Mitchell's Wool Fat sapun

Post Reply
morr
Kamisori

Re: Mitchell's Wool Fat sapun

Post by morr » 30 Sep 2017, 18:59

Dobro Olly kaže. Vjerovatno ti u četki ostane previše vode. Probaj loadat suhom četkom i kad je već solidno puna, dodaj 3 kapi vode i još malo puni.
zigi
Kamisori

Post by zigi » 30 Sep 2017, 19:57

Definitivno previse vode a cini mi se i premalo sapuna.

Ja sam na 3 stalna sapuna vec cca 1g i MWF je medu njima, nije mi bez razloga u stalnoj postavi. Sapuna mi je odlican, bez nekih komplikacija oko izrade pjene itd.
Kao sto je Oly rekao, dok se sredis za brijanje sapun se zblooma i to je to, bez ikakvih problema, bez izmisljanja s vodom tripple destilled, uz poznavanje cetki koje koristim, jer se svaka ponasa drugacije (ne koristim sintetiku).

Edit
I bez ikakvog dodavanja vode kap po kap vec umocis cetku u vodu koliko je potrebno

Sent from my HTC One using Tabac
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 30 Sep 2017, 21:51

Imam sample, tako da ne mogu imat vise sapuna nikako. Imao sam dovoljno za 5 brijanja u sampleu.... Ostalo mi je za jos jedno.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
olly
Student brijanja

Post by olly » 30 Sep 2017, 21:54

Sample je problem - ne možeš iz malene količine samplea nikako dovoljno napuniti četku. Ja sam isto imao problema, ali kad sam nabavio cijeli sapun, odmah je bila druga priča.

Samplovi su generalno gledano problem - osim mirisa od njih nema velike koristi. Mislim, da mi je @TomBar pričao, da mu je dojadila zezancija sa samplovima, sve je združio u jednu posudu i evo ti jedna puna posuda sapuna odličnih performansi i tuti-fruti mirisa :)
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 02 Oct 2017, 00:50

olly wrote:Stavi vruće vode na sapun i ostavi ga, da je upije. Time razmekšaš sapun i lakše ćeš ga nakupiti na četku.
+1

Sent from my iPhone using Tapatalk
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 02 Oct 2017, 09:01

Ok definitvno nije do cetke. Probao sam je na dva sapuna i vrh pjenu dobio.
Ok, ako kazete mozda je problem nedovoljno sapuna jer je sample. Nadam se zapravo da je to. Prvi put je ocito bila dobra pjena jer je samplea bilo dovoljno.
Jednom kad dodje na red za kupiti probat cu ponovno pa cu vam javiti je li bilo do toga ili stvarno treba imat posebnu tehniku za ovaj sapun.

Sto adept kaze i s cime se slazem - pre launch lista 'ko za space shuttle me ne zanima bez obzira kakav sapun bio. Ima previse dobrih sapuna oko kojih se ne treba misliti da bi dobio kremicu. S druge strane brojni izvori tvrde da je ovaj sapun ko i svi drugi (npr video iLathera, Chrisa Baileya...) i da se nepotrebno stvara prica oko njega i navodne kompleksnosti...
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 02 Oct 2017, 09:10

Mislim kako je ovdje Olly također stvar sagledao iz jednog zanimljivog kuta - ovo JEST zahtjevniji sapun i teeeško da ga se može iskoristiti za dobijanje kvalitetnog lathera ako imaš samo jedan mali sample (iako ni cijeli sapun nije nikakvo jamstvo :D ).
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 02 Oct 2017, 09:21

Da, iako se ne bi slozio da su generalno sampleovi losa stvar jer neki pjene sasvim solidno bez obzira na malu kolicinu i super su nacin za upoznat nekog proizvodjaca...
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 02 Oct 2017, 09:30

Ne, ne... ja ne kažem kako su samplovi loša stvar, pače!
Ja samo kažem kako kod ovog sapuna sample nije najbolje rješenje - iako ni cijeli sapun nije baš nešto sretnija solucija :skrbo
olly
Student brijanja

Post by olly » 02 Oct 2017, 09:45

Ma nije to neki posebno zahtjevan sapun. Samo trebaš malo feelinga za te stvari.

Neka objasnim na primjeru sapuna za ruke ...

Otvoriš vodu, namočiš ruke, primiš sapun u ruke i trljaš. Ne gledaš pritom na sat, ne brojiš krugove, nego samo na brzinu protrljaš u dlanovima, odložiš sapun i trljaš dalje. Odmah ti je jasno, da ti treba još malo vode - približiš ruke mlazu vode, malo dodaš i trljaš dalje, ovaj put sa idealnom sapunicom, koja je bez obzira na sapun uvijek idealna.

Kako nam to uspijeva?

Jednostavno - dugogodišnjom praksom. Gledam svoju četverogodišnjakinju - njoj to još ne prolazi odlično od ruku, još se uvijek malo lovi, ali brzo usvaja sve potrebne vještine, da će joj pranje ruku uskoro postati vještina, koju svaki puta obavlja besprijekorno i pri tome o samoj tehnici, o sapunu i o vodi uopće ne vodi brige.

Eto, ista vam je priča kod sapuna za brijanje - naučite prvo ukloniti iz četke suvišnu vodu, onda naučite pogledom ocijeniti, koliko je sapuna četka nakupila, i napokon, naučite koliko još vode po kapima treba četki, da razvije pjenu, kakva nam treba za brijanje i to je to.

I da ne bude zabune - nisam ja tip čovjeka, koji bi za pjenjenje sapuna trebao i željeo imati space shuttle pre-launch listu, nego sam isti kao svi ostali iskusni brijači, kojima je dosadilo eksperimentiranje i preseravanje, jer im brijanje nije ništa drugo nego svakodnevna higijenska rutina, koja treba da se obavi brzo i efikasno, i pritom nudi užitak u smislu izbora hardvera i softvera.

I kao što sam već nekoliko postova ranije napisao - kome je teško na MWF staviti nekoliko kapi vruće vode, da se sapun razmekša, onda neka si nabavi Haslingera - taj je dovoljno mekan, da mu taj korak ne treba, a skoro je identičan MWF-u.
pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 02 Oct 2017, 10:04

Lijepo receno Olly.
Hvala kolegi 007 na sampleu Haslingera, isprobat cu ga na sljedecem brijanju ;)
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 02 Oct 2017, 10:11

Nikad nisam imao zelju probati "sve" sapune kao Vi. Vidim da se na netu dize hajka oko 5-6-7 dobrih komada tj. 5-6-7 dobrih firmi. Kupim svaki mj jedan normalan sapun, isprobam, vidim i to je to, nema samplova da mi zagorcavaju zivot. Ocito imam krivu perspektivu gledista!

Osobno, jako mi je tesko dobiti kvalitetan lather iz samplova, zato ovo i pisem.

pimple8
Student brijanja

Post by pimple8 » 02 Oct 2017, 10:31

Ne treba se dizat hajka da bi sapun bio dobar. Hajke ugl dizu ameri, nekad i pretjerano i neopravdano.
Zato su i cijene nekih sapuna otisle visoko, vise nego bi trebale. Na kraju se dogodi da kupis sapun zbog ''hype-a'' koji ti nije dobar i prodajes ga polovnog. Taj isti internet na kojem se dize hajka je pun oglasa o prodaji sapuna koristenih 2 puta.

Postoji sigurno vise od 6-7 dobrih sapundzija, ali nekome je dobar i 1.
Sve ovisi kakav si tip osobe i sto trazis. Isto vrijedi i za kozu. Nekome pase sve, i probat ce sve. Nekome pase sve, i peglat ce po jednom koji mu je dobar. Nekome ne pase masu toga i trazit ce dok ne nadje......

Vezano za sample - medju prvima kojim sam probao bio je TABAC. Miris mi se nije u ducanu svidjao i nikad ga ne bi bio kupio cijelog. Nikad ne bi znao kakav je da nisam probao. Uzeo sam sample, probao - dobio odlicnu pjenu, odlicno brijanje i sad mogu reci je TABAC je izvrstan sapun. Iako ga i dalje nemam cijelog - jedino zbog mirisa, ali sto se kaze mozda ''it will grow on me'' :mrgreen:
Zagorac
DE

Post by Zagorac » 02 Oct 2017, 11:14

Ja se ispricavam svim ljubiteljima tabaca, ali meni se dize zeludac od tog mirisa!
Probat cu ga jer svi ga nazivaju izvrsnima i da je tabac uzor mnogima, zato cu isprobat, ali miris me ubija u pojam. Na prvu nije sjeo. Ali puno stvari mi na prvu ne sjedne, a kasnije su mi fenomenalne.

Ma imam nekih 6-7 koje treba probati to svakako!

TomBar
Shaveta

Post by TomBar » 02 Oct 2017, 11:44

Sapun ima daleko blazi miris od ASa koji si vjerojatno probao negdje. Meni AS ne prolazi ni pod razno no sapun ide bez beda.

Poslano Tapatalkom
Post Reply

Return to “Sapuni za brijanje”