Mirjana sapuni, sapun za brijanje

Post Reply
arguson
Kamisori

Mirjana sapuni, sapun za brijanje

Post by arguson » 11 May 2015, 09:06

Nakon što sam probao sapun za ruke u izradi gospođe Mirjane i oduševio se istim (supruga još i više) kupio sam sapun za brijanje iz njene ponude.

Cijena mu je 15 kn, težina nije deklarirana, a nisam ni vagao. Odokativno bih rekao da ima nekih 80g-100g. Sapun dolazi u uskoj i visokoj kutijici koja se inače koristi za kreme i definitivno nije praktična za punjenje četko iz nje. Konzistencija sapuna je u rangu sapokrema. Miris je zemljasto-šumski.

Image Image

Sastav: stearinska kiselina, kokosovo ulje, maslinovo ulje, ricinusovo ulje, glicerin, shea maslac, bijela glina, konopljino ulje, eterično ulje.

Kod izrade pjene korištena je svinjica Semogue 1800 i vodovodna (tvrda) voda. Za izradu dobre pjene potrebno je dosta proizvoda, truda i vode.
Dobivena pjena je ispunjena mikro mjehurićima koji joj daju teksturu sličniju umućenim bjelanjcima umjesto kremaste jogurt teksture.
Pri aplikaciji miris se intenzivira, ugodan je, a pjena dobro hladi lice (ne znam je li u pitanju ulje mente, cedra ili nešto treće).
Samo brijanje sapunom je ugodno, klizavost je dobra, ali ista nestaje nakon prelaska brijačem.
Postshave učinak postoji ali ni blizu naspram Vrete ili Le Pere Lucien, dakle osrednje.

Image Image Image

Konačna ocjena: dobar sapun ali treba još poraditi na njemu da postane odličan
Švercer sapuna i Ralon entuzijast.
Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”