Penhaligon's Blenheim Bouquet krema za brijanje

King
Naučnik brijač

Re: Penhaligon's Blenheim Bouquet krema za brijanje

Post by King » 23 Apr 2012, 14:21

Mislim da nema nikakve potrebe previše raspravljati o izrečenom, bar ne unutar ove teme - da li je Slice mislio pojedinačno ili općenito meni je potpuno svejedno.
Ja sam se u njegovom navodu prepoznao kao snob - ako zbog ničega onda zbog činjenice što je to izrekao u temi koju sam ja otvorio, a sdruge pak strane meni je to uvreda kad je izrečena od strane nekoga tko o meni ne zna ama baš ništa - tko ne zna ništa o tome da li sam se ja možda odrekao nekih drugih životnih radosti u korist ovog "hobija" i sl.
Isto tako sam uvjeren da se u njegovom navodu mogu pronaći i neki drugi članovi.
Također, koliko god mi bili liberalni i tolerantni u pojedinim slučajevima je potrebno povući crtu i otvoreno reći svoje mišljenje, a ne ići linijom manjeg otpora i nekakvim kvazi pomirljivim tonovima pokušati ublažiti štetu zbog izrečenog.
Yakuza
DE

Post by Yakuza » 23 Apr 2012, 16:36

Prije nekoliko mjeseci našao sam se u poziciji da pokušavam objasniti svoj interes za tradicionalno brijanje kolegama s fakulteta. Oni su moderni ljudi i koriste moderne naprave za brijanje zato što... je to ono što moderni ljudi rade.

Dok sam im objašnjavao proces, užitak, i prednosti.... jedna stvar izazvala je najjaču reakciju. Bili su u čudu što meni za jutarnje brijanje treba 20 minuta i u tome je sadržana cjela poanta... Kada pogledate na razvoj tehnologije i nestajanje "muških" rituala, glavni krivac je bez sumnje sat. Žrtvovali smo cijelu listu užitaka na oltaru vremena i za to smo na kraju siromašniji.
Lula je popustila pred cigaretom. Prekooceanski kruzer pred avionom. Restoran je postao drive-through a razgovor, sms poruka... i to sve zato što mi, kao muškarci, nastavljamo vjerovati da bi, kada bi mogli uštedjeti još samo malo vremena u svom danu, konačno mogli doći do stvari koje stvarno želimo raditi. Ironično, u potjeri za tim dodatnim vremenom prisiljeni smo razrijediti ili odbaciti baš one stvari koje smo željeli raditi....

I to je vjerojatno razlog zbog kojeg su neki od nas ovdje, u Brijačnici. Želimo ponovno uhvatiti zaboravljeni užitak. Želimo uživati u luksuzu izbora što radimo sa svojom jutarnjom rutinom i više od svega, želimo se podsjetiti jednostavnog veselja ne idenja najbržim i najefikasnijim putem, nego prekrasnim vijugavim putem vlastite radoznalosti.

Baš ovaj vikend, dok sam se žurio s jutarnjim brijanjem, podsjetio sam se svega ovoga. Na trenutak sam stao, udahnuo, i sjetio se da na rasporedu nema ničega što ne može pričekati još nekoliko minuta. i u trenutku te realizacije, ponovno sam ja postao gospodar sata, a ne njegov sluga, i moj mali dnevni ritual poprimio je dodatno veselje kojeg tamo nije bilo samo trenurak ranije.

Ovo je ujedno i odgovor na raniju raspravu oko snobizma, daju li tabac sapun i Castle forbes ili Penhalligon's krema iste rezultate samo zato što pomažu pri brijanju? U mojem slučaju odgovor je ne, jer nakon jednog sam dobro obrijan a nakon drugoga sam dobro obrijan sa smješkom na licu što je neprocjenjiva razlika i svakako vrijedi tu razliku u cijeni.

I želim svima ovdje sličan trenutak bezvremenskog užitka. U svakodnevnom toku obaveza i očekivanja, nađite trenutak da zanemarite zahtjeve sata i uživajte u ovom zajedničkom interesu koji dijelimo.

Gospodo, svima vam želim uistinu vrhunsko brijanje.
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 23 Apr 2012, 18:08

A u bašku. Htjedoh još prijepodne napisati kako je sva sreća da se nikakva veća šteta osim manjih duševnih boli nije nanijela, ali ovaj Yakuzin post je bio toliko inspirativan da ne mogu odšutjeti. Brijanje je za mene ritual stalnog unaprjeđivanja. Perfekcija sadržaja i forme jednom postignuta, postaje samo odskočna daska za potragu za boljim. Inače, čemu? Niti jedna krema ili sapun koju sam do sada kupio, bez obzira na njihovu cijenu nije za mene uspjela ono što mi se desilo prvi put kada sam se obrijao Prorasom. Ushit koji sam tada doživio nažalost je neponovljiv. Brijanje Prorasom danas mi je ravno brijanju s vodom, ali malo lakše. Ne preostaje mi ništa drugo nego da ipak pokušam pronaći novi „Proraso“ u potrazi za još jednim brijačkim „Otkrivenjem“. Snob? OK. :)
brnistra
DE

Post by brnistra » 23 Apr 2012, 20:35

Yakuza wrote:Prije nekoliko mjeseci našao sam se u poziciji da pokušavam objasniti svoj interes za tradicionalno brijanje kolegama s fakulteta. Oni su moderni ljudi i koriste moderne naprave za brijanje zato što... je to ono što moderni ljudi rade.

Dok sam im objašnjavao proces, užitak, i prednosti.... jedna stvar izazvala je najjaču reakciju. Bili su u čudu što meni za jutarnje brijanje treba 20 minuta i u tome je sadržana cjela poanta... Kada pogledate na razvoj tehnologije i nestajanje "muških" rituala, glavni krivac je bez sumnje sat. Žrtvovali smo cijelu listu užitaka na oltaru vremena i za to smo na kraju siromašniji.
Lula je popustila pred cigaretom. Prekooceanski kruzer pred avionom. Restoran je postao drive-through a razgovor, sms poruka... i to sve zato što mi, kao muškarci, nastavljamo vjerovati da bi, kada bi mogli uštedjeti još samo malo vremena u svom danu, konačno mogli doći do stvari koje stvarno želimo raditi. Ironično, u potjeri za tim dodatnim vremenom prisiljeni smo razrijediti ili odbaciti baš one stvari koje smo željeli raditi....

I to je vjerojatno razlog zbog kojeg su neki od nas ovdje, u Brijačnici. Želimo ponovno uhvatiti zaboravljeni užitak. Želimo uživati u luksuzu izbora što radimo sa svojom jutarnjom rutinom i više od svega, želimo se podsjetiti jednostavnog veselja ne idenja najbržim i najefikasnijim putem, nego prekrasnim vijugavim putem vlastite radoznalosti.

Baš ovaj vikend, dok sam se žurio s jutarnjim brijanjem, podsjetio sam se svega ovoga. Na trenutak sam stao, udahnuo, i sjetio se da na rasporedu nema ničega što ne može pričekati još nekoliko minuta. i u trenutku te realizacije, ponovno sam ja postao gospodar sata, a ne njegov sluga, i moj mali dnevni ritual poprimio je dodatno veselje kojeg tamo nije bilo samo trenurak ranije.

Ovo je ujedno i odgovor na raniju raspravu oko snobizma, daju li tabac sapun i Castle forbes ili Penhalligon's krema iste rezultate samo zato što pomažu pri brijanju? U mojem slučaju odgovor je ne, jer nakon jednog sam dobro obrijan a nakon drugoga sam dobro obrijan sa smješkom na licu što je neprocjenjiva razlika i svakako vrijedi tu razliku u cijeni.

I želim svima ovdje sličan trenutak bezvremenskog užitka. U svakodnevnom toku obaveza i očekivanja, nađite trenutak da zanemarite zahtjeve sata i uživajte u ovom zajedničkom interesu koji dijelimo.

Gospodo, svima vam želim uistinu vrhunsko brijanje.
Bravo kralju! Svaka čast!!!!!!
:hail:
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 23 Apr 2012, 21:38

Par jako lijepih postova je ovdje bilo... baš...!
Eto kako nas čak i različitosti u poimanju određenih stvari mogu, na jedan način, učvrstiti u nečemu što nam paše svima, u nečemu što nam je svima onako... srcu drago..., a to je OK - uistinu.
Ugodno Vam brijanje gospodo - podijelite to sa nama ostalima i - milina, zar ne :wink:
P.S. Ovo što su sročili Yakuza i korijen uvelike (po pozitivi!) izlazi van okvira ostalih postova našega foruma - ova dva posta imaju jednu sasvim drugačiju specifičnu težinu koja je određena zdravom i odmjerenom dozom poštenog individualnog pristupa cijelom "svemiru" klasičnog brijanja.
Thumbs up dečki - oba - :thumbs: :thumbs:
napoleon
Student brijanja

Post by napoleon » 24 Apr 2012, 14:36

Papci jedni, tu ste se toliko raspisali da ću je na kraju morati probati.
Činjenica je da od kad kupujem "snobovske" proizvode, trošim manje (jer si prije kupnje postavim pitanje, treba li mi to i je li bolje od ovog što imam- to je najbolje riješenje za AD-ove) i više uživam u njima (jer su ipak mrvicu kvalitetniji).
Meni dovoljno :wink:

King, jel ti bolji joris sapun ili ova krema?

PS. A vidim da i pakiranje nije u "limenoj" tubi već ovoj! To mi se sviđa! :thumbs:
(mrzim istiskivanje iz tuba) :oops:
King
Naučnik brijač

Post by King » 24 Apr 2012, 15:25

napoleon wrote:
King, jel ti bolji joris sapun ili ova krema?
Hm....teško je odgovoriti, a da se ne ide u malo širu analizu...no pretpostavljam da želiš jednostavan odgovor - Joris :thumbs:
mirko
Kamisori

Post by mirko » 11 Dec 2014, 23:06

Kibim kremu več duže vrijeme bčiži se Božić pa nikad neznaš :roll: :lol:
Post Reply

Return to “Kreme za brijanje”