svoje osobne stavove u vezi cijene ovog ili onog proizvoda ubuduće zadrže za sebe - mene u cijeloj priči najviše brine to da li je sapun prošao ikakve dermatološke testove i sl. - vjerujem da nije.
Ovaj si stav naveo već više puta. Upućujem na to da je cijena sastavni dio specifikacija proizvoda tako da također zaslužuje komentare kao i svaka druga odrednica unutar specifikacija. Ne znam na kojim temeljima ne dozvoljavaš komentiranje, odnosno iznošenje mišljenja o dijelu specifikacije proizvoda? Pozivam sve da slobodno komentiraju cijene proizvoda jer je to sastavni dio specifikacija--kao što sam i rekao--u protivnom se radi o ograničavanju iznošenja mišljenja.
Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”