L'Occitane Cade (nova formulacija)

Slice
mr. sc. brijanja

L'Occitane Cade (nova formulacija)

Post by Slice » 26 Jan 2014, 12:53

LOccitane Cade Shaving Soap.jpg
Sastav: Potassium Palmate - Sodium Palmate - Potassium Palm Kernelate - Aqua/Water - Sodium Palm Kernelate - Glycerin - Parfum/Fragrance - Juniperus Oxycedrus Wood Oil - Fusanus Spicatus Wood Oil - Helichrysum Italicum (Flower) Oil - Cera Alba / Beeswax - Rosemarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract - Rosemarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil - Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil - Hordeum Vulgare Extract - Sodium Chloride - Octyldodecanol - Palm Kernel Acid - Cocoglycerides - Pentasodium Pentetate - Tetrasodium Etidronate - Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate - Polyglyceryl-3 Diisostearate - Tocopheryl Acetate - Magnesium Sulfate - Sodium Benzoate - CI77891/Titanium Dioxide

Novu formulaciju Cadea je moguće provjeriti i prema bar kodu: 230831. Na mojem se sapunu na markici sa sastavom također nalazi taj broj! Informaciju sam saznao preko B&B-a (http://badgerandblade.com/vb/showthread ... mula/page5).

Kraće se vrijeme družim s ovim sapunom, ali već sada mogu reći da mi je novi Cade jedan od najboljih sapuna koje sam upotrebljavao i koje upotrebljavam. Ono što redovito tražim kod proizvoda za brijanje je suptilan i prirodan miris, pored performansi, a u Cadeu sam dobio sve to! Mislim da vam je miris Cadea itekako poznat! Meni je naprosto odličan: prirodan, nenametljiv i dobro odmjeren. Novofomulirani je Cade mnogo jednostavnije izraditi, iako je i dalje to jedan od najtvrđih sapuna koje sam upotrebljavao. Novi je Cade osjetno bolji sapun! Usporedio sam staru i novu formulaciju Cadea i vrlo brzo je moguće primijetiti kako je od novoe stvarno moguće brže izraditi pjenu i da je ona klizavija i sjajnija, što može zahvaliti pčelinjem vosku (Cera Alba) u sastavu, za razliku od prijašnjeg karite maslaca (Shea Butter). Kako i ne bih bio oduševljen novim Cadeom, kad svako malo hvalim kremu Speick koja također kao glavni sastojak ima pčelinji vosak koji je, baš kao i Cade, čini toliko blagotvornom. U novom sam Cadeu našao svoj omiljeni sapun: miris, sastav, performanse, jednostavnost izrade pjene; ovaj sapun ima sve! Moja preporuka! :D :thumbs:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
dali
Početnik

Re: L'Occitane Cade (nova formulacija)

Post by dali » 18 Mar 2014, 19:19

do prije par dana upotrebljavao sam sapun za brijanje Dr.Haris onda sam pročitao post o sapunu LOccitane,otišao i kupio ga.
definitivno nisam zažalio.
sapun je izuzetno dobar. :thumbs:
gyges
DE

Post by gyges » 08 May 2014, 23:57

Da ne trolam SOTD...
Odlučio sam slikati dobivanje pjene korak po korak.
gyges
DE

Post by gyges » 08 May 2014, 23:59

Četkica Semouge 1305
Scutlle
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 09 May 2014, 00:09

@gyges
Probaj dodati još malo vode! Novi Cade i nije potrebno namakati jer se vrlo jednostavno izrađuje. Sapuni koje sam probao i za koje mislim da bi ih trebalo prije namočiti kako bi izrada bila jednostavnija su D.R. Harris i MWF.
gyges
DE

Post by gyges » 09 May 2014, 00:21

Slice wrote:@gyges
Probaj dodati još malo vode! Novi Cade i nije potrebno namakati jer se vrlo jednostavno izrađuje. Sapuni koje sam probao i za koje mislim da bi ih trebalo prije namočiti kako bi izrada bila jednostavnija su D.R. Harris i MWF.
Ma "tipnem" vrhove kada primjetim da mi fali vode. Ova pjena mi je bila izvrsna, ali dostatna za jedan prolaz. Volim jako puno pjene za sva 3 prolaza. HJM jazo mi se pokazao bolji po tome pitanju pa ću njega koristiti samo za Cade. Ionako mi skuplja prašinu otkada sam kupio 1305.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 15 Aug 2014, 16:41

Pjena dobivena destiliranom vodom i sapunom L'Occitane Cade:

Image

Image

Image

Ostale pjene dobivene destiliranom vodom vidi u albumu.
sve_znalica
DE

Post by sve_znalica » 19 Feb 2015, 15:51

Da li je sapun refill ili dolazi u posudi?
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 19 Feb 2015, 20:20

dođe u posudi al onda košta 290kn. Imaš i samo refil za 90kn :D
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
sve_znalica
DE

Post by sve_znalica » 19 Feb 2015, 20:29

E pa to me zanimalo, jer vidim da je posudica ohoho... e tko ih hebe onda :smoke: :lol:
Domsy
DE

Post by Domsy » 04 Aug 2018, 13:59

Evo kupih nedavno i ovo čudo, nisam ga još isprobao jer nisam neko vrijeme bio kod kuće pa sam koristio putnu Wilkinson kremu,
ali miris...znam da je miris Cadea već toliko puta spominjan i opisivan...nemam riječi i nadam se da će mu performanse biti bar upola toliko dobre kao miris...
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 04 Aug 2018, 16:57

Krema je bolja od sapuna po meni. Fini je miris. I dalje mislim da je skupo tj da ne vrijedi te novce :/

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk

marn
mr. sc. brijanja

Post by marn » 04 Aug 2018, 20:24

Krema je meni oke, treba samo malo izdašnije istisnuti, to je bar moje iskustvo

Poslano sa mog Mi MIX 2 koristeći Tapatalk

Domsy
DE

Post by Domsy » 30 Sep 2018, 17:55

Nažalost ovaj sapun je jedno veliko razočaranje i to ne samo zbog velikih očekivanja...
Jedino dobro što mogu reći o ovom sapunu je da ima dobar miris koji se ionako baš i ne osjeti prilikom nanošenja pjene, no to je manje važno,
performanse ovog sapuna kao i sama izrada pjene su stvarno jadne, tako da nemogu vjerovat da neki govore da je bolji od Tabaca jer ga je
meni neugodno spomenuti u istoj rečenici sa Tabacom...
Izrada relativno normalne pjene je izuzetno teška i zahtjeva puno vremena i zezancije, a pjena je opet vodenasta, klizavost je loša, zaštita hmmm
- vjerojatno bi puno bolju zaštitu pružio običan sapun za ruke.
Možda sam prekritičan jer se radi o sapunu bez životinjske masti, tako da tu automatski zaostaje u performansama, ali opet s obzirom na renome proizvođača smatrao sam da će uspjeti pronaći kvalitetnu zamjenu za životinjsku mast.
Ovaj sapun ne bi preporučio ni jako iskusnim brijačima, a početnici bi nakon brijanja imali više posjekotina nego da izlete kroz zatvoreni prozor -
naravno ako je u prizemlju...
Žali Bože novca, ali na greškama se uči...
Beco
Kamisori

Post by Beco » 30 Sep 2018, 18:50

Nije Cade toliko loš,probaj MWF ili Williams pa ćeš vidjeti što je loša pjena.
Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”