Ralon, Brinell i sl.

marin_v
Shaveta

Ralon, Brinell i sl.

Post by marin_v » 06 Aug 2011, 10:35

Što se tiče Ralon kreme,za razliku od mnogih ja je također volim i drag mi je čak i njen miris. A što se tiče njenih performansi...pa od svih sapuna i krema što sam probao,mislim da je ona na zadnjem mjestu. Djed se brijao sa njom čitav život,radi toga mi je jedino draga :)
A za madež ne znam šta da ti kažem...to će netko sa sličnim problemom :wink:
krugoval
DE

Re: Pozdrav!

Post by krugoval » 06 Aug 2011, 12:55

hvala na odg! Dali je onda brinell bolji od ralona? Odnosno kvaliteta? Domaci proizvodi :D... I da koristim alkoholni as i obozavam taj osjecaj na kozi...
marin_v
Shaveta

Re: Ralon, Brinell i sl.

Post by marin_v » 06 Aug 2011, 14:03

Brinell nisam probao ... imaš već na forumu dosta o ovim kremama,malo potraži ;)
krugoval
DE

Post by krugoval » 06 Aug 2011, 14:16

Pogledao sam cijeli forum ali se dobivaju poprecni dojmovi, mislim da je najpametnije kupit tabac sapun sa shalicom i koristit ralon as za onaj pravi muski miris s kojim su nasi stari mame i bake zavodili :D
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 07 Aug 2011, 09:28

Ako ti paše - paše ti i tu nema filozofije :wink:
Jedna stvar sa onim madežom o kojem si govorio - OPREZ!!!
Brij se okolo, a nikako po madežu - isti su vrlo, vrlo nezgodna stvar - skidanje površinskog epitela brijanjem plus izlaganje suncu može za madeže biti nepoželjno. Ja bih to uzeo ozbiljno i brijao bih se OKO madeža - nikako preko njega.
krugoval
DE

Post by krugoval » 07 Aug 2011, 10:29

hvala na odgovoru, eh problem je što mi rastu dlake iz tog madeža, tako da se moram brijati, evo 3 puta sam se obrijao sa wilkinsonom preko madeža i nikakvih problema, izdužim samo usnu (da madež postane koliko toliko plosnat) i idem jako jako polako, i nikad suprotno od rasta dlake nego uvijek uz dlaku.. a inaće kad bi se brijao mach 3jem uvijek bi išao preko madeža i nikad problema...

edit: što se tiće ralona jučer sam radio pjenu s njim i malo promatrao i nije to dobro, koža nakon njega ostane užasno suha (bez obzira na brijanje, stavio sam pjenu na podlatkicu) i nije postojana, brzo se počne raspadati, mislim da je prava šteta da u Hrvatskoj nemamo kvalitetnu kremu za brijanje, pogotovo je šteta što od ralona ne naprave nešto kvalitetno s obzirom na njegovu tradiciju na ovim prostorima.. dođe mi da nazovem nevu d.o.o. i zamolim ih da nešto naprave po tom pitanju :D
King
Naučnik brijač

Post by King » 07 Aug 2011, 11:10

krugoval wrote:hvala na odgovoru, eh problem je što mi rastu dlake iz tog madeža, tako da se moram brijati, evo 3 puta sam se obrijao sa wilkinsonom preko madeža i nikakvih problema, izdužim samo usnu (da madež postane koliko toliko plosnat) i idem jako jako polako, i nikad suprotno od rasta dlake nego uvijek uz dlaku.. a inaće kad bi se brijao mach 3jem uvijek bi išao preko madeža i nikad problema...
Odlično...našao si rješenje....

krugoval wrote: dođe mi da nazovem nevu d.o.o. i zamolim ih da nešto naprave po tom pitanju :D
Nacija bi ti bila zahvalna :hail:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 27 Aug 2011, 21:24

Novi dizajn:

Image
krugoval
DE

Post by krugoval » 27 Aug 2011, 23:43

opa najs, je tko probao?
krugoval
DE

Post by krugoval » 02 Sep 2011, 18:47

rekli su mi u nevi d.o.o. da je sastav kreme ostao isti što je šteta jer samo da ju malo zgusnu (da ne curi iz tube kad se tuba okrene) i stave neko ulje ili nešto za hidratizaciju bi bila jako dobra krema. Neki dan na netu sam gledao kad su oni studenti trebali napravit redizajn ralon radio se i redizajn za ralon herbal kremu za brijanje koja je trebala kao imati prirodne sastojke itd... no nigdje nisam vidio daljnju informaciju..
ROBERTO
Mach III

Post by ROBERTO » 13 Jan 2014, 20:24

-ne znam jeli netko iz Atlantic grupe čita ovu stranicu, ALI...konzistencija kreme koju sam zadnju kupio se promjenila na bolje. Nema razlijevanja (curenja iz tube), pa neznaš kako da ju postaviš između dva brijanja, već je čvršća. Pjena koju dobijem po meni ne zaostje značajno za pjenama koju dobijem s pjenama na našem tržištu (HR). Sa SPEICK nisam najluđe zadovoljan, osim naravno fenomenalnim mirisom.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 14 Jan 2014, 00:01

ROBERTO wrote:Sa SPEICK nisam najluđe zadovoljan, osim naravno fenomenalnim mirisom.
Očito je da nešto radiš krivo! Prema mojem iskustvu je riječ, uglavnom, o uporabi premale količine kreme ili o dodavanju previše vode, stoga obrati pozornost na navedeno!
monkeylord
Shaveta

Post by monkeylord » 14 Jan 2014, 16:13

Kao što reče kolega Slice, sa Sšeickom si vjerojatno nešto zbrljo. Uvijek s njim dobijem gustu i postojanu pjenu, čak j ei sa vodom dosta teško pretjerati. Malo eksperimentiraj nadoći češ ;)
ROBERTO
Mach III

Post by ROBERTO » 16 Jan 2014, 16:47

- biti će da je to, jer mi je nekad pjena super, nekad baš i ne. Ne je uglavnom kad se žurim, pa zbrljavim s previše vode, vjerovatno.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 16 Jan 2014, 16:50

ROBERTO wrote:Bit će da je to, jer mi je nekad pjena super, nekad baš i ne. Ne je uglavnom kad se žurim, pa zbrljavim s previše vode, vjerovatno.
Kad je četka ocijeđena, meni je potrebno oko dva do tri puta umočiti vrhove. Bolje započni s dobro ocijeđenom četkom, pa postepeno dodaj vodu jer ukoliko već u početku imaš višak vode, Speick se lako razbije!
Post Reply

Return to “Kreme za brijanje”