Cyber Family Shaving Soap Company sapuni za brijanje!

Adept
Steven Hawking brijanja

Cyber Family Shaving Soap Company sapuni za brijanje!

Post by Adept » 15 Mar 2016, 21:40

Pošto sam dobio privolu za objavljivljanje svojih utisaka o ovim sapunima, slobodan sam ih predstaviti sveudiljnom forumskom pučanstvu.
I Prasketu...

Ovaj je tekst malo editiran i zeru se razlikuje od onoga što sam poslao tvorcima sapuna, a kako bi Vama forumašima bilo lakše "poloviti" stvari.

Opium – tamniji sapun od ostalih, OK konzistencija sapuna - taman tako kako treba - ni previše mekan, ni previše tvrd. Treba mu malko dulje da se napuni četkica, no dobije se respektabilna količina masne i podosta zaštitnički nastrojene kreme! Bitno je ne pretjerati odmah sa vodom več je lagano dodavati i pjena koja se dobije može posramiti bilo koji razvikani sapun! Treba mu malo duže da se dobije vrlo dobra i kvalitetna pjena koja je gušća i masnije od lavande i od mente. Miris vrlo ugodan barbershop, gospodski, lagan i nenametljiv.
Pravi sapun za DE brijanje - obzirom na kvalitetu i postojanost dobivene pjene!!!
Po meni – ovaj se sapun može patentirati!

Lavanda – brzo se napuni četka i brže od opijuma se dobija puno pjene. Pjena je za zeru „lakša i prozračnija“ od opiumove. Sapun je nešto mekši od opiumovog i jako je bijel, ali je to svejedno nesumnjivo prava sapunska konzistencija. Osobno se ne bih bunio da se malo više osjeti miris lavande, no to sam samo ja (miris lavande koji se osjeti je jako fin, a tu sam malo neobjektivan jel sam ja ovisnik o lavandi). Također se ne bih bunio da ga se pinkicu ofarba jestivom bojom u laaaaaganom tonu lavandice (jesam reko da volim lavandu?). Sapun mi je više onako „britvaški“ zbog konzistencije dobijene pjene, a i oštrica po njemu zeru lakše klizi, no sama pjena nije toliko zaštitnički nastrojena kao što je to Opiumova (koja je ubjedljivo najjača pjena od sva tri sapuna). Daleko od toga da je osjetno slabija, ali to je, po meni, jednostavno pjena za lakša i britvaška brijanja. I kod ovog sapuna se ne smije brzo bodati veća količina vode, već se voda treba dodavati postepeno. Također, ovaj sapun za zeru više suši kožu od Opiuma, no jedan balzam to riješi bez ikakvog problema tako da me to niti najmanje ne zabrinjava.

Menta – Konzistencija je vrlo tvrda – prava sapunska. Boja je lijepa sniježno bijela – prava za menta sapun. Miris je najjači od sva tri mirisa. Najsklizaviji sapun sa kojim mogu napraviti prijelaz i nakon što sam već napravio prijelaz brijačem i maknuo lather – glatkoća i skliskost mu ostaje na koži i kada lathera nema! Vrlo tvrdoglav prilikom izrade pjene – najviše sam se morao potruditi da napravim dobar lather. Najosjetljiviji na veliku količinu vode – lako se pretjera sa vodom i tu treba biti oprezan. Jednom kada se dobije dobar lather, brijanje ovim sapunom je prava uživancija! Ne suši puno kožu – lagano je odmasti i ima mi jako dobar post feeling (potvrdila SWMBO!!!) - kliskost i post feeling su mu jebeni!!! Iako sam najteže sa njim dobio „onaj moj lather“ – brijanje sa ovim sapunom mi je bilo „najglađe“. Lagano se ispire – unatoć svojoj glatkoći. Meni osobno možda najbolji performer iako je podosta svojeglav i zahtjevan prilikom izrade dobrog lathera. Da mi je taj sapun sa lavandom...

Sve u svemu – tri VRLO zanimljiva sapuna! Postoje razlike između njih i svaki mi ima svoju osobnost.

Koji mi je „najbolji“... joooojjjj – lavanda mi ima najljepši miris, opium mi najlakše napravi „moj lather“, a menta mi je najbolji performer iako je tvrdoglav glede izrade lathera.

Ja bih najradije menta sapun sa više lavande :mrgreen:

Uistinu možete biti ponosni na sva tri sapuna!!!

BRAVO :klap
cybershaver
Kamisori

Re: Cyber Family Shaving Soap Company sapuni za brijanje!

Post by cybershaver » 15 Mar 2016, 21:53

Hvala!

Poslano sa mog GT-I9105P koristeći Tapatalk
Točionik je izvor života.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 15 Mar 2016, 21:58

De nada :D
The pleasure was all mine!
ender2811
DE

Post by ender2811 » 15 Mar 2016, 22:04

Čestitke Kaštela. A kako ste ti i SWMBO zadovoljni?
Jel mislite jos koju šaržu odradit ili je ovo bilo jednon za ekipu?
It's always funny until someone gets hurt. Then it's just hilarious.
cybershaver
Kamisori

Post by cybershaver » 15 Mar 2016, 22:16

Odradit ce se jos samo cekamo jos komentara da znamo na cemu smo.. ovo su tri sapuna razlicitog sastava pa eto da bar lakse odredimo na kojem treba radit :)

Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 15 Mar 2016, 22:34

Adept, kakav je to nepristrani rivju, ako šalješ proizvođaču na cenzuru???? :D
Ma ko ga jebe njega. Jel poslao sapun na testiranje'??? Jel znao da koristim samo Tabac???? Pa što je on mislijo da će napraviti sapun koji je bolji od Tabaca??? Ma moš mislit... :D

Dakle dobio sam na testiranje tri plastične čašice sa uzorcima tri sapuna označena sa opium, menta i lavanda. Krenuo sam sa testiranjem opiuma i odlučio najprije testirati miris. Ovdje bi mogao napisati kako se u mirisu sapuna osjeti nota nostalgije sa primjesom strastvenog crvenog svitanja, međutim to ću prepustiti kolegi Adeptu. Istina je da i inače ne kužim mirise, a prilikom testiranja sam bio i prehlađen tako da ništa od mirisa. Ono što mogu reći je da je miris ugodan :) . Ono što je meni daleko bitnije su brijačka svojstva sapuna, a u to mislim da se razumijem. Sapun je prilično tvrd, međutim pjena se radi relativno jednostavno. U odnosu na Tabac, možda treba malo više vremena, ali samo nijansu, ništa vrijedno spomena. Kada se četka napuni, dobije se vrlo bogata pjena dovoljna za recimo 4 sapunanja, što je više nego dovoljno za bilo kakvo brijanje. Pjena je postojana, dovoljno klizava i nakon brijanja pruža odličan osjećaj. Budući sam se brijao svakodnevno (jednodnevna brada) isključivo britvama u tri prolaza, da mi prosječno brijanje traje od 17-20 minuta, sapun kod mene ima jako važnu ulogu i zbog toga i preferiram sapune u odnosu na kreme. Zaključno, sapun sa oznakom opium je vrlo uspješno položio test.
Nakon opiuma, testirao sam mentu, međutim samo jedno brijanje (koje je proteklo odlično) pa ću mu se još vratiti kada završim testiranje (čitaj potoršim cijeli uzorak) lavande.
Sapun sa mirisom lavande je po brijačkim svojstvima vrlo sličan opijumu iako možda nijansu mekši. Za razliku od opiuma kojeg sam ostavio u plastičnoj jogurt čašici, lavandu sam stavio u svoju posudicu za izradu pjene, tako da mi je izrada pjene bila znatno lakša. Adept mi je rekao kako je njemu lavanda najbolji sapun, što je mene naravno odmah navelo na zaključak da se radi o sranju od sapuna, međutim nije tako. Izgleda da je Adept (barem ovaj put) bio potpuno u pravu, jer se slažem da je lavanda vrhunski sapun po svim svojstvima. Čak ima i tu mirisnu notu koja mi se jako sviđa (mogla bi biti i malo jača) :D
Zaključno, oba ova testirana sapuna su odlična po svim svojim svojstvima. Mentu još nisam dovoljno testirao da bi taj sapun mogao objektivno komentirati, a mislim i da će testiranje malo sačekati dok ne potrošim uzorke ova naprijed nabrojana dva vrhunska sapuna.
Kako sam već nebrojeno puta napisao i zbog čega sam opravdano predmet zajebancije meni je Tabac toliko dobar sapun da nemam potrebu eksperimentirati sa lošijim (i u pravilu skupljim) proizvodima. Ovo testiranje me pak ubacilo u jedan svijet artisan sapuna i testiranje mi je jako zanimljivo. Ne znam kakve planove sa ovim sapunima ima obitelj Cybershaver, međutim meni su ovi njihovi sapuni jako primamljivi. Nemam pojma koji su sastojci u sapunu i to je jedina stvar koja me kod ovakvih proizvoda potencijalno plaši jer su smekšavanje brade možda postigli koristeći cezij kao tajni sastojak :D S druge strane nemam nekog razloga sumnjati da su svi sastojci prirodni, da se ne radi o konfekcijskom proizvodu već o pravom ručnom radu, koji ni po čemu ne zaostaje za odličnim industrijskim sapunima poput Tabaca...
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 15 Mar 2016, 22:38

E, obrati pozornost na performanse mente - meni je to skroz ludi sapun i poprilično me se dojmio, a kao što sam i napisao.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 15 Mar 2016, 22:43

Evo sada sam pročitao Adeptov rivju i izgleda da se prilično slažemo (zbog čega baš i nisam najsretniji :roll: ).
Cyber je rekao kako su sva tri sapuna potpuno različita i da će izrađivati onaj koji se pokaže najbolji. Meni su sva tri dobra, međutim ukoliko bi morao birati, onda možda Opium sa mirisom lavande. Naravno bez pederastog dodavanja boje, jer mislim da bi prirodni sapun trebao takav ostati i bojom, onako malo kao manjkav, a u biti savršen. To što se Adept oblači u ružičasto kad se brije, to je već za neku drugu priču.... :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 15 Mar 2016, 22:48

A i ti sad baš sve moraš reči :zaprasketa
zigi
Kamisori

Post by zigi » 16 Mar 2016, 06:45

Cyber Family čestitke, pogotovo nakon recenzija dvaju uvaženih kolega pri čemu, nevjerojatno ali istinito, nije došlo do "sukoba titana"
davor_vfr
Student brijanja

Post by davor_vfr » 16 Mar 2016, 08:22

Opa... čestitam...
Izgleda vrlo zanimljivo. Odlične kritike. Javi kad kreneš u proizvodnju zainteresiran sam za jedan komad svakako.
.
..
Ručno kovane britve
http://instagram.com/dmblade#
007
Student brijanja

Post by 007 » 16 Mar 2016, 08:34

Skidam kapu Cyber Family! Očito ste napravili dobar, dobar posao! Samo naprijed! Pa ćemo i mi drugi jednom doći na red da isprobama vaša sapunasta čudesa!
I'm sorry to have kept you waiting, but I'm afraid my walk has become rather sillier recently.
cybershaver
Kamisori

Post by cybershaver » 16 Mar 2016, 15:11

Dragi ljudi hvala vam u moje i zenino ime ipak je ona ta koja je odlucila i to zapravo i napravila...ja sam uglavnom asistirao.
Volio bi da Praske jos malo iztestira mentu pa mi kaze svoje krajnje misljenje o njoj.
Ja sam trenutno na skolovanju u srcu Slavonije pa sam doma samo vikendima
Ali vjerujem da cemo ja i SWMBO uspit sto prije nac vremena da napravimo novi sapun...

Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 16 Mar 2016, 15:37

cybershaver wrote: Volio bi da Praske jos malo iztestira mentu pa mi kaze svoje krajnje misljenje o njoj...

Ne mogu brate. U jutro se brijem opiumom, na večer lavandom i tako svakodnevno.... Otpade mi koža... :cry: :( Menta će morati malo pričekati (ili ću morati početi brijati... :roll:)
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 16 Mar 2016, 16:59

zigi wrote:Cyber Family čestitke, pogotovo nakon recenzija dvaju uvaženih kolega pri čemu, nevjerojatno ali istinito, nije došlo do "sukoba titana"
Zašto: "...nevjerojatno ali istinito..."?
Kojih "titana"?
Nisam ziher da kužim, zigi...
Osobno sam čak i iznenađen da nam se mišljenja podosta podudaraju obzirom na to kako, u principu, imamo različite preference.
No to može značiti samo tri stvari - ili smo pojeli već podosta žganaca pa možda čak i nešto malo ko fol možemo i reći, ili su gospođa i kolega napravili uistinu vanserijske artisan sapune, ili se jednostavno i krajnje očekivano - a ja nekako mislim da će razlog biti ova treća verzija - dogodilo to da se uredno složilo neko iskustvo sa izvrsnim proizvodom, a što je onda rezultiralo podudarajućim mišljenjima - pošto kod objektivno dobro napravljenih stvari/proizvoda takve nevjerojatnosti imaju tendenciju pojavljivanja ;)
Ovo je vrlo individualan hobi, no daleko od toga kako ne postoje objektivne činjenice koje kao takve i nisu baš podložne pretjeranom razglabanju - osim ukoliko suučesnici od rasprave namjerno žele stvoriti farsu. Ovdje je slučaj objektivno kvalitetnih proizvoda iza kojih očigledno stoji prethodni trud glede istraživanja teme i same, zasigurno kvalitetne, provedbe cijelog posla - tj. ako nešto valja, onda valja - iako se uvijek netko nađe tko misli drugačije, no - onaj tko zna išta, zna prepoznati ono što je dobro.
Sve uvijek može biti bolje, no - u kućnoj izradi sa "domaćinskim alatom" te sastojcima koji su dobavljivi, ovi proizvodi odaju veliki trud, volju i ljubav koja stoji iza svega, a to treba prepoznati i valorizirati.
Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”