Tabac shaving cream

Post Reply
kraljic78
BIC

Tabac shaving cream

Post by kraljic78 » 22 Sep 2012, 05:45

Jučer sam vidio na stalažu , na brzaka otvorio čep a ono flouroscentno zelena krema , miris nisam stigao definiratim , ima tko iskustva ?
DE
naftas
Student brijanja

Re: Tabac shaving cream

Post by naftas » 22 Sep 2013, 22:04

Danas sam po prvi put isprobao ovu kremu i moram priznati da je izvrsna. Kada se tubica otvori miris je dosta sličan Tabac sapunu, ali kada se krene u izradu miriše po limunu. Miris je jako ugodan i pjena je klizava i postojanja, bez ikakvih naznaka isušivanja. Mogu reći i da mi je ova krema bolja od Speicka, jer je miris puno lakši i pjena je malo manje gusta, ali uz iste performanse.

I da ne zaboravim. Tabac krema i Tabac sapun se samo isto zovu. Nemaju veze jedan s drugim osim u performansama. Zato mislim da je ova krema dobar izbor za one kojima je miris Tabac sapuna pretežak.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 22 Sep 2013, 22:29

naftas wrote:Mogu reći i da mi je ova krema bolja od Speicka, jer je miris puno lakši i pjena je malo manje gusta, ali uz iste performanse.
Mislim da si ti jedan od rijetkih koji hvali ovu kremu. Više-manje svi znamo da je sapun performer, ali kremu gotovo nitko da i ne spominje. Iskreno ne bih ovako "burno" reagirao da mi nisi u ovu priču stavio Speick! Moram i ja probati Tabac pa sam procijeniti, ali ne vjerujem da je Tabac bolji, čak mi se i sama pomisao čini posve, ne znam... Uglavnom, probao sam kremu Irisch Moos, a mislim da su ona i Tabac vrlo slične kreme jer ipak dolaze od istog proizvođača, tako da bi mogao probati i nju kad ti Tabac odgovara. Osobno mi je miris IM-a bio preintenzivan, ali krema je imala dobre performanse premda je pjena bila onako fluffy, a vjerujem da je i Tabacova slična.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 23 Sep 2013, 00:53

Pa naravno da jesam. Ista stvar kao moja priča sa Dominicom i Ogallalom, pa evo sada, čak 4 sata nakon što sam se obrijao i nanio Ogallalu, lice je i dalje kao od prvog trena. Čak još malo osjetim i miris. Ma, joj, čovječe ovo mi je definitivno najbolji SOTD dosad. Ovo je ono što bi se reklo "use it as a treat".
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 19 Jan 2014, 13:40

Danas sam samo probao napraviti pjenu od kreme Tabac koju mi je jučer poklonio korijen. Miris mi je odličan i praktički je identičan mirisu sapuna, ali je nešto suptilniji. Tekstura pjene koju sam dobio me podsjetila na, sada već pokojnu kremu Sir Irisch Moosa, čiji mi je miris bio malo preintenzivan, za razliku od Tabacove kreme. Ukoliko je i rezultat sličan kao što sam imao sa SIM-om, onda će sigurno biti dovoljno klizava i neće isušivati. Primijetio sam da je potrebno staviti veću količinu kako bi se dobilo dovoljno pjene.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 19 Jan 2014, 14:08

Slično kao i kod Speicka, Tabac krema traži više vode. Mogla bi ti se svidjeti, jer je nešto lakša od Speicka. Meni je, u konačnici, malo šuplja, ali je izvrstan materijal za Superlather.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 19 Jan 2014, 14:15

naftas wrote:Slično kao i kod Speicka, Tabac krema traži više vode. Mogla bi ti se svidjeti, jer je nešto lakša od Speicka. Meni je, u konačnici, malo šuplja, ali je izvrstan materijal za Superlather.
Meni Speick ne treži baš puno vode, a čin mi se da je i Tabac tu negdje. Meni je također pjena "šuplja" i tako mi je bilo i sa SIM-om. Slažem se, zbog meni odličnog mirisa, smatram da je super za superlather! :D
Uspoređujući teksturu s onom kojom sam jučer dobio od kreme Insitut Karite, mogu reći da su mi teksture podudarne jer su dosta šuplje, ali pjena od Tabaca nije i pahuljasta kao što je to slučaj kod IK-a. IK opet ima teksturu s određenim masnim filmom, ali generalno bih mogao te dvije kreme, zajedno sa SIM-om, staviti u istu kategoriju s obzirom na dobivene teksture koje su pomalo atipične za kreme, poglavito ukoliko se usporede s teksturom pjene kao što je to ona kreme Speick.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 19 Jan 2014, 14:23

E, neće ići... Obrij se sa IK pa uspoređuj... :wink:

Institut Karite RULES!!!
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 19 Jan 2014, 15:12

naftas wrote:E, neće ići... Obrij se sa IK pa uspoređuj... :wink:

Institut Karite RULES!!!
Samo mala digresija: malo sam pretraživao po webu recenzije te kreme, i do sada nisam naišao niti na jednu kojom se pozitivno izjašnjava o toj kremi, naspram sapuna istog proizvođača. Čudi me tvoje mišljenje jer je u diskrepanciji s onime što sam do sada čitao, ali moram probati pa sam zaključiti.
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 19 Jan 2014, 17:00

Da ne bih oftopičario, selim odgovor u post o IK kremi.

viewtopic.php?f=50&t=2130
mirko
Kamisori

Post by mirko » 24 Feb 2015, 23:47

Probao kremu par puta iskreno možda 4 ne ide mi nikao pa ako je netko zainteresiran može dogovor ako ne put Kaštijuna il ću curi dat za brijat noge :lol:
MRKI
Student brijanja

Post by MRKI » 24 Feb 2015, 23:53

Nemoj na Kaštijun brate, nema više mjestaa. :lol: :lol: :lol:
I refuse to join any club that would have me as a member.
Groucho Marx
Domsy
DE

Post by Domsy » 09 Oct 2017, 19:45

Neznam, meni ova krema ne miriše nimalo kao sapun ali miris mi je svejedno super, nekako je više osvježavajući
i lakši od Tabac sapuna.

Nažalost performanse su daleko ispod onih od legendarnog sapuna, baš me čudi da nisu usavršili ovu stvar, sve ostalo im je vrhunsko,
tko zna mnoge kreme su doživjele reformulacije možda će i ova iako sumnjam, jer nevjerujem da je neka potražnja za istom pored sapuna,
zato nevjerujem da se isplati.

Ovako bi mogla postati popularna kod onih hibridnih korisnika koji koriste četkice i kreme ali ne i klasične brijače, jer jednostavno, pjena
iz ove kreme kao da baš i nije za neke klasične alate.
Post Reply

Return to “Kreme za brijanje”