Palmira sapun

Post Reply
Majest
Britva

Re: Palmira sapun

Post by Majest » 06 Jul 2014, 17:24

Zakon, slazem se s babarogom da napravis tak nes, ako imas volje :thumbs:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 06 Jul 2014, 17:26

naftas wrote:@Slice
Jesi ti na bolovanju? Ili je neko žensko u blizini pa je se trudiš impresionirati?
Jednostavno si ne mogu pomoć'! Pišem diplomski pa mi je to relaksacija od ekrana... :geek:
babarog wrote:@Slice
Daj napravi temu s nazivom "Piktorijal pjena raznih sapuna i krema koristeći destiliranu vodu!"
Razvoj događaja možete pratiti u albumu Brijacnica - destilirana voda: http://imgur.com/a/aRqep. Testove koje smatram posebno relevantnim ću objaviti i na forumu u za to predviđenim temama.
Majest wrote:Zakon, slazem se s babarogom da napravis tak nes, ako imas volje :thumbs:
Evo ga, album je otvoren i svi mogu vidjeti kako izgledaju pjene izrađene destiliranom vodom. Detalje ću objaviti u posebnoj temi gdje ću navesti i metodologiju testiranja.
babarog
Student brijanja

Post by babarog » 06 Jul 2014, 17:34

E al treba usporedno test sa normalnom vodom :D Nemoj sada ofrlje raditi! :P
LP, Matija :mrgreen:

Galerija
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 06 Jul 2014, 17:45

babarog wrote:E al treba usporedno test sa normalnom vodom :D Nemoj sada ofrlje raditi! :P
Još razmišljam o nekim segmentima metodologije. Primjerice, kod Tabaca to nema smisla raditi, ali kod sapuna kao što su LEA i Olivija itekako ima. Postoje osjetne varijacije od proizvoda do proizvoda. Naglasak je više na razultatu koji se dobiva destiliranom vodom kod problematičnih proizvoda kao što su LEA Classic, Olivijin krop pa i za mnoge kockica od Palmire.
Većina ljudi radi pjenu vodom iz pipe pa već znaju kakvu pjenu dobivaju na taj način. Poanta je i u tome da primjerice Ancre može bez problema dobiti odličnu pjenu od Olivije i to vodom iz pipe, dok je meni u Zagrebu potrebna destilirana voda da bi pjena bila stabilna. Ergo, nije naglasak na usporedbi pjena s obzirom na uporabljenu vodu, već na tome kakva se pjena može dobiti od problematičnih proizvoda za brijanje ukoliko se upotrebljava demineralizirana voda.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 06 Jul 2014, 18:02

Slice wrote:Ergo, nije naglasak na usporedbi pjena s obzirom na uporabljenu vodu, već na tome kakva se pjena može dobiti od problematičnih proizvoda za brijanje ukoliko se upotrebljava demineralizirana voda.
Aaaa... Možda se, jednostavno, radi o svakodnevnom brijanju i auto-distrakciji od razmišljanja i slušanja brade kako raste... :smoke:
naftas wrote:
Slice wrote: (neki se ovdje čak briju i šavetama :mrgreen: )
A šta ti imaš protiv šaveta? Bojiš se ako ih isprobaš da bi DE-ovi mogli prijeći u ukras? Zato si na vagi, ha...? Ajde, priznaj... :wink:
Još čekam odgovor na ovo pitanje...
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 06 Jul 2014, 18:47

naftas wrote:
naftas wrote:
Slice wrote: (neki se ovdje čak briju i šavetama :mrgreen: )
A šta ti imaš protiv šaveta? Bojiš se ako ih isprobaš da bi DE-ovi mogli prijeći u ukras? Zato si na vagi, ha...? Ajde, priznaj... :wink:
Još čekam odgovor na ovo pitanje...
Shvatio sam to kao retoričko pitanje. :mrgreen: Ipak sam DE-aš, a sve ostalo su izleti za mene... :D
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 06 Jul 2014, 18:52

Čekam još taj izlet u isprobavanje shavette. Dogovori se s papagiorom, pošto sam mu posudio Parker PTB nek' ti ga proslijedi na probu.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 08 Jul 2014, 21:30

Zašto si uvrstio i Speick kremu? Nije vrag da s time imaš problema?
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 08 Jul 2014, 21:52

monkeylord wrote:Zašto si uvrstio i Speick kremu? Nije vrag da s time imaš problema?
U album ću nastojati staviti što više pjena čisto za usporedbu. Destiranom se vodom dobiva na objektivnosti i usporedivosti između teksture različitih pjena. Objasnit ću to u posebnoj temi koju ću otvoriti!
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 24 Aug 2018, 09:30

Gdje u Zg (osim na Hreliću) mogu kupiti Palmiru? Htio bih ju opet probati...
morr
Kamisori

Post by morr » 24 Aug 2018, 09:48

napoleon wrote:
24 Aug 2018, 09:30
Gdje u Zg (osim na Hreliću) mogu kupiti Palmiru? Htio bih ju opet probati...
Fripo Saan
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 24 Aug 2018, 14:59

Hvala! :thumbs: Išao sam tamo jučer ali poljubio zatvorena vrata porad ljetnog radnog vremena...
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 25 Aug 2018, 22:53

Bio danas, više ne drže, i neće tako skoro nabavljati. Imaju samo arko u sticku i plastici. :badboy

Još mi ostaje jedino da nazovem frizer pribor u Domjanićevoj.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 26 Aug 2018, 09:17

Ima friz.hr ili kako ono, iz splita.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

micurin
Početnik

Post by micurin » 17 Sep 2018, 07:29

Evo da se i ja pridruzhim sa svojim iskustvom u vezi Palmire.Ja to ovako radim:Dobro utisnem Palmiru u posudi od pomade,kad radim penu,to radim u dva navrata,penu radim direktno u kutiji,pa ostavim da se pena malo odmori,negde oko 10-tak minuta,opet dodam nekoliko kapljica vode i opet douradim penu.Tvrdocha pene regulishe se kolishinom vode.Isto radim i sa Arko sapunom,i sa kremama za brijanje.Inache Palmira u Skoplju koshta 0,5 Eura.Pozdrav svima.
Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”