L'occitane Cade Rich Shaving Cream

Brad(a)
DE

L'occitane Cade Rich Shaving Cream

Post by Brad(a) » 20 Oct 2013, 16:09

Iako već tjedan dana koristim ovu kremu suzdržao sam se od hvalospjeva nakon prvog dana kako bih bio što objektivniji. I što reći nakon tjedan dana? Kako trenutno stvari stoje ne pada mi na pamet više koristiti nišda drugo! Ova krema je savršenstvo po pitanju kvalitete i performansi - lako se zapjeni, daje jako brzo fenomenalnu čvrstu pjenu, klizavost je, barem za mene, neviđena do sada, djelovanje na kožu - savršeno. Niti najmanje isušivanje, niti traga ikakvoj iritaciji iako imam izuzetno osjetljivo lice. Nema nikakvog peckanja, niti onih osjećaja hlađenja, koji kod mene znaju izazvati blagu iritaciju (Speick, T&H Ultimate Comfort Cream, Proraso niti da spominjem...). U odnosu na L'occitane sapun, bolja i djelotvornija pjena, bolja klizavost, bliže brijanje, nema nikakvog isušivanja (što se kod sapuna zna pojaviti). Nakon korištenja uopće ne treba hidratizirati kožu, ništa što sam koristio do sada nije mi djelovalo tako blagotvorno na lice. Jedini manjak jest što sapun ipak bolje miriše. MIris ove kreme nije ni blizu sapunu. Gotovo je neprimjetan, podsjeća na onu klasičnu plavu Nivea kremu. Korektan, ali ne izaziva salve oduševljenja. Cijena definitivno opravdana kada se uzme u obzir kvaliteta i da kreme stvarno malo treba za dobiti savršenu pjenu. Svakako preporuka svima!
naftas
Student brijanja

Re: L'occitane Cade Rich Shaving Cream

Post by naftas » 20 Oct 2013, 16:26

@Brad(a)

Jesi koristio L'Occitane Cade Shaving Cream u tubi? Ako jesi, bilo bi dobro da napišeš usporedbu. Miris te kreme je dosta intenzivan, a performanse su izvrsne.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
Brad(a)
DE

Post by Brad(a) » 20 Oct 2013, 16:30

Nisam probao ovu u tubi, samo u posudici. Ova je dosta gusta, bliža mekanom sapunu nego kremi.
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 20 Oct 2013, 17:03

Inače, ja bih slijedio upute L'Occitanea što se tiče količine kreme potrebne za jedno brijanje! :cekic: :cekic: :cekic:

Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 20 Oct 2013, 18:51

Slice wrote:Inače, ja bih slijedio upute L'Occitanea što se tiče količine kreme potrebne za jedno brijanje! :cekic: :cekic: :cekic:

A joj - definitivno jedan od lošijih i potcjenjivačkijih videa koje sam pogledao u zadnje vrijeme :thumbdown:
Tim tempom ode kutijetina kreme za 5 brijanja.
Pa onda kupiš novu... :lol:
I tako dalje - njima super - dobiše "I OVCE I NOVCE" definitli :thumbs:
korijen
Student brijanja

Post by korijen » 20 Oct 2013, 19:14

Potpuno se slažem u vezi klizavosti.
Pri samom vrhu u usporedbi s onim što sam probao do sada.
miha
Kamisori

Post by miha » 20 Oct 2013, 21:43

+1 (=odlicna) :)
Beco
Kamisori

Post by Beco » 24 Oct 2013, 19:33

Ovaj izvadio kreme ko da misli satniju obrijati
Adept
Steven Hawking brijanja

Post by Adept » 24 Oct 2013, 19:51

Beco wrote:Ovaj izvadio kreme ko da misli satniju obrijati
:lol:
King
Naučnik brijač

Post by King » 24 Nov 2013, 20:07

Da li netko zna razliku, ukoliko je uopće ima, između ove "rich" kreme i Cade kreme u tubi?
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 24 Nov 2013, 22:50

Ja imam ovu u tubi, a jedan od poklona koje očekujem je Rich Cream. Gledao sam malo sastav i Rich je napravljena od četvrtine manje sastojaka nego klasična. Osim toga, članovi pišu da Rich ima blagi, gotovo neprimjetan miris, dok Cade u tubi ima tako intenzivan, ali fenomenalan miris, da ti četkica još danima prekrasno miriše isto kao i lice drugi dan. Utrostruči intenzitet mirisa sapuna i to ti je tu negdje.

Cade u tubi je jako gusta krema i, naravno, treba je jako malo. Pjena momentalno eksplodira i fantastična je. Jedni je hvale, drugi se na nju žale. Moji dojmovi su da se radi o vrhunskoj kremi u svakom pogledu, a ako je Rich blaža, onda mislim da bi bila pogodna za svakodnevno korištenje i to bi bila jedina zamjerka, koja možda to i nije, pa kako se ono kaže:"Use it as a treat!".

Pisao sam dosta o ovoj kremi u svom usporednom pregledu i u rangu mi je sa Musgo Real, te za nijansu slabija od I Coloniali Rhubarb.

Ako te put nanese u Zagreb, javi se pa ti donesem uzorke.
You were critically hit for no damage. The bruise looks nice and scars will make a nice party talk!
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 26 Dec 2013, 15:07

Stigla i Rich Cream pod bor. Odmah je palo brijanje. Iako u zadnje vrijeme prakticiram Face Superlathering, ovo sam htio isprobati solo i nisam požalio. Pjena je gotova dok kažeš keks, klizavo, vlažno i ugodno. Za razliku od Cade kreme u tubi, ova ima puno blaži miris i osjetno je klizavija. Ovo je krema koja će mi biti često u SOTD-u, kad sam kod kuće.
ROBERTO
Mach III

Post by ROBERTO » 16 Jan 2014, 16:56

imao sam malu CADE kremu u tubi, nažalost dok još nisam koristio (imao ) četkicu. Zapravo u to vrijeme nisam niti koristio kreme, već pjene, Tad su prodavačice, kao što i piše na "uputstvu" tvrdile da se pjena stvare masažom rukom na licu (kao gel npr). Naravno, to nije funkcioniralo i redovito je bila klaonica.
Miris CADE u tubi je nšto najbolje, savršeno..baš kako zamišljam miris brijačnice
naftas
Student brijanja

Post by naftas » 17 Jan 2014, 07:33

ROBERTO wrote:Miris CADE u tubi je nšto najbolje, savršeno..baš kako zamišljam miris brijačnice
:thumbs:
Slice
mr. sc. brijanja

Post by Slice » 29 Jul 2014, 20:37

Pjena dobivena destiliranom vodom i kremom L'Occitane Cade Rich:

Image

Image
Post Reply

Return to “Kreme za brijanje”