Tabac Original (facelift)

Slice
mr. sc. brijanja

Tabac Original (facelift)

Post by Slice » 08 Jan 2015, 00:10

Image

Nakon nekoliko starih i jednog novog sapuna Tabac, osjetio sam razliku, ponajprije što se tiče mirisa. To sam već i potkrijepio usporedbom sastojaka između stare i nove formulacije. Premda se neko vrijeme spekuliralo radi li se zaista o stvarnim promjenama ili su one tek administrativna kozmetika, što se mene i mog iskustva s novim sapunom tiče, one nisu kozmetičke. Naime, meni je novi sapun nešto drugačiji, poglavito po mirisu! Trenutačno u rotaciji imam svega tri sapuna, ali najčešće posežem za Tabacom, što prije nije bio slučaj: premda sam ga i u staroj formulaciji intenzivno upotrebljavao. Novi mi Tabac više odgovara na licu (face-feel) s time da mi ima i znatno ugodniji, svježiji miris, zbog čega ga učestalo upotrebljavam.

Performanse su mi, s obzirom na navedeno, također bolje i to prije svega zbog osjećaja na licu. Naime, stari mi je Tabac ponekad znao zasmetati ukoliko sam radio FL. Sada to nije slučaj i u kombinaciji s odličnim mirisom i svima dobro poznatim karakteristikama: jednostavnost izrade, veliki sweet spot, klizavost i dr., Tabac mi je postao mnogo bolji sapun negoli je to bio prije. Ono što je najistaknutije kod ovog sapuna je fenomenalni sweet spot, odnosno velika tolerancija na vodu i njezinu kakvoću. Pored toga je dakako legendarna i klizavost ovog sapuna, ali i zaštita. Premda su iz Mäurer & Wirtza povodom 55. godišnjice napravili facelift svojih proizvoda, sapun Tabac su suptilnim promjenama u formulaciji doveli na novu razinu. Na priloženim je fotografijama moguće vidjeti pjenu izrađenu destiliranom vodom. Moja preporuka! :thumbs:

Image

Image
babarog
Student brijanja

Re: Tabac Original (facelift)

Post by babarog » 08 Jan 2015, 09:15

Miris je puno više citrusasti pa tko voli nek izvoli!
A koliko se lako radi pjena moram priznati da nisam nešto pretjerano primjetio razliku!

BTW jel to FL ili bowl?
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 08 Jan 2015, 11:32

babarog wrote:BTW jel to FL ili bowl?
Sve su pjene izrađene u posudi!
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 09 Jan 2015, 09:33

Tek sam se sada sjetio da je i moj Tabac sa novom formulacijom. Suvišno je napisati da ja nisam primijetio apsolutno nikakvu razliku u odnosu na stari sapun. Jednostavno, sapun funkcionira....
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 09 Jan 2015, 09:36

čika detektive moram se nesložiti sa tobom, razila u mirisu je baš jako osjetna!

Galerija
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 09 Jan 2015, 10:17

babarog wrote:čika detektive moram se nesložiti sa tobom, razila u mirisu je baš jako osjetna!
Uopće ne tvrdim da nije. Samo sam napisao kako ju ja ne primjećujem :D .
Vjerojatno bi trebao staviti stari i novi jedan pored drugog i onda bi vidio razliku...
Inače, mi je ovo mislim 4. ili 5. refil....
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 09 Jan 2015, 12:25

Praskaton wrote:
babarog wrote:čika detektive moram se nesložiti sa tobom, razila u mirisu je baš jako osjetna!
Uopće ne tvrdim da nije. Samo sam napisao kako ju ja ne primjećujem :D .
Vjerojatno bi trebao staviti stari i novi jedan pored drugog i onda bi vidio razliku...
Inače, mi je ovo mislim 4. ili 5. refil....
S druge strane ja imam i stari i novi jedan pored drugoga pa je onda i primjetna :oops: :mrgreen:

Galerija
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 09 Jan 2015, 19:14

Da li izašao novi refil? Mislim ono nova formula.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 09 Jan 2015, 19:18

Je u matiranom pakiranju su ti ti refili!

Galerija
papagioro
Shaveta

Post by papagioro » 10 Jan 2015, 00:04

Super, ako uspijem barem potrošiti do ljeta ^^
lutherus
Britva

Post by lutherus » 10 Jan 2015, 09:37

Imam još 10 refila stare formulacije koje pokupoval u Mulleru. Kad njih potrošim kupujem novi :mrgreen:
King
Naučnik brijač

Post by King » 10 Jan 2015, 10:40

lutherus wrote:Imam još 10 refila stare formulacije koje pokupoval u Mulleru. Kad njih potrošim kupujem novi :mrgreen:
Ovo ja zovem AD :smoke:
marn
Naučnik brijač

Post by marn » 10 Jan 2015, 11:02

lutherus wrote:Imam još 10 refila stare formulacije koje pokupoval u Mulleru. Kad njih potrošim kupujem novi :mrgreen:
Ti cekaj redizajn za 100-tu obljetnicu onda
lutherus
Britva

Post by lutherus » 10 Jan 2015, 11:07

Bilo me strah redizajna pa se opskrbil dok još ima :P a i pogled prodavačice kad dobila protupitanje na svoje "Kako Vam mogu pomoći?" Da, kolko ovih imate na skladištu? je također neprocjenjiv :smoke:
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 10 Jan 2015, 11:24

lutherus wrote:Bilo me strah redizajna pa se opskrbil dok još ima :P a i pogled prodavačice kad dobila protupitanje na svoje "Kako Vam mogu pomoći?" Da, kolko ovih imate na skladištu? je također neprocjenjiv :smoke:
Ovo vjerujem ali sam primjetio da im dolaze i stare formulacije i nove formulacije ali 10 komada??? pa ako samo njega koristiš imaš za idućih 4godine sigurno!

Galerija
Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”