De vergulde Hand Extra Fris SS

Adept
Steven Hawking brijanja

De vergulde Hand Extra Fris SS

Post by Adept » 16 Sep 2015, 08:29

Poštovani forumaši,
našli se Mirko i ja na čaši/dvije čaja od kamilice.
Praske nije mogao doći jel je bio u birtiji pored i veli da su ga boljele noge i da baš nije mogao dobro hodati pa je zglobove masirao Sax ginom od Badela u zamrljanoj šalici od kave da izgleda ko da pije kavicu kada ga dođu tražiti sa muške akutne pošto znaju da se sa odjela zna tu i tamu išuljati u tu birtiju (kao ide kupit pastu za brijanje i te spike...) pa pošalju dva tehničara da ga vrate - kao ide on na posao i te spike...
Uglavnom, Mirko mi je posudio navedeni sapun i TOBS kremu od avokada. E, sada, ta krema od avokada meni super radi pjenu i ja sa njom nemam nikakvih problema i super se ja sa njom obrijem, samo mi se ne pjaža miris, a meni ako mi se ne pjaža miris, mo`š ti imat kremu kakvu `oćeš, al to onda meni nije to... Pa tako i ova krema - ona je super, al to meni nije to... I još je ful tekuća. Al` radi super pjenu...
Elem, sapun...
Da... što reći...? Ja sam se u taj sapun ZALJUBIO!
Sapun je vrlo tvrd i treba doslovno desetak puta proći četkom po njemu da se nakupi sasvim dovoljna količina za tri normalna prijelaza. Odmah nakon početka izrade pjene, sapun doslovno eksplodira u brdo izvrsne i čvrste pjene koja, meni barem, savršeno dobro štiti lice i amortizira oštricu. Pjena se jako lagano ispire, a lice ostavlja hidratiziranim i nahranjenim. E, sada - ona komponenta koja je meni vrlo bitna, a to je miris... To jest citrusni miris, ALI vi tijekom punjenja četke, izrade pjene i tijekom brijanja osjećate cijelu paletu VRLO profinjenih cvjetnih, voćnih ali i drvenastih nota koje ovaj miris čine iznimno slojevitim i, meni osobno, jako primamljivim.
Miris ovoga sapuna je čista petica, performanse također!
Definitivno jedan od boljih sapuna koje sam probao - definitivno!
I sada sam se napalio na taj sapun i hoću i taj i onaj što nije extra fris i hoću i balzam i sve hoću od te tvornice ja :mrgreen:

I, da - ne zaboravite priču i tradiciju koja stoji iza ovih sapuna i ove firme, a što je definitivno jedinstvena stvar!

Moja najtoplija preporuka SVIMA - kako početnicima, tako i onim naprednijim korisnicima.

P.S. Ako netko bude kao fol nešto naručivao te sapune i tako to, pa, ovaj, mislim... neka baci poruku... :wink:
Likvor
Shaveta

Re: De vergulde Hand Extra Fris SS

Post by Likvor » 16 Sep 2015, 09:21

Jel ima negdje da ga se kupi da poštarina nije za ubiti?
U niskozemskoj je cijena kikiriki ali poštarina je vrlo velika.
Svugdje gdje sam gledao ili ne isporučuju u Hrvatsku ili mi je jeftinije sjesti na autobus i otići osobno kupiti.
mirko
Kamisori

Post by mirko » 16 Sep 2015, 11:58

Možda da se proba kontaktirati pa da se dogovori cijena transporta za više artikala mada sumnjam. Još jedna opcija je moguća ako toga ima negdje u GB postoji mogučnost da se tamo dostavi te onda šalje za RH ne vjerujem da bi bilo više od 6£ govorim to iz razloga jer na Shave Shack je dostava toliko i poprilčno težak paket.

Eto ako tko ima volje stojim na raspolaganju
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 16 Sep 2015, 22:08

Evo, tek mi sada dalo mobitel.... :oops:
Meni je ovaj sapun također odličan. Da ga je zapakirati u neku šmensi posudu mogao bi biti 5 puta skuplji....
Međutim ovo niješmensi sapun. Ovo je fenomenalni performer kojega su definirali prije jaaaakooo puno godina i na kojemu se nema što mijenjati....
Moja topla preporuka....
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Sep 2015, 22:10

Praskaton wrote:Evo, tek mi sada dalo mobitel.... :oops:
Sam vam reko... :bradica:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 26 Nov 2015, 12:57

Dobar dan dobri ljudi!
A i tebi Praske...

Naime, ima li itko ideju gdje se i kako može priskrbiti ovaj sapun te, nadalje, običan De vergulde Hand sapun te nji`ov balzam?
Al prvenstveno ovaj Extra Fris sapun i balzam... a može i ovaj običan sapun...

Ima li toga u možda Sloveniji?
Ima li neka stranica gdje se shipping na to ne plaća nekoliko puta više od samog proizvoda?

Ukoliko znate neki dobar način da čovjek stigne do tih sapuna i balzama, a vi javite.

Hvala :cheers2
olly
Student brijanja

Post by olly » 26 Nov 2015, 14:53

U Sloveniji je nekad to imala u svojoj ponudi Estela u BTC-u, sad više nemaju. Zvao sam nekidan i rekli su mi, da De Vergulde Hand proizvoda više ne drže.

Mislim, da nema druge variante, nego eBay.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 26 Nov 2015, 14:58

olly wrote:Zvao sam nekidan i rekli su mi, da De Vergulde Hand proizvoda više ne drže.
:cry:
Ništa, snaći ću se nekako.
THX
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 26 Nov 2015, 15:11

olly wrote:
Mislim, da nema druge variante, nego eBay.
Da, nažalost je to kako si rekao.
Na ebayu je cijena oko 100njak kuna ovisno o tečaju(cca 13+ €), dok me kod svih shopova po europi(plus što ne kužim niti nizozemski niti francuski pa je navigacija za poštarinu bila....muka) poštarina došla minimalno 10€. Za sapun koji im u shopu dođe i 2 i pol eura....pa do shopova koji traže da kupiš minimalno 10-15€ stvari pa na kraju skužiš da ne šalju u Hrvatsku...

edit: ima neki seller koji prodaje za 60 kuna ali ne kužim jel na kraju šalje u Hrvatsku ili ne. 3€ sapun, 5€ poštarina.
olly
Student brijanja

Post by olly » 26 Nov 2015, 15:19

Nađite nekoga, tko šalje za neki normalan novac u Sloveniju, pa ćemo već nekako prebaciti to do vas.
mirko
Kamisori

Post by mirko » 26 Nov 2015, 16:15

Ajmo novi topic da se vidi tko je za što zainteresiran pa probamo neke opcije odigrat možda Njemačka-Hrvatska Irska-Hrvatska ili pak Engleska-Hrvatska hvala bogu domačih ima svuda :cheerlead
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 26 Nov 2015, 18:15

Ja volim i njemice i irkinje i engleskinje - ne diskriminiram :mrgreen:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 26 Nov 2015, 22:40

Mislim da smo Ancre i ja u kompi naručili preko Barbiere di Figaro... Sad sam provjerio i poštarina je ogromna! Ne isplati se...
Nisam imao volje kopati dalje i tražiti izvore jer me Extra Friss razočarao, što se tiče mirisa naravno, a s obzirom na performanse općenito nisam imao niti volje više upotrebljavati taj sapun. Meni dakle nije niti čak za imati u rotaciji jer niti jedan čimbenik tog sapuna me na to nije natjerao.
To je naime u Norveškoj vrlo povoljan sapun, a nama zbog troškova poštarine, naprosto neisplativa investicija! Ima puno boljih sapuna i čak se i više isplati eksperimentirati s različitim artisanima koji su nam postali dostupniji preko TVB-a.
Razumijem da Adept hoće taj sapun, ali s obzirom na stanje stvari, jednostavno ne postoji način kako bismo ga nabavili po razumnoj cijeni.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 26 Nov 2015, 22:43

Nažalost - ne postoji...
Likvor
Shaveta

Post by Likvor » 27 Nov 2015, 09:27

Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”