Taylor of Old Bond Street- Lavander

napoleon
Student brijanja

Taylor of Old Bond Street- Lavander

Postby napoleon » 15 Apr 2009, 21:50

Zahvaljujući profinjenom njuhu Mr.Gentlemana (stvarno ne znam kako si to uspio naći :lol: ) kupio sam taylor of old bond street lavander cream tub.
Točnije, ovo:

Image

http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?ltr=T&t=44759
http://www.amazon.com/Taylor-Old-Bond-Street-Lavender/dp/B0007MHE5U

96 kuna. Da! Ima ga za kupiti u samom Zg :)

Napišem za koji dan kakva je!

King
Naučnik brijač

Postby King » 15 Apr 2009, 22:16

Ja planiram naručit Taylor of Old Bond Street, ali kremu za osjetljivu kožu-unscented.
Napoleon gdje si to kupio u ZG??? Ako budeš opet odlazio u tu trgovinu možeš li pogledat da li imaju ovu za osjetljivu kožu?

napoleon
Student brijanja

Postby napoleon » 15 Apr 2009, 23:21

Od krema su imali samo sandalwood i lavander. Imaju i neke sapune, nisam baš obraćao pozornost.
Douglas u Ilici, prekoputa (malo prema zapadu) uspinjače;)
Nazovi ih :wink:

Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Taylor of Old Bond Street- Lavander

Postby Adept » 06 Jul 2011, 21:18

Hajdemo malo i o ovoj kremi :wink:

Organoleptika:
Konzistencija - nešto između St. James i Trumper-ove ljubičice - fina konzistencija za jednog jazavca.
Boja - vrlo lijepa i, mani barem, oku ugodna ljubičasta boja. Pjena je također jako blago ljubičasta - meni se to baš sviđa :thumbs:
Miris - predivan!!! Decentan, postojan, umirujući, ostaje izvrsno na četkici i nakon brijanja, a ostaje i na licu nakon brijanja – OVAJ MIRIS NE MIJENJA KARAKTERISTIKE KADA SE NAPRAVI PJENA i to me je jako ugodno iznenadilo.
Sve tri karakteristike Lavandera mi se jako sviđaju i izuzetno mi odgovaraju!

Performanse:
Izrada pjene - bolje pjeni od St. James – meni nije pjenila ništa puno lošije od Trumper-ove ljubičice - izuzetno sam zadovoljan pjenom. Ista je postojana, predivno miriši, nježne ljubičaste nijanse i zeru masnija od St. Jamesa, ali puno manje od ljubičice - taman - pun pogodak!
Klizavost - meni je pjena bila izvrsno klizava - za pola koplja bolje od St. James (čitaj - osjetno), a za cijelu klasu bolje od Trumper-ove ljubičice!
Hidratacija kože - meni je pjena izvrsno hidratizirala kožu lica - za pola koplja bolje od St. James (čitaj - osjetno), a za cijelu klasu bolje od Trumper-ove ljubičice!

Umjesto zaključka:
Mogli ste vidjeti iz mog SOTD-a kako sam nakon ove kreme na lice stavio samo Osma Bloc. Bez AS-a, ASB-a - bez ičega... - meni to jednostavno nije trebalo. Lice je bilo opušteno, nahranjeno I NITI NAJMANJE ISUŠENO čak i nakon tretmana alumom, a bez ičega drugoga - meni to nešto govori (o tome da nije bilo nikakve iritacije da i ne pričam)!
I nakon nanošenja aluma i ispiranja istoga - lice je decentno mirisalo po lavandi, a što se i meni i supruzi baš svidjelo!
Što reći - ja osobno mislim kako je ovo izvrsna svakodnevna krema - meni se barem tako pokazala, a organoleptičke karakteristike i performanse ove kreme sve govore tome u prilog.
Jako mi je drago da sam je probao i siguran sam kako će ova krema (a poglavito poradi njenog cost/benefit omjera) predstavljati obavezan dio moje kolekcije.

Yakuza
DE

Postby Yakuza » 12 Jul 2011, 12:28

Zna li možda tko može li se ova krema još uvijek kupiti u Zagrebu?
Bio sam u Douglasu i žena koja tamo radi nikada nije niti čula za marku...

King
Naučnik brijač

Postby King » 12 Jul 2011, 12:47

Yakuza wrote:Bio sam u Douglasu i žena koja tamo radi nikada nije niti čula za marku...

Poznat mi je taj scenario...naime, te prodavačice k'o da su s kruške pale (ja sam dobivao isti odgovor kad god bih priupitao za TOBS).
Preporuka, fino pronjuškaj po Douglasu i pronađi ormarić sa TOBS proizvodima.

Kukuzovac
Shaveta

Postby Kukuzovac » 10 May 2013, 09:59

Evo da pohvalim još jednom ovu kremu. Vrhunska krema! Koristim je zadnjih 10 dana i izrazito ugodno sam iznenađen. Malo sam se bojao da neće dobro proći jer sam koristio već TOBS i DR Harris i nisu mi niti malo odgovarali. Počeo sam se bojati da Englezi nisu za mene, ALI. Sve u svemu vrhunska krema u svakom pogledu, izrada pjene jednostavnija od paljenja svjetla u kupaonici, hidratacija i zaštita nadprosječna, miris jednostavno predivan i stvarno lavandast pošto sam proveo cijelu prošlu nedjelju u polju lavande znam kako miriše :D

Preporuka svima, posebice početnicima!
Shave like you mean it!

uto
Kamisori

Postby uto » 10 May 2013, 10:35

..ima li je za kupit u HR, ili isključivo on-line?

Btw, što se dogodilo sa napoleonom?

...izgubio se prije godinu dana?
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)

Kukuzovac
Shaveta

Postby Kukuzovac » 10 May 2013, 10:39

Ne znam ima li ih još u HR, možda jedino u Zg ali ne vjerujem. Mislim da ti je online jedina opcija.
Shave like you mean it!

uto
Kamisori

Postby uto » 10 May 2013, 11:09

Ali koliko vidim krema je poprilično dobra...?

...osobno me interesira Sandalwood.
Calvitium non est vitium, sed prudentiae judicium.
...bijah malo AFK u zadnje vrijeme. ;-)

Kukuzovac
Shaveta

Postby Kukuzovac » 10 May 2013, 11:24

Krema je meni super. Prvo sam potpuno odustao od TOBS nakon prve kreme, Jermy Street, ali sad sam opet na njihovoj strani :D

Ako te zanima, preporučam ti ovu stranicu za naručiti: http://www.feelunique.com/mens/mens-shaving

Mada je imaš i na ostalim stranicama, dobar je i Connaught Shaving.
Shave like you mean it!

Slice
mr. sc. brijanja

Postby Slice » 10 May 2013, 11:37

Probao sam Avocado i Jermyn i mislim, ako je to nešto što bi trebalo stavljati na kožu--onda kažem--ne hvala! :mrgreen:

Kukuzovac
Shaveta

Postby Kukuzovac » 10 May 2013, 11:47

Svako ima svoje osobno iskustvo, nekome paše nekome ne.
Shave like you mean it!

tomaklc
Početnik

Postby tomaklc » 07 Aug 2014, 08:43

Pozdrav svima, naručio sam TOBS Lavander s gift&care i došla je jučer u poprilično rijetkom izdanju. Stavio sam ju preko noći u frižider pa ćemo vidjeti ali nisam optimističan da će se konzistencija popraviti drastićno, možda samo prividno dok opet ne bude stajala vani na sobnoj temp. Ima li netko neki prijedlog odnosno da li se nekome isto ovo možda dogodilo? Hvala i pozdrav.

Adept
Steven Hawking brijanja

Postby Adept » 07 Aug 2014, 09:57

tomaklc wrote:Pozdrav svima, naručio sam TOBS Lavander s gift&care i došla je jučer u poprilično rijetkom izdanju. Stavio sam ju preko noći u frižider pa ćemo vidjeti ali nisam optimističan da će se konzistencija popraviti drastićno, možda samo prividno dok opet ne bude stajala vani na sobnoj temp. Ima li netko neki prijedlog odnosno da li se nekome isto ovo možda dogodilo? Hvala i pozdrav.

Poštovanje tomaklc i dobro nam došao :thumbs:
Glede TOBS-a, krema je takva kakva je. Bojim se kako, osim vremena (vremenom se naime, krema polako stvrdne), tu nema nekog lijeka.
Pokušaj se obrijati pa nam javi utiske :wink:
Baci koju riječ o sebi, o opremi koju koristiš... :wink:

Return to “Kreme za brijanje”