Penhaligon's Blenheim Bouquet krema za brijanje

King
Naučnik brijač

Penhaligon's Blenheim Bouquet krema za brijanje

Post by King » 20 Apr 2012, 09:32

S obzirom da je tek stigla za sada ću staviti samo slike i izraziti svoje oduševljenje pakovanjem koje je u potpunosti na razini reputacije samog proizvođača. Naime, krema za brijanje - iako cjenovno ni blizu njihovim EDT i EDC proizvodima došla je zapakovana kao i svaki EDT/EDC - u kutiji koja je izvana obložena celofanom.
No, da li će i performanse pratiti prezentacijski dio to ćemo vidjeti nakon par korištenja.

Image

Image
Adept
Steven Hawking brijanja

Re: Penhaligon's Blenheim Bouquet krema za brijanje

Post by Adept » 20 Apr 2012, 17:02

To je firma koja definitivno ima smisla za ukusnu prezentaciju svojih proizvoda - u to nema nikakve sumnje. Ono što se od njih dobije je classy i otmjeno i to je jednostavno to!
Mogu reći da jedva čekam objektivni osvrt na tu kremu pošto je meni osobno istoimeni EDT jedno čudo od mirisa i od pripravka općenito - izuzetno mi paše - po svemu. Kako je korijen jednom rekao - BB EDT i ja smo si jednostavno "kliknuli" i to je to, a takvih je mirisa malo...
King
Naučnik brijač

Post by King » 20 Apr 2012, 17:57

Adept wrote:.......pošto je meni osobno istoimeni EDT jedno čudo od mirisa i od pripravka općenito - izuzetno mi paše - po svemu.....
Jedan od razloga zbog čega sam je i naručio, jer je meni također to jedan od - ako ne i najbolji miris koji sam do sada imao.
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 20 Apr 2012, 21:48

King wrote:
Adept wrote:.......pošto je meni osobno istoimeni EDT jedno čudo od mirisa i od pripravka općenito - izuzetno mi paše - po svemu.....
Jedan od razloga zbog čega sam je i naručio, jer je meni također to jedan od - ako ne i najbolji miris koji sam do sada imao.
Eto vidiš - kažem ti ja tebi... :wink:
No, šalu na stranu - BB EDT je klasa za sebe - zato me i zanima tvoje iskustvo sa tom kremom. Ne mislim ja da je to nešto svemirsko, miris je sigurno tu, ali me zanima kakav joj je performance, kako štiti, kako klizi, da ne isušuje kožu, kakvu pjenu radi...
King
Naučnik brijač

Post by King » 20 Apr 2012, 22:40

Iako sam je koristo samo jednanput ovo je jedan od onih proizoda kojima ne treba preveliko testiranje kako bi se izvukli zaključci i napisao osvrt.
Iako spektakularan, miris ću ostaviti po strani kako ne bi utjecao na objektivnost osvrta, no ipak moram kazati kako je sam miris u biti dvosjekli mač za ovu kremu, a iz razloga, jer je definitivno ne čini kremom za svakodnevnu upotrebu - krema je ovo za više ili manje posebne prilike.
Cijena - 23 GBP + 2,5 GBP poštarina svrstava ovu kremu u klasu skupljih proizvoda pa će vjerovatno mnoge odbiti od nabavke, no s obzirom na kvalitetu kreme mišljenja sam da ipak veći dio cijene otpada na taj dio nego li na samo ime proizvođača.
Pa krenimo redom:

1. konzistencija - krema je izuzetno čvrse strukture, rjeđa od Castle Forbes kreme, no ako je uspoređujemo sa gotovo svima poznatim Prorasom bila bi to usporedba kao da uspoređujemo vodu sa sirupom za pripremu sokova.

2. količina kreme koja je potrebna za izradu pjene je nešto manja u odnosu na sve ostale kreme koje sam do sada provao - a s obzirom da sam pjenu radio sa Simpsons Chubby 2 četkicom koju još u žargonu nazivaju "gutačica pjene" mislim da će ta količina biti i manja kad se pjena bude radila s četkicom čvora 22-24 mm (Chubby 2 je 27 mm)

3. izrada pjene traje jako kratko - par (15-20) kružnih pokreta po posudi + par kapi vode i pjena jednostavno "eksplodira"....nakon toga potrebno je još par puta dozirati po kap-dvije vode kako bi dobili željenu strukturu pjene - s obzirom da se brijem britvom ja preferiram nešto rjeđu pjenu, no za one koji koriste DE brijače neće biti potrebe za dodavanjem vode nakon prvog koraka

4. nakon nanošenja pjene na lice nisam primjetio tedenciju sušenja iako sam namjerno malo odugovlačio s brijanjem - druge kreme bi u ovom koraku počele pokazivati znakove sušenja i potrebu ponovnog nanošenja

5. pjena omogućuje izvrsno klizanje britve po licu, a zanimljivo je da se izuzetno lako ispire - ne znam kako su to postigli, jer obično pjenu koja omogućuje ovakvu razinu klizavosti je potrebno malo duže ispirati

6. da sve ne bi bilo idealno krema ima manu u vidu da nakon brijanja koža pokazuje sitne znakove suhoće - nije to suha koža kao nakon pojedinih sapuna, ali ukoliko uzmemo u obzir #5 očekivali bi da će koža biti nešto mekša i hidratantnija, no stavrnost je malo drugačija i to je u biti jedina mana ove kreme - naravno onim korisnicima koji imaju nešto masniji tip kože ovo neće smetati već biti prednost.

Na samom kraju moram reći - a vjerovatno se vidi i iz osvrta, da u ovom slučaju ne pišem s distance kao za neke proizvode do sada. Mislim da slijedeća korištenja neće donijeti ništa više pozitivnog ni negativnog u odnosu na gore napisano - naravno ako primjetim nešto što sam eventualno propustio ću iznijeti.
U svakom slučaju, kremu mogu preporučiti svima koji u kolekciji žele imati proizvod visoke klase i izvrsnih performansi po relativno razumnoj cijeni u kojoj veći dio otpada na kvalitetu proizvoda nego li na ime proizvođača.
mariv
Britva

Post by mariv » 21 Apr 2012, 10:30

King hvala lijepa na osvrtu ovog proizvoda. Dao si mi jako puno elemenata da se odlučim na kupovinu ove kreme.
Po pitanju moje nešto masnije kože, ova krema za brijanje bi mogla biti TheOne.
King
Naučnik brijač

Post by King » 21 Apr 2012, 10:47

Evo linka za sve koji su možda zainteresirani:

http://www.traditionalshaving.co.uk/mal ... Cream-Tube
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Apr 2012, 20:51

Da je ne znam kakva, cijena je bolesna. :thumbdown:
King
Naučnik brijač

Post by King » 21 Apr 2012, 22:31

Slice wrote:Da je ne znam kakva, cijena je bolesna. :thumbdown:
Cijena je takva kakva jeste i mislim da općenito nema potrebe za komentiranjem cijena - ne samo ovog proizvoda nego i svih ostalih.
Onome kome će ovo biti jedina krema, a koji istovremeno traži "high class" proizvod te koja će s obzirom na svoju konzistenciju trajati sigurno 6-7 mjeseci cijena vjerovatno neće predstavljati problem ako je u mogućnosti da si ju priušti.
Također :thumbdown: ni u kojem slučaju ne stoji, jer u konkretnom slučaju cijena itekako opravdava očekivanja i kvalitetu proizvoda.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 21 Apr 2012, 23:20

Ne slažem se. Cijena je itekako bitna, poglavito danas. Ovakvi i slični proizvodi graniče s perverzijom zbog svoje skupocjenosti i dokaz su onoga da svaki hobi (brijanje nije čak ni hobi) ima tendenciju prerastanja u totalni snobizam. No, to je više za neku drugu temu...
King
Naučnik brijač

Post by King » 21 Apr 2012, 23:53

Slice wrote:Ne slažem se. Cijena je itekako bitna, poglavito danas. Ovakvi i slični proizvodi graniče s perverzijom zbog svoje skupocjenosti i dokaz su onoga da svaki hobi (brijanje nije čak ni hobi) ima tendenciju prerastanja u totalni snobizam. No, to je više za neku drugu temu...
Ubuduće slične komentare zadrži za sebe, jer nemaš nikakvog prava nekoga etiketirati.
Forum jeste mjesto za izmjenu iskustava i razmišljanja. Osobna stajališta pojedinog člana ostali mogu i ne moraju prihvatiti, ali ih svakako trebaju cijeniti, no osobna stajališta koja za cilj imaju nekoga uvrijediti ni u kojem slučaju nisu dobro došla.
Ne mislim ovdje samo na sebe već i na nekolicinu ostalih članova koji be se zbog nekog tvog poimanja stvarnosti mogli pronaći u gornjem navodu.
Praskaton
Naučnik brijač

Post by Praskaton » 22 Apr 2012, 12:56

King wrote:
Slice wrote:Ne slažem se. Cijena je itekako bitna, poglavito danas. Ovakvi i slični proizvodi graniče s perverzijom zbog svoje skupocjenosti i dokaz su onoga da svaki hobi (brijanje nije čak ni hobi) ima tendenciju prerastanja u totalni snobizam. No, to je više za neku drugu temu...
Ubuduće slične komentare zadrži za sebe, jer nemaš nikakvog prava nekoga etiketirati.
Forum jeste mjesto za izmjenu iskustava i razmišljanja. Osobna stajališta pojedinog člana ostali mogu i ne moraju prihvatiti, ali ih svakako trebaju cijeniti, no osobna stajališta koja za cilj imaju nekoga uvrijediti ni u kojem slučaju nisu dobro došla.
Ne mislim ovdje samo na sebe već i na nekolicinu ostalih članova koji be se zbog nekog tvog poimanja stvarnosti mogli pronaći u gornjem navodu.
Osobno mislim da ste obojica u pravu :D . Svatko tko kupi BMW klase 7, pušku Holand-Holand, nalivpero Pelikan, pa čak i I-phone je dijelom snob (iako bi definicija te riječi mogla otvoriti raspravu) jer funkciju tih predmeta mogu odraditi i drugi, neusporedivo jeftiniji predmeti. Ista stvar je i sa predmetima o kojima mi ovdje raspravljamo. Za odlično brijanje sasvim je dovoljan HD brijač, sa Gillete britvicama, Niveinom kremom i DM kistom. Na kraju malo Ralona i sve pet. Budući se nitko na ovom forumu ne zadrži dugo na ovoj postavci, ispada da smo svi dijelom snobovi. Moja mudrost je da "svaka budala ima svoje veselje", a ja sam vrlo vesela osoba :oops: . ebeš čovjeka koji u životu nema neko veselje, nešto što ga ispunjava i usrećuje. Ukoliko je to "snobovska" krema, samo naprijed, ne vidim u tome ništa loše, dapače :) . Ja sam što se troškova koje izdvajam za brijanje dosta skroman (ukoliko zanemarimo to da sam dosada kupio 6 britvi, tri kamena, tri brijača i malo veći broj krema, sapuna i AS-ova :oops: ), pogotovo u odnosu na neke druge članove foruma, međutim kada bi vidjeli koliko sam potrošio na svoju kolekciju nalivpera, instrumente, satove, pištolje i slične stvari koje mi apsolutno ne trebaju, onda bi se složili kako sam i ja jako daleko od pojma "normalan". Već sam nekoliko puta povukao paralelu našeg hobija (za mene nema dvojbe da je brijanje na način na koji mu mi pristupamo jedan jako lijepi hobi) sa ljubiteljima automobila, s tom razlikom da si većina nas (u biti svatko tko to poželi) može kupiti svoj "Lamborghini". Dobra je stvar i što se ne moramo zadovoljiti "Lamborghinijem", već si možemo priuštiti i pokojeg "Lotusa", "Maseratia" i sl. Na stranim forumima to se naziva RAD, kolega Slice to naziva snobizmom, a ja to nazivam životnom radošću :D .

King ima kolekciju sječiva (ne samo britvi) koja je daleko od nečeg što mu neophodno treba. Moj susjed ima bicikl koji je platio 23000 kn i koji vozi dva puta mjesečno. Kolega iz kluba ima Perazzi pušku koju se boji koristiti jer je perverzno skupa. Svoj trojici zavidim (u pozitivnom smislu) i drago mi je da si mogu priuštiti nešto što ih veseli. Ovaj forum je super stvar jer svoje strasti možemo dijeliti sa drugima. Neovisno o tome što će nas netko proglasiti snobovima. Na kraju krajeva mi to i jesmo i uživajmo u tome :D :D :D :D :D
Yakuza
DE

Post by Yakuza » 22 Apr 2012, 13:52

Praskaton je jako lijepo sročio nešto što mi se sinoć nije dalo tipkati :thumbs:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 23 Apr 2012, 10:32

King wrote:
Možda me je samo uhvatila mala ljubomora jer sam siromašan student koji si ne može priuštiti ovako skupocjene proizvode... No, siguran sam da ne bih pretjerivao ni kad bih si ih mogao priuštiti. Iz moje je izjave posve jasno da etiketiram "hobi" kao predmet koji može dovesti do snobizma. Očito se previše solidariziram i socijaliziram... U svakom je slučaju RAD uzrok upitnosti klasičnog brijanja kao takvog jer je ipak jedan od važnih čimbenika - koji King ne znam zbog kojeg razloga učestalo zanemaruje - to što se klasično mogu brijati gotovo svi, a ne samo oni kojima to dozvoljava njihov budžet. Mnogi, kao što vrlo dobro znamo, prelaze na klasično brijanje jer su im novi žileti za Fusion i slična rješenja preskupi, iako to nije jedini razlog. No, dolaskom AD-a, RAD-a i sličnih izvještačenosti, kao da se u potpunosti zanemaruju određeni prilično relevantni čimbenici.
nemar
DE

Post by nemar » 23 Apr 2012, 13:08

Što se mene tiče ne vidim nništa loše u nazivanju ''snobovski'', kolega ima takvo mišljenje o nabavci skupljih stvari u slučaju kad jeftinija stvar daje isti rezultat, međutim svako ima pravo trošiti svoje kune na proizvode po svom izboru.
Isto tako, ako sam dobro razumio, pridjev ''snobovski'' korišten je općenito i nije bilo namjere direktnog vrijeđanja, i dobro je da svi mogu reči svoje mišljenje.
Doduše, spadam i ja u kategoriju ''snobovski'' nabavio sam Ikon OSS, koristim ga povremeneo, trenutno mi je najdraži DE brijač Merkur 15C i britva kupljena od pkolege Praskatona...je li Ikon opravdao svoju cijenu po kvaliteti brijanja...u mom slučaju nije, isti rezultat dobijem i Merkurom :P
I još jedna napomena: Što je nekome snobizam drugome je zadovoljstvo zbog kojeg će se odreći neke druge stvari!!!!
Post Reply

Return to “Kreme za brijanje”